Tundmatu naiste jalgratas, nr 1002
#1

Käisime täna vaatamas
Vasta
#2

(10-11-2009, 17:06 PM)kass Kirjutas:  Käisime täna vaatamas ühte väikese raaminr-ga jalgratast, tegin mõned pildid.

Äkitsi varajane Saar?

Vaata raaminumbrite sissetogimiseks löödud raudade ðrifti. Täpsemalt - "längus" olekuga nr 2 minu 1940.a. Saar/Säde naisterahvarattal ja Sinu pildistet isendil. Mul on üsna karvane tunne, et seesinane 2 on löödud samade raudadega... vähemalt 99,999% kindlalt sama tüüpi (sama valmistaja) raudadega.

Arel ja ETKl olid numbriðriftid teised ja üldüldsese Saare ðriftiga identse ðrigtiga raaminumbreid pole mulle ülipalju ette sattunud (kui üldse on peale Saare rataste...).


(10-11-2009, 17:06 PM)kass Kirjutas:  Tagarattar 30-ndate Torpedo...

Mis aasta ja tüüp? 1000 kandis oli Saar kusagil 1937-38... igatahes 4336 oli 1938.

(10-11-2009, 17:06 PM)kass Kirjutas:  esirumm Pränafa ja justkui nikeldatud.

Kõik Pränafad, mida ma kohanud olen, on Saare rataste all (või seal all olnud ja saadud irdosadena). Ja ma pole ühtegi Saare asja näinud veel millegi muu kui Pränafaga. Mingi pikaajaline leping Saare ja tootja vahel?

(10-11-2009, 17:06 PM)kass Kirjutas:  papist Herbie käepidemetega.

Herbie? Äkki Hebie (seda kasutasid nii Saar kui ETK...)?

(10-11-2009, 17:06 PM)kass Kirjutas:  Spetsiifiline laternahoidja disain.

Janise jutu järgi kataloogikaup Saksast, mida masskasutas lademes väiketootjaid. Mul samasugune sama stiiliga ketirattaga ühel meesterattal, mille pilte palusin tal identifitseerida. Sealt
tema arvamus.

Tilman arvab lambiklambri kohta sama, olen temaltki küsinud.

P.S. Tõid ikka ära? Või on kellegi huvilise käes? Ära jäta ula peale...

P.P.S. Võta seda Saare juttu (esialgu) kui hüpoteesi.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne