Mis autot osta kuni 50000 krooniga, aastal 2009?
#41

Kas sellise hinnaga maksab 1997.aasta lõpu Diisel VW Sharani osta, mis on sõitnud 250000 km?

Kas on kellelgi kogemusi, kuda see masin ussitab, laguneb, kaua mootor kestab, palju jupid maksavad võrreldes teiste masinatega?
Vasta
#42

(13-09-2009, 11:24 AM)Soobel Kirjutas:  Kas sellise hinnaga maksab 1997.aasta lõpu Diisel VW Sharani osta, mis on sõitnud 250000 km?

Tõele au andes, on see ju FORD Wink

Dad.
Vasta
#43

(13-09-2009, 11:31 AM)dad Kirjutas:  Tõele au andes, on see ju FORD Wink

Dad.


Ei saa nagu naljale pihta. Vaatasin et sama ajastu, läbisõidu jne suurusjärguga Ford Galaxid maksid jah samapalju. Seisukohavõtmine muutub problemaatilisemaks, sest nii volkse kui forde on kõik kohad täis, rääkisivad, et fordi jupid on odavad, volksu juppidest tean, et on odavad, kuna olen mõned aastad ühe 20-aastase golfi raipega sõitnud.
Vastupidavusest olen kuulnud vaid kuskilt ja üsna uduselt, et Ford jääb VW-le alla?
Vasta
#44

VW Sharan= Ford Galaxy

Üks ja see sama masin ju?
Vasta
#45

Jõudsin järjega sinnamaani jah, netis suht palju siiski kirjas neist. Mingi seat ka veel sama tehase sama masin. Ja kõik samas hinnaskaalas. Ainus, mis silma jäi, oli vaidlus esisilla teemadel, et pidi muudkui lagunema, teised soovitasid jälle vähem põllul ja asfaldiaukudes kihutada.
Paralleelselt Golfi mädanemist jälgides võib vist oletada, et sellest võiks veel kümnekonnaks aastaks olla autot küll?
(Golfiga oli veel pauk ka pandud, see külg, mis enne mädanema hakkas, oli kõvasti paahtlit saanud)

Niisiis võib Sharani teemat koomale tõmmata küsimusse: Kuidas mädaneb?
Vasta
#46

(13-09-2009, 12:46 PM)Varblane Kirjutas:  VW Sharan= Ford Galaxy

Üks ja see sama masin ju?
+Seat Alhambra. Need kõik 3 on sõsarmudelid,väikeste erinevustega siiski.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#47

(13-09-2009, 11:31 AM)dad Kirjutas:  Tõele au andes, on see ju FORD Wink

Seal on ikka Volksu kah päris palju. Aga eks tilk tõrva pidi kah kogu meepoti ära rikkuma...
Vasta
#48

Tutvusringkonnas sai tõde päevavalgele uuritud: eelmise sajandi Sharanid on pask, esisilla juppe ei jõua ära vahetadagi. Uue sajandi uus keremudel kestab ja on kiidetud, aga seda 50 000-ga ei saa kah.
Vasta
#49

Mina soovitan 2002 aasta kanti Ford Mondeot.
Auto on oma hinna eest ülihea.
Saada on neid küllaga, nii universaali/luukpära kui ka sedaani ning mootorivalik on suur.

Vaata auto24-st ja leiad palju huvitavaid.
Vasta
#50

(14-09-2009, 14:05 PM)krss Kirjutas:  Audi/VW meh. tõukuritega plokikaaned ammu tootmisest maas, pisiviga tähendab terve mootori, sh ploki, vahetust

Mis pisivead need sellised võiksid olla (hammasrihma "pisivead" jätame mängust välja, neid hoolikal omanikul ei juhtu Smile )?
Vasta
#51

Martti Kirjutas: Oman Volvo 740-t, 1988 aasta väljalase, 2,3 liitrine(vist, sest kapotti olen üks kord avanud) R4. Keskmine kütusekulu(pool mnt-l, teine pool linnas) suvel 5,5L/100km, koos kõrge käruga, eks talvel võtab natuke rohkem

Olles omanud ise 3- Volvot võin kindlalt öelda, et need numbrid liigituvad sektsiooni "muinasjutud".
Heas korras 740 bensuka keskmine kulu on ikkagi 8-10l sajale sõltuvalt sellest millises suhtes on linn/maa sõit. Lühikeste otstega linnas tuleb ikka alla neelata 10+ kulunumbrid.
Vasta
#52

kuna ka igapäevaselt volvodega kokkupuutes, siis ei saa lisamatta jätta, nimelt on ka liigeldud 8 klapilise 2,3l 700jasega ning 5,5l pole saanud aga ausalt oli linna kulu 8l tuuris ja maandteel sai kõrge 6-ga vabalt hakkama ning mu masin ei olnud heas korras. Mis aga puudutac 200jast siis liiklen juba 3-ndat aastat 2,0l karbakaga ja tundub, et minu eluajal nede jupid vast poest otsa ei saa, ja sisuliselt peale kütte (10l/100le) ning korralise hoolduse, kulutused sisuliselt puuduvad, juppide saadvaus on hea ning nad on ikka sigaodavad, hoolimatta sellest, et ma vahetan kuluosasid pigem varem kui hiljem on aastast kulutust remondile üle 1000.- väga ja väga raske saavutada ( aastane ls on mul ca 15000km)
ahjaa, kuna leib tuleb mu lauale jaapanlaste juppe müües, siis masinad mis minu seisukohalt võiks olematta olla on nissan almera n16 ja ka micra k11, tõsi nad kipuvad roostetama, aga muusosas on tegemist igiliikuritega
Vasta
#53

Ma jälle soovitaks Volvo 850. Või muud Volvot, sest see ikka kestab ega roosteta nii naljalt Sul.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#54

Ma ostaks praegu V12 mootoriga isendeid kokku, milledel on ka tulevikus väärtust.

1:1 ja 1:24 vanaautode ja V12 kollektsioneerimine Smile
Vasta
#55

(16-09-2009, 23:25 PM)krss Kirjutas:  Hmm, äkki viitsid ka põhjendada, miks ja mis need täpsemalt oleksid? Ehitajate poolt raipeks sõidetud BMW 750-d? Või ennustad lihtsalt V12 kui mootoritüübi kadumist ja sellepärast muutumist haruldaseks?
OT: Tähtis pole see, kas omanik on ehitaja või isehakanud kinnisvaraärimees, tähtis on sõiduki seisukord ja maksimaalne varustustase, kui see on saavutanud oma vanuseks 25+ aastat. Ja üldiselt ehitajad sõidavad pigem 728d-ga (elust murtud kodanikele võin saladuskatte all öelda, et välimus võib üsna sarnane olla), ei ole näinud mitte ühtegi, kes 750 kasutaks. Aga vanad buumerid 750 ja eriti 850 hakkavad küll mõne aasta pärast täiesti kadunuks jääma, lisaks üsna rariteetne ja praegu odav soetada on mersu CL600, SL600 ja Jaguari XJ* 12 seeriad. Ja uusi 12-seid juurde eriti ei tule, kuna uued tehnoloogiad võimaldavad 300+kw saada kergelt ka v8-st kätte ja rohkem võimsust pole lihtsalt eriti kellegil vaja.
Enda Saabi (900ng cabrio) kogemusest võin öelda, et selle ehitus ongi nii lihtne (nagu aiakärul), et kuna seal pole ka eriti juppe, siis seal polegi tööriistu vaja, aga kuna ehitus on ka üsna segane, siis palju vigastatuid näppe läheb küll. Never-ever ei hangi omale saabi Smile sry.
Otsin juba aastaid omale Korralikku SL'i, jaguariXJS12 ja 850'i, lihtsalt otsas. Peale selle olen täiesti veendunud, et need isendid maksavad hästi säilinuna oma 50-dal elueal juba samapalju või rohkemgi, kui tutikana.
PS! Paluks kellegil mitte pahane olla, see oli vaid mu isiklik arvamus!

1:1 ja 1:24 vanaautode ja V12 kollektsioneerimine Smile
Vasta
#56

kui ma ei eksi, siis teemaalgataja otsis masinat siiski sõitmiseks? Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#57

Ja nagu mina aru sain on tal ka masin olemas juba.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#58

(14-09-2009, 14:05 PM)krss Kirjutas:  Harva ütlen midagi nii konkreetset, aga sellist kulu ma ei usu. Mul on pereringis 3 sellist Volvot, kõik just nimelt sama 2.3L 8-klapilise mootoriga (õel, naisel ja naise vennal). Kõik on nad tehniliselt laitmatus korras, kuid reaalne maanteekulu on ikka 7-8 vahel, linnas 10 kanti, keskmine 9 ringis. Madalamast kulust võib ehk rääkida siis, kui maanteel teistel 70-ga jalus koperdad (muide, Volvode spidod valetavad ja kellapeal 90-t hoides ei ole kiirus veel mitte 90), aga selleks, et saada keskmiseks 5.5, peab maanteekulu kusagile 4 kanti jääma ja see oleks tõesti absurd. Kontrolli oma odomeeter GPS-iga üle, äkki kerib rohkem kilomeetreid edasi kui auto reaalselt sõidab, siis oleks arvutusviga täiesti mõistetav. Volvoklubis võiks asja arutada, ehk leiame vea ülesToungue
Sul võib täitsa õigus olla spidomeetriveas, kui võimalus tekib, proovin üle mõõta, üldiselt elektrooniliste vidinatega ei tegele.
Aga kohalikel teedel(mitte suured maanteed) sõidan kuni 80km/h, sest paljud kohalikud teed pole just siledad. Kruusateedel üle 40km/h samuti ei sõida, üldse kruusateid näeb Volvo võimalikult vähe, sellepärast ka nii väike kiirus.
Kusjuures kiirust hoides 10km/h väikem, kui lubatud, on võit kütusekulus märkimisväärne. Olen igasuguseid kiiruseid proovinud, kõige paremad tulemused on millegipärast 80km/h. Samas niimoodi "ökotades" kulub aega tunduvalt rohkem, aga kui aega on, siis miks mitte.
Vasta
#59

Olen omanud kolme 200 seeria volvot. 2 oli 2,0 karpa mootoriga ja 1 oli 2,3 pritsung. Kõigil oli keskmine kütusekulu 8-9 liitrit selles osas et nad ei lagune kui rooste välja arvata on suppil küll õigus.Sama kütusekulu oli ka volvo 360 2.0 ja üllatav isegi minu jaoks on sama kütusekulu ka 2,0 l mootoriga volvo amazonil.
kuna siin saabidest ka juttu siis 9000cse kütusekulu tugevalt üle 10 l ...nüüd juppidena saadaval mu hoovi peal.
Vasta
#60

(17-09-2009, 14:43 PM)hundu615 Kirjutas:  Ja nagu mina aru sain on tal ka masin olemas juba.

Äkki teema algataja siis ütleb välja, mis masina ostis?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne