Kreissaag - vajan abi/nõuannet
#1

Tere,

kuna see foorum on avatud silmaringiga kokk-kondiiter -keevitajatest pungil, proovin siit abi küsida.

Või kui keegi osakab juhatada kuhu (foorumisse) infot otsima minna.

Nimelt põles läbi kreissae mootor. Abivalmis sõber kinkis mulle 4 kW tuttuue mootori 1400p/min, kuid võlli läbimõõt on suurem kui vanal ja pean hankima uue rihmaratta.
Autoturult 1 ostsin 20.-, kuid see osutus liiga suureks. Kui sae korda tegin (laagrid pestud määritud, uued rihmad ja mootor paika looditud), siis käima pannes oleks hea meelega plehku pistnud. Liiga kiire, puud küll vahele ei julge panna. Selline tunne, et lähed ise ka kaasa. Mõtlesin, et tegelikult on see päris konkreetne, pöörete arv, millega puid saetakse. Selle järgi saaksin siis arvutada, kui suurt rihmaratast vaja (võll on 28mm läbimõõduga).
Veel oleks vaja teada, kus teritatakse Tallinnas kreissae kettaid ja kas neid tasakaalustatakse ka?
Praegu on sael ettenähtust veidi väiksem ketas, sain ka paraja, kuid see viskab väga tugevalt.

Seega:

1. Milline on sobiv saeketta pöörete arv puidu ristipidi lõikamiseks?
2. Kus saab Tallinnas kreissae ketast teritada?
3. Kas ja kus on võimalik kreissaeketast tasakaalustada/rihtida?
4. Kas kellelgi on müüa vana kreissaeketas, mis on sirge, läbimõõt kui ma nüüd peast ei eksi 60mm(eksisin 560mm)?
Vasta
#2

Vägevamad tootjad kirjutavad selle saeketta peale, kui suurt nurkkiirust on lubatud rakendada.

vanamotopisiku ohver
Vasta
#3

Kui sul see mootor tõesti 1400 p/min on siis järelikult peab mootoripoolne rihmaratas ikka kõvasti suurem olema et sae liiga kiireks läheks. Rusikareegli võib vist umbes nii panna et 80cm saeketas 1500 p/min, väiksem kiirekaks, suurem aeglasemaks. Niipalju kiirusest.
Võimsusest: Kui 4kw mootorit veel kiiremaks ajada siis jääb ta kindlasti lahjaks. Eelnimetet 80cm kettale on 5kW paras. Parim variant saele on minuarust 4kW 2800p/min mootor ja see rihmaratastega aeglasemaks teha. Saad piisava jõu ja töötab 16A peakaitsmega
Tsitaat:4. Kas kellelgi on müüa vana kreissaeketas, mis on sirge, läbimõõt kui ma nüüd peast ei eksi 60mm?
Kas see on nüüd augu läbimõõt või peab olema 60cm?
Vasta
#4

Kui mul õigesti meeles, siis sae hamba kiirus peaks olema u 30-40 m/s, aga ma võin ka eksida. Võimsa mootoriga peavad olema "kõvad" kaitsmed. Näiteks mul on 10kw mootor, mida vaevu saab 25A kaitsmetega koormuseta käivitada. Sageli ei saa saagi tühjalt käimagi, lööb kaitsme enne välja. See eest, kui juba käib, siis võid palke pikkupidi lõhki ajada nii et mootor ei saa arugi. Pikema piinamisega lööb vahel vaid kaitsmed välja..
Vasta
#5

Olen käinud oma terasid sellises kohas:

http://www.teratoimitus.ee/index.php?page=7

ja raha võeti kahe ketta eest suts vähem,kui 90.-
Vasta
#6

Omaaegse Vineeri- ja mööblivabriku poes Lõuna tänaval peaks olema sae teritamise teenus.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#7

Tänan kiirete vastuste eest.

Nüüd saan veidi arvutada, kus see matemaatikaõpik oligi Wink....
Kui kellelgi kuuris naela otsas ripub 560mm läbimõõduga saeketas ja on nõus selle mulle müüma, siis andke palun teada (pm oleks parim).
Seniks viin väikse ketta teratoimitus'se (tänan vihje eest valts 07).

Robi
5254672
Vasta
#8

Mul küll natuke suurem ketas pakkuda:
http://www.okidoki.ee/item/52260/
Vasta
#9

See ei lähe saele vahele, tänan pakkumas. Korralik ketas muidu.
Vasta
#10

Vahepeal siis niiplaju toimunud:
leidsin Tagadi vanatehnika laadalt sobivas mõõdus saeketta ¸560mm.
Ketas paistis olevat terav ja nii ma rõõmsalt saagisingi eelmisel aastal koorma ehituselt ülejäänud puitmaterjali. Sai ka mõned naelad lõpuks ära saetud ning sel aastal saag enam ei toiminud.
Uurisin siinse vihje peale Teratoimitus OÜ'st, kas nemad teritavad kreissae kettaid, sealt anti vihje, et ainukesena Tallinnas teeb seda tööd Kord TÜ, Nõmme tee 3A.
Sinna ma ketta reedel viisingi ning esmaspäeval sain kätte.
Väga hea töö, hambad teravad ja väljapoole painutatud ka nagu vaja.
Töö maksumus 145.-
Nüüd sain siis teada, mis moodi üks kreissaag saagima peab Smile.
Soovitan.
Teritavad ka kirveid, nuge, puure 7.- tk., käsisaage ~50.-, kääre, muruniiduki terasid 35-50.- jne.
Küsisin, kas neilt saab ka kreissaekettaid osta, öeldi, et võivad otsida, tänapäeval on müügil kõvasulam hammastega kettad ja neid oli seina ääres rivis ka kuid sellist vana terasketast uuena ei pakutud. Küll pidi olema võimalik kuskilt hankida ja siis teritada. Meeldiv asutus, kus orienteeritud on ikka kliendile ja tema vajadustele.


TÜ Kord
Puidulõike instrumentide teritamine ja müük
Nõmme tee 3A
Tallinn
Lahtiolekuajad:
E-R 09:00-17:00
tel.& fax 6462283
mob. 56699690

Asukoht kaardil märgitud punase täpiga. Ligi pääseb paremini Nõmme teelt. Kortermaja nurgal asub värav. Putka on künka otsas. Asfalteeritud tee viib küll ukse ette, kuid tagasi peab tagurdama, edasi sõites on mingi imelik tee lahendus, mis põhimõtteliselt lõpeb tugimüüris alla sõitmisega Kotka tn. pool.

[Pilt: TY_Kord.jpg_v_1.jpg]
Vasta
#11

See asub Nõmme tee, ja Kotka tn. ristmikul kus ennemuiste oli raudteelaste polkliinik...ja see hoone, kus teritajad on , on vana katlamaja, selle "polika "taga Wink

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#12

well, kui juba vana teema jälle päevakorda tõusis siis võtaks ka sõna. sai omale ka saag ehitet. mootor on 5,5kw, pöördeid peast ei mäleta, aga kiire mootor on. ketas on 700 läbimõõduga ja ketta pääl kirjas 2850p/min. rihmarattad õnnestus niisugused leida, et ketas käib 2800 pöördega. hääl on müstiline, nigu reaktiiv töötaks ja lõikamine on karm. seuke 25cm lepp hammustatakse läbi murdosaga sekundist.
ketta lasin pinnida vändra saeterituses, teritama pole veel pidanud, kuna alles umbes 150 tihu puid sellega tehtud. a vändra muidu oli seuke koht, et edaspidi ma kunagi enam muid kohti ei otsi. minu meelest tehakse sääl nii hääd tööd kui üldse võimalik.
samas ketas on tavaline, mitte kõvasulam ja ausalt öeldes esialgu ei tunne paremast puudust ka.
Vasta
#13

(18-06-2010, 22:44 PM)robi Kirjutas:  TÜ Kord
Puidulõike instrumentide teritamine ja müük
Nõmme tee 3A
Tallinn
Lahtiolekuajad:
E-R 09:00-17:00
tel.& fax 6462283
mob. 56699690

Kahjuks on see töökoda jäädavalt suletud. Täna sai seal käidud. (30.10.14.) Helistasin ka mob. 56699690, mis värava küljes rippus ja sealt teatati, et kahjumlik tegevus lõpetatud...
Programmpinkidega teritajad ei võta vastu neid kõvasulamkettaid, kus kasvõi üks hammas puudu on - programm pidada lolliks minema.
Kas on kusagil veel mõni töökoda Tallinnas? (ümbruses) Olen ka selle Kordi vana klient ja nüüd kettad seisavad...
Lihtsam on vist uus ketas osta?
Vasta
#14

Väidetavalt Vändras pidavat teritatatama kõiki  kettaid ...nii kõvasulam, kui tavalisi.  Tallinnas Peterburi mnt... aga seal kah jonnivad klientidega

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#15

aru ma ei taipa, miks te seda vändrat niiväga kardate, et kangesti on vaja mõnda päälinna kontorit otsida.
asendavad vigased või puuduvad hambad, pinnivad ja teritavad.
kõike teevad hästi ja arusaamatult odavalt.
ja ketta(d) saad tallinnas üle anda ja vastu võtta.
elu ju lill.

kui ikka kuidagi ei sobi, siis äkitse terätoimitus aitab. vähemasti höövli- ja freesiterade alal on nad mihklid.
ketaste kohta pole uurinud. aga hinnad muidugi on päälinnale vastavad.
Vasta
#16

(31-10-2014, 05:29 AM)h2rra Kirjutas:  Väidetavalt Vändras pidavat teritatatama kõiki  kettaid ...nii kõvasulam, kui tavalisi.  Tallinnas Peterburi mnt... aga seal kah jonnivad klientidega

Ma seal kõik oma saed teritada lasnud ja vanad teevad mu meelest head tööd ja ütlevad ka otse välja,kui seda pole mõtet teritada.Ma mõtlen seda kohta,mis jääb peale viadukti vasakule Etgargradis.Tegid vanaisa vukssaegi teravaks ja räsasid ka hambad ära.See Vändra ei jää kuidagi teele ette,et sinna viia.Mul seisab ka üks 70cm ja 50mm auguga uus ketas ja ootab uut omanikku.
Vasta
#17

(31-10-2014, 10:42 AM)diesel Kirjutas:  aru ma ei taipa, miks te seda vändrat niiväga kardate, et kangesti on vaja mõnda päälinna kontorit otsida.

kui ikka kuidagi ei sobi, siis äkitse terätoimitus aitab.

Aru ma ei saa, miks pean ma päälinnast Vändrasse sõitma... Pärast tuleb teist korda ketastele järgi minna, kui teritatud on. Ainuüksi kütusekulu ületab uue ketta hinna... (mul kuni 300mm kettad)

Eelpoolmainitet Terätoimitus ei saavat puuduva hambaga ketast teritada, sest neil programmpink...
Sellest minu küsimus tekkiski, sest Kord teritas igasuguseid, ka poolte puuduvate hammastega, peaasi, et raha maksid! Big Grin
Vasta
#18

mul ei ole vändraga muud sidet, kui ainult rahuloleva kunde oma.
seega paluks minu juttu mitte müügimehe omana võtta.
aga kui lgp ksf! samodelkin viitsiks korra veel mu postitust lugeda, siis ehk hakkab silma ka väide, et vändra kodanikele saab kettad päälinnas üle anda ja pärast samamoodi jälle kätte.
Vasta
#19

Vändra omad käivad ka Viljandis!

Veel pole maha löödud
Vasta
#20

(31-10-2014, 10:42 AM)diesel Kirjutas:  ja ketta(d) saad tallinnas üle anda ja vastu võtta.
elu ju lill.

...jah, ma olen seda postitust mitu korda lugenud. Väga informatiivne. Tänan! Vabandan, et ma mitte aru ei saa...
Kus ja kellele need kettad siis üle anda ja mis selle firma nimi on ja keda ma peaks päälinnas selles asjas otsima ja... Sad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne