Küsimused T-40 kohta

See kompressor on seal tõesti saatanast.
Iga kord kui kompressori kolb üle ülemise surnud seisu läheb pöörab õhurõhk silindris teda nõksu edasi ja nõnda ta loksutab ühendusnuute ja hammasrattaid kuni lõtk on piisavalt suur, et juba mootori häälest on kuulda et ühes silindris oleks nagu pritsehetk vale.
Muidugi kui ta niisama tühjalt käib ilma õhku surumata pole seda probleemi.
Vasta

Kusagil oli siin kirjas, et käigukasti õli lastakse välja tagant, aiste juurest punnist.
Kus see täpsemalt on?
Ämbritäis tuli mul välja eest hoopis.
Kas külgülekannetel kui alt punnid lahti keerata ja tühjaks lasta, siis asemele läheb õli kabiinist valades ühisest punnist?
Vasta

Välja laske punn on parema aisa sees pool. Peal on nelikant mutripea. Kui on nelivedune siis tule lasta ka esisilla reduktori alt punnist.Kasti juurde valad kasti pealt kangi juurest Kontroll avad on vasakul pool umbes selle kohapealt kust kabiini ronid. Seal on kaks ühesugust korki. Valad niikaua kui alumisest hakkab tulema ja ülemisest veel ei tule.
Ratta reduktorisse paned välja laskmis punni vastas olevast punnist koguse järgi. Vist oli 1.7 L.
Veiko

MTJ.EE
Vasta

Alumine kork tavalise,ülemine kork käiguaeglustiga traktori jaoks.
Vasta

sellest reduktori õli värgist ei saanud hästi aru.
Kuda ma aru saan, kas mul on aeglustiga või mitte?
Üks käik on küll, nigu tigu muidu.
Vasta

(28-10-2015, 08:26 AM)pannkook Kirjutas:  sellest reduktori õli värgist ei saanud hästi aru.
Kuda ma aru saan, kas mul on aeglustiga või mitte?
Üks käik on küll, nigu tigu muidu.

Pannkook, sul on käiguaeglustita!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

tuli meelde, et mul on oma teema pooleli kusagil õlivahetusest. Otsin selle üles ja vaatan, mis seal räägitakse Big Grin
Õlid sain välja eest ja tagant igatahes. Ratta diffrid on hetkel küsimärgi all.
Vasta

(28-10-2015, 12:41 PM)pannkook Kirjutas:  tuli meelde, et mul on oma teema pooleli kusagil õlivahetusest. Otsin selle üles ja vaatan, mis seal räägitakse Big Grin
Õlid sain välja eest ja tagant igatahes. Ratta diffrid on hetkel küsimärgi all.

Tagasilla külgülekandel on all punn ja üleval otsas küljepeal on sissevalamise ava.  Mis õli sisse paned?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

poemees soovitas seda.
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/oli...ssioonioli
Vasta

Võta ikka midagi multiviskooset. Talvel on see jube paks.
Mul on 40-s sees Castroli 75w-90 kõigis asjades peale mootori. Veereb hästi ja ei leki ka kuskilt. Käigud lülituvad ka hästi iga ilmaga.
Veiko

MTJ.EE
Vasta

(28-10-2015, 13:05 PM)pannkook Kirjutas:  poemees soovitas seda.
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/oli...ssioonioli

Assaraisk Big Grin . Kui Talv peaks tulema, siis saab nalja saama... Praeguste ilmadega pole muidugi väga vahet, mis moos kastis ulbib.

Mul on saskal veel ihnsusest seesama sees. -20 juures naljalt käiku sisse lükata ei jaksa enne, kui käigukastikaanelt on härmatis sulama hakanud. Ning pidureid ka esimestel meetritel vaja pole: lahuta vaid sidur ja traktor seisabki.
Vasta

ma alla -10 käima seda ei aagi. Õigemini ei lähegi Big Grin
Aga poemees väitis et lõunaosariikide russid kõik sellega käiavad.
See juba ostetud ja muud ostma enam ei hakka. Võrreldes sellega, mis sees oli, peaks ta siiski parem olema.
Vasta

Tere!

Väike mure seoses t40ga.
Nimelt 2 metallist hüdrovoolikut on läinud katki ja lekivad. Nüüd oleks vaja leida uued torud vanade asemele.
Aga probleem on selles, et käisin täna tallinnas kõik kohad läbi ja pole kusagilt saadaval. Sammuti pole ka netis olevates poodides selliseid torusid olemas.
Vahelduseks väike pilt ka teile mida mõtlen.
Pildil siis rooli kardaani kõrval jooksvad 2 voolikut, tulevad hüdropaagist ja lähevad vist?!?!? hüdrojagajasse. Pakun et üks on tagasivoolu toru ja teine siis pealevoolu toru.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hph...e=56E5781A

Kas kellegil mujal eestis olevatest poodidest oleks võimalik uurida, kas on saada antud torusid ? Või kui kellegil on pakkuda mõni lahendus sellele, eriti hea oleks kui kellegil on antud torud pakkuda oma masinalt.

Jään teile tänuvõlgu kui suudate aidata mind!
Vasta

Ilmselt pead silmas ikka metall torusid. (pilti ei näe)

Mina olen need asendanud tavalise hüdro voolikuga. Lasin endale pressida sobivad otsad, kuid üleminekud pidin laskma treialil teha. (ei mäleta enam, mis mõõdust mis mõõtu, kuid poes sobivaid polnud).

Kui keegi nüüd ohutusest räägib, siis jah voolik salongis pole ohutu, kuid jah  Rolleyes .

Variant on jahtida jah, mõne varuosadeks tõmmatava traktori küljest torud.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta

Olemasolevad kannataks vasega üle ka joota  äkki?
Vasta

(26-11-2015, 22:05 PM)huvi5 Kirjutas:  Olemasolevad kannataks vasega üle ka joota  äkki?

Tahad sa seda tööd ette võtta. - Vasega jootmist.
  Saage aru vene aeg on möödas. Nüüdseks vasejootjad kõik mulla toidul  või siis tööl firmades, kuhu "harju keskmine traktorist" löögile ei saa. 

Lipetski tehasest ei tule enam pikalt enam varuosi. Kõik on poola, hiina kraam juba ammu. Esmalt vaata põllumehe kaubamajast ehk seal müüa.
https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pag...20&lang=et
Arvatavasti tuleb nendega kontakteeruda ja ehk saavad nad vastava toru sisse tellida poolast.

Võid uurida ka valgast. Seal mehed võtavad iga kvartal ühe masina juppeks.
http://www.kuldnebors.ee/22716028

Muidu torude painutuse ja otstega tegeleb selline firma.
http://www.dunlophiflex.ee/kontakt.php

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

Ma olen küll omateada veel elus ja vasega jootmine pole küll mingi küsimus ja tean veel vähemalt kümmet meest kes selle tööga hakkama saavad.Kui aga viis pöialt on ühel käel,siis tuleb muidugi mööda poode kapata Big Grin .
Vasta

(27-11-2015, 17:58 PM)ahtos Kirjutas:  Ma olen küll omateada veel elus ja vasega jootmine pole küll mingi küsimus ja tean veel vähemalt kümmet meest kes selle tööga hakkama saavad.Kui aga viis pöialt on ühel käel,siis tuleb muidugi mööda poode kapata Big Grin .


Selge. Siis soovitan teenuste alla Teil kuulutuse panna, et tegelete selliste töödega.  Soovitavalt koos asukohaga ja tööaja hindadega.
Samas ei tasu ära ehmatada, kui mõned tegelased "parima kraami auru all" Teile uksetaha tulevad ja pakuvad päeva palgaks kahese bocki.

Tean ise ka mitmeid, kes tegelevad veel vasega jootmiega. Kuid kas see ära tasub, kui kohati uue tegemine/poest ostmine on kümneid kordasid odavam, kui vana lappimine. Kellegi aeg pole tasuta ja eestlase parim leib on teine eestlane.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

Selge suured tänud teile vastamast!

Lisan uue lingi 1 toru vigastusest, antud koht on veel lekkevaba aga teisel torul, mis on selle kõrval juba lekib.
http://static1.nagi.ee/i/p/976/35/24408973a80f81_l.jpg

Igatahes pmkaubamajas ei ole müügiks antud torusid. Küllaga helistan neile ja uurin kas on äkki võimalik tellida.
Annan ka teile teada, kui olen leidnud koha kus saan uued torud/remondi.
Vasta

See pisike pragu kinnijoota pole ju mingi küsimus ja kahest bokki on isegi palju tahta,vahel on äitähhki palju Big Grin .Otsi mõni vennike kes tegeleb külmutusseadmetega oma ligiduses ja täida profiil ära,siis abi võibolla ligemal kui oskad arvata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne