Küsimused T-40 kohta

Ma uuriksin veel sellist teemat.T-40 on cat 2 rippsüsteem ja veoaisade tapid on 28mm. Standardi järgi on peatõmmitsa silm 1 toll ehk 25mm tapp. Ma pole veel traktori juurde saanud aga ma mäletan et oli vist 22mm.Varuosa pakub ka 22-22 tõmmitsat. Kas keegi oskab ütelda, et kas ongi väiksem või on mingi asi vale.
Vasta

Varsti pime aeg käes ja seega uuriks abi kuidas tagumised töötuled(ringid ümber).
Olen suht võõras sellel alal seega ärge väga kõvasti lööge Big Grin
Juuhtmed jooksevad kabiinist tuledesse ka.
Pirnid on uued sisse pandud, armatuuris näppisin kah kõiki lüliteid aga ei midagi. 
Ei hakka ka siis toimima kui tagumine käik sees ja valmis liikuma.
[Pilt: IMG_20170725_151501.jpg]
Vasta

Need tuled käivad armatuurist roolivardale kõige lähemast lülitist süütelukust ülevalpool. Need tuled töötavad täiesti eraldi .Käikudega pole siin traktoril valgustusega seost va käivituse blokeering .Vb on pirnid läbi. Seal on minul vähemalt mingid imelikud pirnid. Juhtmed lähevad armatuurist paremale ja kabiinis mööda seina kuni istme taha ja sealt läheb juhe lampi ja massi saab kerest. Kui pirne ei leia siis võimalik panna uued lambid nt led valgustusega.
Vasta

Ma uuriks ,et kas keegi on suutnud kuidagi selle t-40 jõuvõtuvõlli või ülekande ära lõhkuda? Ma mõtlen kui palju mul on mõistlik purustajat tugevamaks teha ,et traktor ilusti ellu jääks. Nädalavahetusel testisin , et 2tk m8 polt ja 1 tk m6 polt mis olid läbi kardaani  keeras  puruks.
Vasta

Ei ole näinud.Purunevad kardaaniristid ja kahvlid,need kõigepisemad kergelt.
Vasta

(01-08-2017, 13:53 PM)vanaain Kirjutas:  Ei ole näinud.Purunevad kardaaniristid ja kahvlid,need kõigepisemad kergelt.

just vasta taevast lendavad ikka peenemad sõlmed,ristid isegi 3 x peenemad kui võll ise.
Vasta

Hetkel on ristid 35x98. Pmst saan aru, et see T-40 jõuvött on piisavalt tugev, et enne sureb mootor, kui seal midagi järgi peaks andma. Ma proovin siis panna 3 tk M8 polti. Enda tarbeks peaks siis piisama.
Vasta

(01-08-2017, 23:59 PM)Laurimetall Kirjutas:  ...
Pmst saan aru, et see T-40 jõuvött on piisavalt tugev, et enne sureb mootor, kui seal midagi järgi peaks andma. ...

Keskmiselt jah. Big Grin

Samas ei ole üldse välistatud, et just Sinu traktoril on mingi võllivigastus, mistõttu äkiline koormus võib võlli poolduma sundida.
Vasta

(02-08-2017, 11:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(01-08-2017, 23:59 PM)Laurimetall Kirjutas:  ...
Pmst saan aru, et see T-40 jõuvött on piisavalt tugev, et enne sureb mootor, kui seal midagi järgi peaks andma. ...

Keskmiselt jah. Big Grin

Samas ei ole üldse välistatud, et just Sinu traktoril on mingi võllivigastus, mistõttu äkiline koormus võib võlli poolduma sundida.

Üpris tavaline oli, et paljudel võllidel esines nn. "oksakoht" mis kogu ürituse ära nullis.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(02-08-2017, 12:23 PM)Daff Kirjutas:  Üpris tavaline oli, et paljudel võllidel esines nn. "oksakoht" mis kogu ürituse ära nullis.

Samas on üsna tõenäoline, et oksakohaga võllid on juba pooldnud ja järgijäänud Vana Raud võiks olla see tugevam osa toodangust. Rolleyes
Vasta

See traktor on suht uus ja pole jvv eriti midagi teinud. Mingi praak võib olla alati. Samas ei pea lapats koguaeg põhjas olema. Üldiselt kui siin lastakse metsa siis ei tohiks probleemi olla. Samas reduktor pole ka 1/1. Pmst see mis muidu läbi rebiks. Tahab 2x kiirendaval reduktoril 2x rohkem momenti. Peab siis hästi rahulikult laskma.
Vasta

Vahel neid võlle ikka ära murti vanasti.
Meeliskoht murdumiseks on tal kohe peale viimast laagrit ja murdub nii andekalt et jupp kukub ära ja august jookseb käigukast ka õlist tühjaks sest tavaliselt ju pole kaasas asja mis sinna ette panna.
Samuti on sissejäänud osa välja saamine tõsine traktoriga vahekorda astumine.
Murdumist soodustab ka haakeseadme hooletu ülestõstmine sest kardaan läheb väga edukalt vastu kette kui ei tea sellele mõelda.
Mina ise tean murdumist selle tulemusel et kardaani silmad läksid kokku ja tagumise vintsiga metsa vedades kui kinnikülmunud palki prooviti lahti tõmmata.
Vasta

Mis on 40-ne jahutusventilaatori laagrite mõõt?

3D modeleerimine.
Vasta

(09-05-2018, 14:23 PM)tarko Kirjutas:  Mis on 40-ne jahutusventilaatori laagrite mõõt?

20x47x14

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(02-08-2017, 15:14 PM)Laurimetall Kirjutas:  ...
Tahab 2x kiirendaval reduktoril 2x rohkem momenti.
...

2 korda odavamalt ka?

Ma tahaks ka sellist... Big Grin

2 korda kiirendav reduktor olemasoleva mootori otsas vähendab saadavat pöördemomenti 2 korda. Kui tahta 2 korda kiiremini ja 2 korda suurema momendiga, siis peab mootori võimsus 4 korda kasvama.
Vasta

Tervist. Väike mure sooviks juhiseid kuhu sihtida.

T-40'l väike mure olnud juba pikka aega, siiamaani väga häirinud pole, aga peale kun laaduri kokku keevitamist on hakkanud häirima.

Nimelt probleem roolivõimus, kohapeal ei jõua keerata, aga sõiduajal keera kasvõi väikese näpuga.

Peale Kuni paigaldamist läks rool ilmselt natuke raskemaks ja nüüd üritaks selle mure ära lahendada. Probleem olnud traktori ostust saati umbes 3-4a. Siiamaani pole väga häirinud kuna kohe kui põka kohapealt ära liigub, siis võim töötab, vahepeal harva korra jõnksutab.

Vahetatud on hüdropump ja õli. Kui üritan kohapeal keerata, siis mootori pöörded ilmselgelt muutuvad, seega pump üritab vist midagi teha? Big Grin Olen märganud, et roolivõimu peal on üks pikk mutter millel on vaskseib vahel ja sealt vahelt lekib natuke õli.

Tänud igasuguse abi eest!
Vasta

Ons kellelgi T40 käepärast ja viitsib mõõta, mitu cm on jõuvõtu võllist kuni aiste otsani. Niiduki kardaani tarvis vaja aga pole masinat läheduses.
Vasta

Mul jääb pärast hüdrorooli paigaldust uus võim üle, mis on masina peal veidi aega "kontrollitud".
Vasta

(05-06-2018, 20:24 PM)kunn24 Kirjutas:  Mul jääb pärast hüdrorooli paigaldust uus võim üle, mis on masina peal veidi aega "kontrollitud".

Töötas kontrollimisel ilusti? Hind ja asukoht?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Töötas, paarispumba 10cm3/p osaga, kuid sisemised lekked, mis on talle kaasasündinud, tekitasid isu siiski proovida hüdrorooli. Hind esialgu 200 või mõistlik pakkumine, asukoht kas Harju mk-s Kosel või Tallinnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne