401 veepump
#1

Tere, oman '54 aasta 401-te. Paar aastat tagasi ajasin vanakese isegi käima ja tegin pisikese tiiru küla vahel. Pisikeseks jäi eelkõige seetõttu, et veepump jooksis nagu mahlakask. Veepumba demonteerimisel selgus kurb tõsiasi, et need n.n tihendid mis seal on on oma aja ammu ammu ära elanud ning neid tähapäeval minu arust enam olemas ei ole. Oskab keegi soovitada kuidas antud probleemi ehk siin olijad on lahenud või siis on ehk mõne uuema moskvichi veepump sinna võimalik installeerida.

Tervitades, Margusja
Vasta
#2

Rasvanööri vahele ja vindiga pingutad parajaks ... või on Almal Opelist erinev...

Dad.
Vasta
#3

401'l enam rasvanööri ei kasutatud, see oli 400 rida.
Vasta
#4

Ega juhuslikult pole tegu sama autoga? http://album.varulane.pri.ee/view_album....Name=mosse
Vasta
#5

(05-11-2009, 18:17 PM)margusja Kirjutas:  Tere, oman '54 aasta 401-te. Paar aastat tagasi ajasin vanakese isegi käima ja tegin pisikese tiiru küla vahel. Pisikeseks jäi eelkõige seetõttu, et veepump jooksis nagu mahlakask. Veepumba demonteerimisel selgus kurb tõsiasi, et need n.n tihendid mis seal on on oma aja ammu ammu ära elanud ning neid tähapäeval minu arust enam olemas ei ole. Oskab keegi soovitada kuidas antud probleemi ehk siin olijad on lahenud või siis on ehk mõne uuema moskvichi veepump sinna võimalik installeerida.

Tervitades, Margusja
Võta veepump maha ja pumbatiivik küljest ning vaheta seib ja tihend ära.Minu mäletamise järgi läheb ka GAZ-51 komplekt,võid ka minult need osad saada.
Vasta
#6

On on sama masin Smile
Kui GAZ-i oma aitab siis on kindlasti huvi.

Ette tänades, Margusja

(05-11-2009, 22:05 PM)Armex Kirjutas:  
(05-11-2009, 18:17 PM)margusja Kirjutas:  Tere, oman '54 aasta 401-te. Paar aastat tagasi ajasin vanakese isegi käima ja tegin pisikese tiiru küla vahel. Pisikeseks jäi eelkõige seetõttu, et veepump jooksis nagu mahlakask. Veepumba demonteerimisel selgus kurb tõsiasi, et need n.n tihendid mis seal on on oma aja ammu ammu ära elanud ning neid tähapäeval minu arust enam olemas ei ole. Oskab keegi soovitada kuidas antud probleemi ehk siin olijad on lahenud või siis on ehk mõne uuema moskvichi veepump sinna võimalik installeerida.

Tervitades, Margusja
Võta veepump maha ja pumbatiivik küljest ning vaheta seib ja tihend ära.Minu mäletamise järgi läheb ka GAZ-51 komplekt,võid ka minult need osad saada.
Vasta
#7

Paar pildikest veepumbast.
[Pilt: IMG_0200.png]

Pooleks.
[Pilt: IMG_0203.png]

Tiivik küljest.
[Pilt: IMG_0204.png]

Ja siin siis ilmselt probleemne detail vasakul
Selle vedru sees on kummist rõngas mis peaks siis võlli ümbert hoidma tihendana. Ning siis on seal see tekstoliidist jubin Smile
[Pilt: IMG_0206.png]

Paar pilti ka vanakesest endast.
[Pilt: IMG_0201.png]

[Pilt: IMG_0202.png]
Vasta
#8

Ega ei ole siit teemast keegi läbi käinud kes kinnitaks või lükkaks GAZ 51 detailide sobivust? Kui 100% kindel siis võtan ette tee detailide soetamiseks Smile
Vasta
#9

Need veepumba tihendusdetailid on unifitseeritud ja kasutati laialdaselt ka hilisematel nõukogude automarkidel v.a. VAZ. Nende leidmiseks ei tohiks küll takistusi olla.
Vasta
#10

Aga kui neid nii laialt saada ehk annad mõne vihje/kontakti kus ma võiksin hankida/osta seda detaili. Pool suve varsti käes hea oleks jaanipäeva nädalat auto kallal nokitsemisega maal viita.

ette tänades, Margusja
5148780
Vasta
#11

(05-11-2009, 22:05 PM)Armex Kirjutas:  
(05-11-2009, 18:17 PM)margusja Kirjutas:  Tere, oman '54 aasta 401-te. Paar aastat tagasi ajasin vanakese isegi käima ja tegin pisikese tiiru küla vahel. Pisikeseks jäi eelkõige seetõttu, et veepump jooksis nagu mahlakask. Veepumba demonteerimisel selgus kurb tõsiasi, et need n.n tihendid mis seal on on oma aja ammu ammu ära elanud ning neid tähapäeval minu arust enam olemas ei ole. Oskab keegi soovitada kuidas antud probleemi ehk siin olijad on lahenud või siis on ehk mõne uuema moskvichi veepump sinna võimalik installeerida.

Tervitades, Margusja
Võta veepump maha ja pumbatiivik küljest ning vaheta seib ja tihend ära.Minu mäletamise järgi läheb ka GAZ-51 komplekt,võid ka minult need osad saada.
Aitab küll jah.Fiiberseib ja kummitihend samad
Flanagan
Vasta
#12

(19-06-2010, 23:20 PM)margusja Kirjutas:  Aga kui neid nii laialt saada ehk annad mõne vihje/kontakti kus ma võiksin hankida/osta seda detaili. Pool suve varsti käes hea oleks jaanipäeva nädalat auto kallal nokitsemisega maal viita.

ette tänades, Margusja
5148780

Volga pood Videviku tänaval aitab alati...

Dad.

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne