Päike, tuul ja vesi - need me sõbrad kolmekesi

Kui pinget kõrgeks ei ole vaja ajada, siis võib ju rööpi kapanna. Paneeli juurest tulev kaabel peab voolu läbi mahutama. Muus osas ei ole erilist vahet kas jadas või rööpi kuni pinge sobib süsteemiga. Muidugi kui kaablid juba väga jämedaks peavad minema, siis on teine lugu(paneelid kaugel, suured voolud). Rööpühenduse võib teha ka paneelide juures ja alla tuleb ikka üks kaabel.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(26-09-2016, 21:08 PM)Provoker23 Kirjutas:  Täna tabasin ennast mõttelt, et huvitav miks keegi ei ole pannud kahekordse katuspleki vahele küttesiugu ntx vasktoru...

Kui endal katuseplekki panin, sai kohe ka roheline aiavoolik roovituse külge pandud pleki alla.
Boileri termoregulaator sai ka pleki alla vooliku vastu pandud, relee vahele, et õigetpidi lülitaks ja kui piisavalt soojaks läks, lülitas väikse tsirgupumba tööle.
Kui see voolikutäis boilerisse (boileris väiike siug sees) jõudis, siis lülitas pumba jälle seisma.
Soovitav on ka muidugi õhuti panna ülesse, kõige kõrgemale.
Ja nii ta vaikselt tiksutab suvel, mitte eriti efektiivne, aga ka mitte kallis.
Kuna õnnestus kasutatud jahutusvedelikku hankida, siis pole talvel muret külmumise pärast, sest ühel talvel külmus üks liitmik lõhki.
Vasta

http://geenius.ee/rubriik/nadala-idufirm...jas-hoida/  Siin teema käis sarnane asi vist läbi juba paar aastat tagasi.
Vasta

Oh kuused-kepid ja pannalkärbes! See pole enam idufirma vaid juba roheliseks lehekeseks arenenud, sest artikli järgi toodab elektrit fotosünteesi  abil! Ei tahaks uskuda, et need vennad ise sellise asja peale tulid, pole nagu Nobeli preemiat viimasel ajal Eestisse tulnud. Pigem on agar(ogar?) ajakirjanik meelevaldseid termineid kasutanud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tsitaat:Sol Navitas on ettevõte, mis tegeleb päikese-õhkküttepaneelide müügi ja paigaldusega. Kasutame nii valgusenergiat kui ka UV kiirgust.
Seega teeme me ventilatsiooni- ja lisaküttesüsteeme hoonetele, mis toimivad päikeseenergia abil. Valgusest saab toota elektrit fotosünteesi abil ja UV kiirgusega köetakse absorber-materjali, mis annab omakorda energia õhule.

Kuidas UV-kiirgus paneele kütab?
Vasta

(24-03-2017, 00:08 AM)nootsii Kirjutas:  http://geenius.ee/rubriik/nadala-idufirm...jas-hoida/  Siin teema käis sarnane asi vist läbi juba paar aastat tagasi.

Küsisin 30 m2 ruumi kohta pakkumist ja sain vastuse:

30 m2 ruumi kohta sobib sulle SN50 paneel ja selle komplekti hind on 715 eur
+ km ( + paigaldus ) lisana paneksin sulle kaasa ka adapter toite.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suht kallis lugu ikkagi võrreldes millega iganes ja kust iganes ostes.
Kuna reklaamist võib aru saada, et see toodab ka ise elektrit (ilmselt 12 v ventilaatorile), siis milleks veel adaptertoide.
ilmselt vajalik kelladele, viledele ja kontrollerile.
Endal väike vaakumtoruga vigur tehtud, kui temperatuur tõuseb üle +30 kraadi lülitab näpuotsa suurune termolüliti 12 v ventika käima päiksepaneeli pealt ja välja lülitab kui temperatuur langeb alla +29 kraadi.
Et mis seal siis ikka nii väga kontrollida, jälgida on.
Muidugi ei tooda see nagu mõni soojuspump sooja, aga võib ju edasi arendada tummisemaks.
Vasta

Aku-uudised heade põhjanaabrite juurest tunduvad paljulubavad.


Iga uus leiutis on vaid unustatu koopia, ei muud
Vasta

Nonii, süsteem täienes, sai installitud uus mppt laadimiskontroller. Kasutamine suht lihtne. Ühest potest keerad paneeli koormust ja teisest aku laadimispinget.
 Paneeli koormuse keerasin nii, et selle pinge jäi 18V (antud mooduli kõige efektiivsem punkt), kasutades multimeetrit.
Laadimispinge reguleerimine on veidi keerulisem, kuna see moodul laeb alguses konstantse vooluga ja lõpus konstantse pingega. Päris lõpus hakkab see sujuvalt voolutugevust maha tõmbama. Lõpuks sain kenasti pinge täpselt 14.4V (suht juuksekarva mõõtu liigutused kruvikeerajaga). 
Ja oh imet, toimib väga hästi, hommikul pilvise taevaga tuli 80w paneelist 14w.
[Pilt: 249465475b4fa0_l.jpg]
Vasta

Nädalavahetusel sai paika ja mõned toruotsad külge selline boiler:
http://www.cerbos.ee/et/boilerid/300-boi...rrsol.html
Lisana läks külge selline küttekeha:
http://www.cerbos.ee/et/kuttekehad-flant...aator.html
Päikesekütte ring hetkel veel soojustamata, sest asendasin voolikud Alupex toruga ega jõudnud soojustust tagasi panna. Tähtsam oli mahlad kähku uuesti sisse saada, et kollektor kuivana seistes üle ei kuumeneks. Keskkütte ring lisandub hiljem, aga vesi käib boilerist juba läbi ja elekter on küljes. 
Vana päikeseboileri lahtiühendamisel kogusin antifriisi nõudesse ja sain pea 40L, siis nüüd mahtus süsteemi vaid 15L, millest 5L on paisupaagis. Vana boileri soojusvaheti oli ikka metsiku mahuga! Ainus pluss oli ülisuur soojusvaheti pind. 
Multisüsteemse boileri vajadus oli tekkinud sellest, et soojaveesüsteem koosnes juba kolmest boilerist, mida ühendas keeruline torude-kraanide räga. Jupikaupa nuputamise ja ehitamise häda. Ka majanduslik seis ei võimaldanud varem midagi ette võtta. Igal boileril oli veel lisaks miski häda - keskkütte oma liiga väike, elektri oma liiga vana(ca 13a) ja päikese oma Brezhnevi-aegne vanaraud, mis juba lekkis ning ühendusvoolikuid küljest pildus.
---------
Elektrisüsteemist:
Sügisel ostetud ZAP süvatsükliga aku ei õigustanud ennast. Peale esimest tühjenemist kukkus mahtuvus jõhkralt. Ei teagi, kas tegin mina midagi valesti, juhtus akuga midagi või oligi praakeksemplar. Päris ära ei surnud, aga saab päeval kole kähku täis ja õhtul kukub vara ära. Sisetakistust pole viitsinud mõõta, pean selleks töö juurest riistapuu laenama. Müüjaga ei hakanud rida ajama, niikuinii jään ise süüdi ja hakka ekspertiisi kinni maksma... Lihtsalt ei osta enam selle müüja käest.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(24-04-2017, 09:12 AM)Basilio Kirjutas:  ...
Müüjaga ei hakanud rida ajama, niikuinii jään ise süüdi ja hakka ekspertiisi kinni maksma... Lihtsalt ei osta enam selle müüja käest.

Kust ostetud?
Vasta

http://www.autoakud.com/pusitoiteakud-el...ine/442384
Müüjat päris teibasse ajada ei tahaks, võib olla oli minu või tootja viga, ega müüja aku sisse näe. Esimese hooga lajatas ju küll. Samuti ei võtnud ma ise ühendust vaid viskasin laiskusest ning ajapuudusest käega, minu enda valik, eksole.  Aga ette vaadata nende ZAP akudega tasuks ja garantiiasjad enne põhjalikult selgeks teha.
Kui keegi teab kust normaalse hinnaga päikese-elektri sisteemile akut saab, andku teada. Või ongi asi selles, et odavalt saabki ainult üleöö kärvava akulaadse toote? Kes aga garanteerib et 3x kallim asi samamoodi saba ei anna?
Kuna sõber sai hiljuti mõned väga vähe töötanud 12Ah UPS-i akud, mis olevat kusagil lolli peaga maha kantud ja ära visatud, siis peaks nendega proovi tegema. Mulle küll ei meeldi hunnik paralleelühenduses akusid ja eelistaksin ühte suurt, aga praegu ei ole sellest 100Ah akust vist rohkem järel kui 30-40Ah.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

OK, Sinu valik.

Samas on tootjavastutus 24 kuud ja kui uus asi ikka oluliselt kehvemana toimetab, siis tasub oma õiguste eest seista küll.

Iseasi, kui on põhjendatud kahtlus toimunud akutapmise suhtes - kui kontroller aku ikka liiga tühjaks lasi ja seejärel üle keetis, on ZAP siinkohal süütu.

Mul on paar ZAP-akut autodega läbi käinud ja millegi tähelepanuväärsega need meelde ei jäänud.
Vasta

Ainus asi mis võis, aga ei pruukinud aku tervist mõjutada, oli aku pärast esimest tühjenemist paariks-kolmeks päevaks tühjana seisma jäämine. Ei ole mul ju päikest iga päev võtta. Tinahalli taevaga laadimist ei toimu. Heledama pilvitusega korjab pikapeale midagi kokku. Pinget piirab kontroller 14,3V juures nagu ette nähtud. Võib olla oleks pidanud enne kasutusele võttu mõned treeningtsüklid tegema? Kui see aku nii hellik on, et peale öist tühjenemist samal päeval kindlasti laadima peab, siis pole mul tast kasu. See on päikese-elektri süsteem ja nagu öeldud, päikest iga päev võtta pole. Mida härrased arvavad?
Õiguste eest seismine on tore asi, aga kuidas ma ära tõestan, et see vabriku süü on? Öeldakse et ise sa susserdasid ja sinnapaika asi jääb.
Aku miinimumpinge on öeldud 12,5V olevat. Loodetavasti on mõeldud pikemaajalist säilitamist, mitte ajutist tühjenemist. Muidu ei saa siinkohal süvatsükliga akust küll rääkida.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Kui aku on alla poole aasta vana ja mahutavus on drastiliselt langenud ning lüüt on sees, siis jääb järele vaid materjalidefekt. MAhutavuse mõõtmine peaks selguse tooma kiiresti.

Iseasi, kas allasaja€ ostu korral see jahmerdamine ära tasub...
Vasta

(24-04-2017, 11:48 AM)Basilio Kirjutas:  ... sõber sai hiljuti mõned väga vähe töötanud 12Ah UPS-i akud, ... siis peaks nendega proovi tegema.
Kaalusin ka ise sellist lahendust, kuid jõudsin lõpuks järeldusele, et selline süsteem ei ole eriti jätkusuutlik.
UPSi akusid laetakse suhteliselt väikese vooluga ja tarvitatakse väga harva. Igaöine tühjendamine tapab nad suht kiirelt.
Kui eesmärk ei ole elektrivõrgust täielik eraldumine, siis ma panustaks pigem kogu toodetava kohesele realiseerimisele, ehk siis akut ainult niipalju, et süsteem ise püsti seisaks.
Vasta

selline hunnik ootab kaalule minemist Tartus. 2 pealmist on mõõdetud ning jääk vastavalt 59Ah ja 62Ah. Kas ma peale testi nad ka täis laadisin, ei suuda hetkel meenutada.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Uurige kalameeste poes müüdavaid paadiakusid. Olen vahel koju tulnud, kui kruvi vaevu sips-sips teeb. Laadin täis ja jälle saab 2 tundi täiskiirusel või päeva teisel astmel järvel tiirutada. Kestnud nii viis aastat.
Vasta

(24-04-2017, 15:48 PM)Raivo Kirjutas:  
(24-04-2017, 11:48 AM)Basilio Kirjutas:  ... sõber sai hiljuti mõned väga vähe töötanud 12Ah UPS-i akud, ... siis peaks nendega proovi tegema.
Kaalusin ka ise sellist lahendust, kuid jõudsin lõpuks järeldusele, et selline süsteem ei ole eriti jätkusuutlik.
UPSi akusid laetakse suhteliselt väikese vooluga ja tarvitatakse väga harva. Igaöine tühjendamine tapab nad suht kiirelt.
Kui eesmärk ei ole elektrivõrgust täielik eraldumine, siis ma panustaks pigem kogu toodetava kohesele realiseerimisele, ehk siis akut ainult niipalju, et süsteem ise püsti seisaks.
Eks UPS-i aku vist ole antud juhul jah, nagu lahtine õlu vene ajal - teeb kõhu lahti küll, aga hea odav ka. On disainitud teise asja jaoks. Üks hea ksf! tegi juba pakkumise kasutatud AGM akule. Kui kaubale saame, on vast mure murtud.
Eks ma siis püüa seda ZAPikut treenida ja elule äratada. Suvi tulemas ja kanuu jaoks väike 18lbs päravurr olemas. Eelmisel aastal sai vana 80Ah autoakuga sõidetud, mis 2,0 diislit enam käima panna ei suutnud. Aega ei võtnud, aga vaat et tunni ligi tuli sõitu ära.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Poetan tasakesi ka oma sõna siia tähtsa kõne vahele, et olen 2 aastat oma GAZ tõstukeid käivitanud laevadelt maha kirjutatud sügavtühjenevate akudega nii talvel, kui suvel ja vibratsioon on ka ju vene autol korralik.  väsimuse märke pole näinud, kid laevalt kirjutatakse maha aja möödudes (avariitoide jne)   Kuna akusi liigub pidevalt, siis peaks vast kah paneelide usku ennast pöörama ja Elektrilevi saatma pimedasse auku

Parimat    h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(24-04-2017, 18:10 PM)Provoker23 Kirjutas:  selline hunnik ootab kaalule minemist Tartus. 2 pealmist on mõõdetud ning jääk vastavalt 59Ah ja 62Ah. Kas ma peale testi nad ka täis laadisin, ei suuda hetkel meenutada.

Sellisest kärakatest võiks ühe 48V paki kokku teha küll omale, aga peab suve poole vaatama, siis paiknen tartule lähemal ja leian rohkem võimalusi ka järele tulla. Üks aku peaks midagi 37 kilo kanti olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne