kindlus(ta)tus ehk seisvate autode massiline utiili minek?
#21

(16-08-2010, 10:39 AM)unimüts Kirjutas:  Pean kurbusega tunnistama, et minul kukkus ka mootorrattal 2 aastat talvel. Selle kohast posti ma ei saanud. Tuli maale kiri, kus nõuti 3 kuu kolmekordset kindlustustasu. Kõige viletsam ongi, et ilma enda teadmata sain ma teada, et kevadel 18.04-17.07 2010 oli minu mootorratas kindlustatud sunniviisiliselt.
nagu aru saan, siis hakatuseks "sõlmis" Su kindlustus ilma Su osalemiseta maksevaba lepingu lõppemisel nn tavalise lepingu (võib-olla sätestas maksevaba leping selle ning olid seltsile maksevaba lepingu allkirjastamisega vastava õiguse andnud?), mis ei saanud makstud (kuna Sa ei teadnud)? See makse koos võimalike intressidega ei saa nii suur olla - kas "trahviraha" nõuab mingi kolmas osapool?

kummaline pilt, mis tundub kõverpeeglist avanevat. Pilt võib ilmselt avaneda kellele tahes meist, seega käsitlus / sedusepügalatega ja-või eelneva praktikaga sünkroniseeritud nägemus oleks ses osas väga teretulnud!

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#22

(16-08-2010, 12:42 PM)13piisab Kirjutas:  nagu aru saan, siis hakatuseks "sõlmis" Su kindlustus ilma Su osalemiseta maksevaba lepingu lõppemisel nn tavalise lepingu (võib-olla sätestas maksevaba leping selle ning olid seltsile maksevaba lepingu allkirjastamisega vastava õiguse andnud?), mis ei saanud makstud (kuna Sa ei teadnud)? See makse koos võimalike intressidega ei saa nii suur olla - kas "trahviraha" nõuab mingi kolmas osapool?

kummaline pilt, mis tundub kõverpeeglist avanevat. Pilt võib ilmselt avaneda kellele tahes meist, seega käsitlus / sedusepügalatega ja-või eelneva praktikaga sünkroniseeritud nägemus oleks ses osas väga teretulnud!

Väidetavalt minu kindlustus lõpetas 0-eegise kindustuse. Sellega lõppes kindlus lihtsalt ja kindlustusandjaga leping. Mina kuigi oletasin, et see läheb edasi automaatselt peale 24 kuud. Minule vähemalt mingit märget ei lõppemisest ega edasi jätkumisest ei tulnud. Oleks pidanud ise kuigi järjepidevalt üle kontrollima.
Eile sain kätte kirja kus oli nõue "MTÜ Eesti Liikluskindlustes Fond" rahanõude 3 kuu tasumise kohta.
Õhtul võin vajadusel ka sellest kirjast teha pildi.
Väidetavalt nemad olevat saatnud 17.12.2009a mingi teate ja siis 6kuud hiljem lajatasid kohe kindustuse 3 kordse summaga otsa.

Hommikul üritasin veel kindlustest läbi minna, et teha siis uus poliis, kuid loomulikult nemad alustavad kl 10, Samal ajal on tavainimene juba teises kohas. Üritan igal juhul õhtul kindlusest läbi minna. Internetist ma sellise kindlustuse tegemise võimalust ei leidnud.

Samas minule vähemalt tundub, et hetkene "olukord riigis" on selline, et uut kindustust kohe järgi ei teha, kui inimene ise neid hoiatusi kätte ei saa mingil põhjusel siis maksku raha. Ühesõnaga Kindlustusseltsid on koostööd hakanud tegema Liikluskindluse fondiga, et raha sisse nõuda ja just neilt kelle masin EI LIIGU mingitel põhjustel. Olgu selleks siis uunikum mis ootab taastust või lihtsalt tavamasin.

Lihtsalt sellistel küsimustel tekkis mul endal peas paar uit küsimust.
Kuidas järgmise punktina hakatakse üleüldse mootorratastega käituma?
Talvel ju keegi meist ei sõida igapäevaselt mootorrattaga. Eesti ilmasid arvestades on vaja aastas 3-6kuud maksimum masinat. Kas siis kohe peale kindlustuse lõppu tuleb tekitada x kindlustusega maksevaba aeg?
Selline asi on igal juhul hapu.

Kõige sitem selle asja juures on see, et ma tahtsin tõsiselt olla hea kodanik, kes teeb selle 0-eegise kindlustuse. Ainuke masin ikkagi enda nimel.

Minu vaatenurgast on hetkene olukord nii, et võtame neilt, kes on head viisakad kodanikud olnud.
Need kes pole kindlustust teinud või pole kindustuse uksi viimase 5a jooksul kulutanud neid ei puutu keegi.
(keegi vähemalt minu tutvuskonnast pole sellist kirja saanud, et nemad teevad mitmekordse kindlustuse). Kuigi paljudel pole mitte mingit kindlustust. Kuigi masinad on Eesti registris (olgu neil A+B või euro tehniline pass liiklusvahendil)

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#23

Raha nõuab ja asja jälgib Liikluskindlustuse fond, kindlustusfirma on paindlikum instants ja sellega saaks talupojamõistuse tasandilt asja ajada ning üldjuhul püüavad firmad ikkagi kliendile vastu tulla. Sul lõppes leping, Sulle saadeti teade, Sa ei saanud kätte ja ei reageerinud ja mingi aja pärast tuli rahanõue. Omal läbitehtud protsess, kolimisega muutus postiaadress...ei hakanud asja torkima, maksin ära (hilinemisega).
Samas on nende sõidukite kindlustamisega, registripidamisega , jälgimisega minu kogemuse kohaselt igavene suur segadus. On mul arvel (peaks olema) 6 sõidukit mis ei liigu. Kui tuli nõue teha kindlustuslepingud, siis kindlustaja uuris registrist midagi, ütles, et vaja 3 masina kohta. Kõigi 3 lepingud lõppesid aga rahanõue ja kuri kiri lepingu lõppemise kohta tuli 1 masina kohta. Kui raha tuli nõuda, siis leiti ka uus aadress üles, meeldetuletus (või mitu?) saadeti vanale aadressile. Smile
Vasta
#24

(16-08-2010, 13:38 PM)kass Kirjutas:  Raha nõuab ja asja jälgib Liikluskindlustuse fond, kindlustusfirma on paindlikum instants ja sellega saaks talupojamõistuse tasandilt asja ajada ning üldjuhul püüavad firmad ikkagi kliendile vastu tulla. Sul lõppes leping, Sulle saadeti teade, Sa ei saanud kätte ja ei reageerinud ja mingi aja pärast tuli rahanõue. Omal läbitehtud protsess, kolimisega muutus postiaadress...ei hakanud asja torkima, maksin ära (hilinemisega).
Samas on nende sõidukite kindlustamisega, registripidamisega , jälgimisega minu kogemuse kohaselt igavene suur segadus. On mul arvel (peaks olema) 6 sõidukit mis ei liigu. Kui tuli nõue teha kindlustuslepingud, siis kindlustaja uuris registrist midagi, ütles, et vaja 3 masina kohta. Kõigi 3 lepingud lõppesid aga rahanõue ja kuri kiri lepingu lõppemise kohta tuli 1 masina kohta. Kui raha tuli nõuda, siis leiti ka uus aadress üles, meeldetuletus (või mitu?) saadeti vanale aadressile. Smile



Mul umbkaudselt sama case. Enda elukoht ja masina füüsiline aadress on erinev. Mistõttu varem vähemalt tulid kirjad sinna kus jumal juhatas.
Maid jagada nendega vist pole mõtet või mis teised arvavad?
Pretensioone nad vist ei arvesta.
Veidi on loomulikult rahast ka kahju, kuid ikkagi jura mis sugune, nemad panevad kolmekordse hinna. Lõpptulemus on see, et mõni firma juht saab selle eest suuremat palka ja suuremat hummerit enda pepu all pidada.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#25

Kas on võimalik kontrollida ilma ARKi minemata kas sõiduk (mootorattas) on arvel?Tehnilinepass antud välja aastal 1995, passis pole ühtegi ülevaatus templit.
Vasta
#26

http://195.80.106.137:9050/soidukiPiirang
Vasta
#27

Selle kohustusliku kindlustuse taga on näha riigi soov: teada kes ja kus valdab ja vajadusel saab politsei ka läbi kinldustuse andmebaasi koheselt tuvastada omaniku telefoni number ja vajadusel kontakti võtta. Sisuliselt üritatigi selle seaduse vastuvõtmisega teha see millest juttu oli: kuskil paneelmajade vahel vedelevad penskarite romud sunnikorras kuusakoskisse saata. See läks ka läbi. Kohe peale seaduse jõustumist oli järjekord kuusakoski väravas. Selle vastu aitab üks versioon veel. Juhul kui sul auto pole veel oma nimel: mine ja näita arkis ostumüügilepingut ja tee võõrandamisteatis, sisuliselt jääb auto õhku. Sõita ei või enne kui oma nimele teed, samas kinldlustus ei saa ka pommida. Teine verisoon et maksevaba leping. Jah kahjuks 24 kuud.
Omal on pikki aastaid tagasi tehtud lepingud mingile ala 5 autole mis said vist tehtud siis kui neil veel 24 kuu märget lepingus ei olnud. ST et mul neil veel kõigil leping kaelas, aga kinldlustus ei saa ka katkestada sest tähtaaega polnud. Paberid tehtud vb nii 7-8 a tagasi.

Sellest pagana paberimajandusest palju hullem on mahakandmine , juhul kui autot juba ammu enam ei ole. Ark s.tub ja n.kub su ajusid nii et vähe pole. Kõige tulemusrikkam on mahakandmise paberile teha seletuskiri et ntx ala proovisime autot käivitada aga tänu vanadele juhtmetele läks põlema ja põles vanarauaks. Sinna kõrvale tuleb leida loomulikult vanaraua tsekk ala 2/3 masina tühimassist. Siis proovid seal mõne paksu vanamuti pehmeks räääkida et ta maha kannaks. Kui tuleb juttu et miks ei ole romusõiduki tõendit vanarauakokkuostust, siis ütled et nad ei võtnud seda nii vastu. asi oli põlenud ja panid vaid raua hinna.

Siis olen ka ala 80% masinaid saanud maha kanda.

Seadused on tehtud tegelt jube vildakalt ja kahjuks vaid suurettevõtteid arvestavalt, huvigruppide käest ei ole ju keegi kunagi küsinud.

Ideaalne kinldustuse verisoon oleks ntx , kui sul on 7 autot ja tahad kasvõi igapäev erinevaga sõita, koondleping( See oli kunagi aga kinlustuse müüja ahnus solkis selle ära). Teed ntx omale kasvõi iga hommik arvutisüsteemis kindlustuse andmebaasis linnukese et täna lähen selle autoga linna peale, see välistaks et kõigi seitsmega sõidetakse korraga. Siis lased ringi millega süda lustib, aga maksad ühte poliisi. KUID selline asi ei oleks ju kasulik kinldustuse müüjale.

Ma ise arvan et kuna huvihgrupid ei ole ühildunud ja ei tee kurja häält seaduselooja ja kinlustusfirma poole, senikaua ka kannatate nagu orjarahvale kohane.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#28

(29-07-2012, 10:44 AM)samodelkin Kirjutas:  http://195.80.106.137:9050/soidukiPiirang

See register ei tea pooltest masinatest midagi,info saamiseks tuleb ARK-i helistada.
Vasta
#29

liikluskindlustus ei pea olema mitte autodel vaid inimestel.
pole vahet millega sõidan, kindlustus on minul, mitte autol.
aru ma ei taipa, mikspärast seukest sisteemi ei viljeleta.
Vasta
#30

(29-07-2012, 13:40 PM)muska71 Kirjutas:  
(29-07-2012, 10:44 AM)samodelkin Kirjutas:  http://195.80.106.137:9050/soidukiPiirang

See register ei tea pooltest masinatest midagi,info saamiseks tuleb ARK-i helistada.

See ei tunnista enne 23.11.1999 väljastatud reg. tunnistusi (sel ajal toimus tollase ARK andmebaaside reform, kus kõiki lahtreid hakati täitma). Mingil moel saab varaste passide arveloleku teada LKF päringust, aga ka mitte kõigi (ilmselt mingi ajapiir hetkest, mil viimane kindlustus lõppes...)


Vasta
#31

(29-07-2012, 20:49 PM)mrali Kirjutas:  
(29-07-2012, 13:40 PM)muska71 Kirjutas:  
(29-07-2012, 10:44 AM)samodelkin Kirjutas:  http://195.80.106.137:9050/soidukiPiirang

See register ei tea pooltest masinatest midagi,info saamiseks tuleb ARK-i helistada.

See ei tunnista enne 23.11.1999 väljastatud reg. tunnistusi (sel ajal toimus tollase ARK andmebaaside reform, kus kõiki lahtreid hakati täitma). Mingil moel saab varaste passide arveloleku teada LKF päringust, aga ka mitte kõigi (ilmselt mingi ajapiir hetkest, mil viimane kindlustus lõppes...)
Ise üks päev proovides suvalisi numbreid, nägin 78a registreeritud autot..
Vasta
#32

mis see siia puutub?, jutt ju ikkagi tehnilise passi väljastamise kuupäevast, mitte auto valmimisajast



Vasta
#33

(29-07-2012, 11:36 AM)ryblik1 Kirjutas:  Ma ise arvan et kuna huvihgrupid ei ole ühildunud ja ei tee kurja häält seaduselooja ja kinlustusfirma poole, senikaua ka kannatate nagu orjarahvale kohane.

Sa sõber proovi kaks eestlast ühte moodi laulma ja rääkima panna.......Big Grin Alles siis oleks võimalus kurja häält teha ja saaks ka sellest orjarahva põlvest lahti. Ja kui õnnestub paar meest ühtemoodi häält tegema panna,küll siis ka teised kooris sama joru lasevad....
Vasta
#34

minu igapäevatraktor on ostetud uuena poest 98 aasta jaanipäeva aegu ja eelpool viidatet sisteem näitab seda massinat igatahes täitsa õigesti. passi põle kordagi vahetand ja üldse pole selle massinaga arki asja olnud. seega siis vähemalt üks enne 99 antud passiga aparaat sääl kajastub.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne