Krossi IZ Planeta Sport K-16

Palju sa ise kaalud? Wink  Sinnamaale kui poisike veel oli siis tundus iz sport jube vinge tõmbega, nüüd ükspäev proovisin natuke ühte pilli ja noo nagu ei jõua kohe üldse minna... Wink    Vahest kohe kisub krossika peale, ei teagi kas teha retro klassikaline endale või mõni uuem läänekas istumise alla vaadata...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(07-05-2015, 15:22 PM)mlsluik Kirjutas:  Palju sa ise kaalud? Wink  Sinnamaale kui poisike veel oli siis tundus iz sport jube vinge tõmbega, nüüd ükspäev proovisin natuke ühte pilli ja noo nagu ei jõua kohe üldse minna... Wink    Vahest kohe kisub krossika peale, ei teagi kas teha retro klassikaline endale või mõni uuem läänekas istumise alla vaadata...

88 kg ise, varustusega pole kaalunud.
Omadest kogemustest (väikse aga-ga) soovitan tänapäeva oma. Lihtsam ja muretum. Tulen söidust, pesen survepesuriga puhtaks, kontrollin ketipingsust (üldjuhul ei vaja pingutust, kui just uut ketti ei pannud), määrin keti ja köik ... ootab järgmist söidupäeva.
Retromasinaga oli ALATI miskit teha vaja.
Aga asja juures on see, et too lääne oma: kui uus osta siis on kohe aastaid muretu. Kasutatud masinal aga kulunud detaile jagub. Ma AGA tegin oma kasutatud lääne masinale täieliku kapitaalremondi, ennem kui söitma hakkasin, ehk köik liikuvad osad on praktselt uued.


Iz-ist rääkides:
Mootorini pole veel jöudnud (küll tuleb see aeg, südametunnistus ei anna rahu), kuid kuna siin muude masinate amortidega tegelen, siis otsustasin ühtlasi ka krossika nood CZ taga-amortides öli vahetada.



(06-06-2013, 13:00 PM)overspeed Kirjutas:  
(06-06-2013, 11:41 AM)anti biootikum Kirjutas:  Oleks huvitav teada, mis õli (tootja ja õli mark) kasutad ja kuidas amordid tööle hakkavad, kui sa need kokku saad. Siis on üks infokild juures.

Ma panen sisse Castrol Hyspin AWH - M 15

Annan teada, kuidas toimib.

Viimastest söitudest mäletan, et liialt vedel öli oli ikkagit. Reguleerseibe mul amordi kolvi jaoks lisaks ei ole, seega pean panema paksema öli.



(06-06-2013, 13:49 PM)anti biootikum Kirjutas:  Tundub kole vedel, arvestades seda, et sul ei olnud seibe ka teab mis palju.
...
Lõppkokkuvõttes ikka enne teada ei saa, kui ei proovi. Edu! See õlidega mässamine ei ole kõige meeldivam töö.

Arvatavasti töstan sisseliikumise seibidest ühe vöi kaks väljaliikumise poolde.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Vötsin esimesena lahti tema originaal-amordid.
Sees oli öli, mis paistis ise kokku-segatud olnud eelmise omaniku poolt. Asemele proovisin 32 cSt öli, kuid see oli kindlasti liialt paks. Seega leppisin 15 cSt (umbes SAE 5W) öliga. Öli kogus sobis 75ml.

   


   



Krossikal endal ma neid kasutada ei plaani (vaid hädajuhtudel), kuid sobivad nad ka alla Jupiter-4 -le, töstavadki veits ahtri kliirensit.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Ühel originaalamordil oli kinnituskoha metallpuks kaduma läinud. Treisin uue ning ka pisikese abivahendi, millega puks kummi sisse pressida:

   



Natukse vaatasin oma eelmisi postitusi ja taas lahti amordid vöetud said ... paksema öli vahetuseks siis.

   


Plaanin asendada originaalventiilid tänapäeva omadega. Üksjagu keeruline oli neid ventiile leida, kuid kui poja quadi amorte tegin, siis vahetasin ka tollel ventiili ära, kuna omal sellise ventiili tarbeks amordi-pump olemas (ei pane lämmastikku, kuna pole proffisöitja ja ei saa öhu paisumise erinevusest niikuitnii aru, talviti ei söida).
Quadi taga-amort oli hiina replika ja tal oli see kummiventiil, mille täitmiseks on vaja pumbale vahetükki tugeva nöelaga, mis kummist läi torgatakse. Kuna mul sellist polnud ja osta ei tahtnud, siis asendasin selle tava nn auto-ventiiliga, nagu mo teistel krossikatel on (IZ, Suzuki). Löpuks kui ühe ventiili leidsin Eestist, küsiti selle eest 15€.

          



Nüüd aga sai "kogemata" ventiile varutud rohkem (juhuks kui teisigi amorte vaja ringi teha) ja siia siis 2 tk nüüd kasutan:


   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Ventiilil on G1/8'' keere.

   



Selletarbeks keermepuur olemas (alumiiniumisse nii tihedat keeret löigates on eriti vajalik omada astmelisi puure, 1 2 ja 3. kui kohe nr3-ga kallale minna, siis on töenäosus keere maha keerata väga suur. Ma kahjuks pidin leppima vaid nr2 ja nr3 puuriga, kuna nr1 kuskile "jalutama" on läinud). Taeli järgi tuleb ette puurida auk 8,7mm:

   



Sellist puuri aga kahjuks ei oma. Olemas on aga M10x1,25 sisekeerme valmistamiseks puur, kuna see rohkem ettetulnud peen-keerme mööt mul on. Selle tarbeks vajalik 8,8mm puur:

   



Auk puuritud, keere löigatud, paika liimisin ta Loctite 2701-ga ... ei plaani ventiili sealt eemaldada (loodetavasti ):

   



Siis rassisin edasi nende kolvi seibidega. Töstsin neid pisut ringi, et amordi väljatuleku kiirus raskemaks läeks.
Pildil ülemine rida sellest, kuidas oli (mutri järgi saate aru, kumb on kum pool). Alumine rida esialgne plaan:

   



Siis aga muutsin mötet kardinaalsemalt ja panin hoopis nii:

   



Manuali järgi tuleb sellisesse amorti öli panna 170 ccm (ml meeldib rohkem kasutada):

   



Mötlesin siis, et mul ju need puksid sinna juurde pandud madalamaks saamise pärast. Tuleks see osa maha arvutada. Arvutuste järgi vötavad mo puksid 8 ml mahtu:

   



Valasin siis sisse 162ml Shell Tellus T32 öli (katlustan, et ikka vedel, kuid ehk proov tsikliseljas paljastab töe). Tundus, et saab juurde panna (amordi völl oli valamise hetkel sisse-lükatud ja öli valasin öhupaagi kaudu).
170 ml ikkagit mahtus sisse täpselt.
Kas oleks pidanud öli valama asendis, kus amordi völl väljas on, et sissetulekul lükab kummilutut kokku ?
Ma lootsin, et seesasendis öli tase körgem ning liigne maht lükkab juba lutu kokku paigaldusel, kuna ventiil eest keeratud oli.

Koos nad igatahes on ja testi ootavad:

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(31-07-2017, 05:35 AM)overspeed Kirjutas:  Valasin siis sisse 162ml Shell Tellus T32 öli (katlustan, et ikka vedel, kuid ehk proov tsikliseljas paljastab töe).
Koos nad igatahes on ja testi ootavad.

Tulemus: Oluliselt parem kui varem, kuid nöks vöiks veel paksem öli olla.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Oi kui ammu pole kirjutanud.
2017 sügisel testisöidul juhtus mootoriga miskit, ja söiduk jäi seisma, ootama remonti.
Ei olnud mul aga selleks aega, eelmine suvi sai söiduk maha müüdud ja mandrile ta ära läks:

   


Uus omanik plaanis köik lahti vötta ja korda teha uuesti. Sellest saan ka pilte jagada viimast korda siin teemas.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

   

   

   

   

   

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

   

   

   

   


Mootor taas koos:

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Üks esiamordi säär sai vahetatud:

   

   


Raam taas koos:

   


Pani tagasi ka küljejala:

   

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Mootor peal ja testiks valma:

Mootori test

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Soovitasin väljalaske kuumuskindla värviga üle teha, kulunud pole ju mitte ilus.
Vöttis uuesti maha ning värvis:

   

   

   


Ka hark sai uue värvi:

   


Paagile kahjuks sama punast ei leidnud, pidi leppima oranzikama tooniga.

   

   


Nüüd jäi aint oodata veel sadulat sadulsepa juurest.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Sadul saabus, söiduk taas valmis retrotamiseks:

   

   

   

   

   

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne