Küsimused T-40 kohta
#61

Filtri pealt õhutasin küll, aga pumbas on ikka nii palju õhku, et käiad hullult. Üksi jamad käivitusmootoriga juba nii palju, et küll saab(pendiksid, sidurid jne.), kõik käed jalad tööd täis. Kui nüüd olen pihustite pealt torud lahti ennem keeranud, on terve maailm kütet täis.
Mul on masinal see pump, kus pihusti torud on ringis. Õhutuskork asub seal ringi keskel, aga ma pole kuulnud kedagi seda kasutanud olevat. Korki näed, aga keerata ei saa kuidagi, ruumi lihtsalt ei ole. Tuttav arvas, et see on üks paljudest "vene mõistatustest".
Vasta
#62

Kui kellegil juhtub olema Tartu või Tallinna kandis müüa T40 starteripoolsele uksele linki, mis käib M10 keermega ja kojamehemootorit, siis võiks teada anda.
Vasta
#63

Kribla mulle enda number PSi. Olemas nii mõnigi jupp

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#64

Tekkis ka küsimus, saaks ju katseliselt järgi proovida, aga võtab aega.
Kas reversi hammasrattad saab kätte ilma sidurivõlli liigutamata. Nimelt vaja vahetada vasakpoolsel, lühikese võlli otsas oleval laagrid.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#65

Näib, et tuleb ikka ise katseliselt teada saada. Kas tõesti on kõigil juba läänerondid õuenurgas?

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#66

Teada sain.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#67

Vahel üks küsimus generaatori kohta:
nimelt lõpetas asjandus laadimise ära, ampermeeter ei näita ja massi tuli põleb.
Millest peaks alustama probleemi väljaselgitamisel? Äkki mingi elektroonikavidin läbi kõrbenud?
Vasta
#68

(28-05-2010, 12:41 PM)speedsta Kirjutas:  Vahel üks küsimus generaatori kohta:
nimelt lõpetas asjandus laadimise ära, ampermeeter ei näita ja massi tuli põleb.
Millest peaks alustama probleemi väljaselgitamisel? Äkki mingi elektroonikavidin läbi kõrbenud?
Generaatoreid on kahte tüüpi. Läbi võib olla generaatori harjad, vanemal tüübil relee või uuemal tüübil pingeregulaator. Juhtmete ühendused võid ka ennem üle vaadata, et kinnituskohad korralikult ühendatud oleks.
Vasta
#69

Mitte pole meeles kas siis kui kaitsme välja lööb. Selle valge nupukese armatuuris kas siis lõpetas ampermeeter ka töölepingu kui jah siis võib viga seal peituda.
Vasta
#70

Tere tülitan teid kah ühe küsimusega starteri kohta. Nimelt mulle väideti, et MTZ-i starter sobib t-40 le. Kas see väide on tõene või väär? Ette tänades.
Vasta
#71

Peale sidurikotta mineva osa ära vahetamist sobib küll.
Vasta
#72

Ilmad hakkavad külmemaks minema ja õnnestus saada see jahutusventilaatori kate. Kas neid katteid on mitmesuguseid? Kas need katted käivad kaitsevõre ja rihmaratta vahele või siis lihtsalt kaitsevõre peale väljast poolt. Lugesin ,et T-40 tel on jahutusventilaatori kiiruse reguleerimine õliga. Hetkel ei saa vaatama minna , kas see on kõigil nii või on see eksisteeris ainult esimeste T-40 te juures nagu ka õlijahutuse väljalülitamise kraan.
Vasta
#73

(23-11-2010, 01:08 AM)Laurimetall Kirjutas:  Ilmad hakkavad külmemaks minema ja õnnestus saada see jahutusventilaatori kate. Kas neid katteid on mitmesuguseid? Kas need katted käivad kaitsevõre ja rihmaratta vahele või siis lihtsalt kaitsevõre peale väljast poolt.

Võre peale käib. Erinevat stiili plekke nähtud kah.

Tsitaat:Lugesin ,et T-40 tel on jahutusventilaatori kiiruse reguleerimine õliga. Hetkel ei saa vaatama minna , kas see on kõigil nii või on see eksisteeris ainult esimeste T-40 te juures nagu ka õlijahutuse väljalülitamise kraan.

Kellegi unistustes jah. Pole ühtegi näinud ja ühestki kuulnud. Panustaks, et seda ehk mõni insener mõtles või soovis. Mõnel katseeksemplaril võis see ju ka olla, nii on seletatav selle info raamatusse jõudmist.
Vasta
#74

Kas pikal mootoril käib teistsugune kate, kui kahesilindrilisel? Neil käib jahutust piirav ketas hoopis pärast ventilaatorit, õhukojas...

Seda õli viskoossuse muutuse pealt käivat ventilaatorit ei ole mina küll näinud, kuid kuulnud (ja lugenud) küll. Kahtlen selle sõlme töökindluses, teades Vene "täpsust" detailide valmistamisel.
Vasta
#75

Huvitav, et 93 aasta T-25-l käiks see nagu ikka võre peale/asemel - kuidas maitseb. Kui meelde jääb võin üritada enda eksemplarid pildile püüda.
Vasta
#76

Kas need ventilaatori katted on T-25 ja T-40 erinevad? Mingisuguse ma sain oli sinist värvi ( siniseid T-25 pole ma näinud) Siniseid T-40 olen näinud. Lihtsalt sellepärast uurin ,et ega igast suvalist plekitükki pole mõistlik igalepoole toppida ja tahaks ,et õige asi õiges kohas oleks.
Vasta
#77

Tee sellest siis ise pilt. Plekke oli ka helerohelisi, punaseid, kollaseid - mida iganes. Ilmselt tootis neid mingisugune kolhoos-sovhoos kah.
Vasta
#78

T-25 käisid koonuse kujulised torud/plekitükid mida kinnitati peale ventilaatorit. Tuult suunava katte alla. http://acat.autodealer.ru/index.php?tree=344_36141 skeemil nr 1
Vasta
#79

Tegin mõned pildid sellest ventilaatori kattest http://live.hot.ee/gallery/show_image?page_nr=1 on see ikka t-40 oma ja sobib see uuemale t-40le külge ja kas tuleb mingid vahemutrid või seibid panna selle võrgu ja katte vahele. Imelikud küsimused küll ,kuid see traktor ei olnud mul komplektne,siis võivad mõned detailid olla puudu mis originaalis olemas on. Uurisin ka õhufiltrit ja selgus ,et õhufiltrist on samuti puudu osa detaile. Nimelt minu traktori õhufiltri alumises osas on ainult üks keere püsti. Samas leidsin ühe vana õhufiltri ,millel alumises osas oli mingi kausike kinni keevitatud ja keeret üldse ei olnud. Kumb filter on parem kui kellegil vedeleb puuduvaid filtri osasid siis võib pakkuda.
Vasta
#80

Kas oskab keegi ütelda, mis number laagrid on T-40AM-i külgkarbis lühikesel võllil, mille otsas ratas on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne