Sangadega kanister
#1

Sai metallipressi eest päästetud, selline omapärane kanister.
Ei tea millega täpselt tegu on, ehk aitate. Suutsin ise tuvastada vaid seda,
et on ta valmistatud 1988, mahutab 37 l.
Korgil on suht kehvalt lugeda, et vist КРАЗ.
Põhja all on mingid jalad või kinnituskohad.
[Pilt: dsc02079jh.jpg]
[Pilt: dsc02080a.jpg]
Vasta
#2

Umbes sellised olid olid nõuka-ajal paadi päramootori bensiinipaagidRolleyes

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#3

Tavaline kanister ... nõuka aja lõpul tehti, iseenesest igavesti nõmeda kujuga paigutamise mõttes. Müüdi kodukaupade poes.

Dad.
Vasta
#4

DADiga nõus - täitsa tavaline poes müüdav kanister.
Pole nõus otstarbe pärast Wink Mul oli selline kasutusel Mosse 2140 varupaagina, tol ajal automatkadel käies. Istus väga ilusti just kumeruse/suuruse poolest tagumise porilaua õnarusse. Ühe sanga pidi küljest ära võtma ja täiteava keevitama peegelpilti. Nii jäi kork täpselt pagasniku parema ava nurgast paistma. Tankimiseks pidi ainult luuki avama ja "ümbervalamiseks" voolikuga ühest avast teise. Siis sai natuke aega sõita (Tankimise näit ju silma all) ja oligi põhipaak täis jälle.
Üks lõbus OT ka selle paagiga seonduvalt.
Olime just viljalõikuse ajal Krimmis. Bensiin oli ülim defitsiit. Teda küll oli lahve, aga anti ainult viljakoristusega seotud masinatele priipärast. Teised said ühest tanklast vaid 5l. Sai siis kõiki juhuseid kasutatud. Varud olid mul juba väga otsakorral ja sai juba alternatiive otsitud. Äkki märkasin ühes parklas "gontsikuid" (tehase autovedajad, 2-3 autot üksteise otsas). Teadsin, et neil iga auto kohta benanorm olemas ja kusagile tuleb see ära müüa. Astusin ligi ja küsisin, palju KANISTRITÄIS maksab. Vastas mulle mingi hinna, mis oli isegi tankla liitrihinnast kõrgem. Tegin peas väikse ümberarvestuse ja sain liitrihinnaks kõvasti vähem, kui tanklas. Wink See sobis mulle väga. Võtsin pagassist oma kanistri ja panime pena jooksma. Mingi aja pärast ütles gontsik, et see on suurem kanister (bensiini jooksmise aja järgi) ja pani väheke hinnale otsa. Ikka oli mulle sobiv. See kanister on oma välimuselt nii petlik, et mitte ei pakuks 37liitrit. Täis kanistriga pidin ma lahkuma nagu 25liitrise kansaga. Läksingi siis "lõbusalt" kanister ühe käe otsas oma auto poole. Vilet just lasta ei suutnud. Toungue
Vasta
#5

(12-11-2009, 23:10 PM)motamees Kirjutas:  Ühe sanga pidi küljest ära võtma ja täiteava keevitama peegelpilti.

Meil oli kasutusel Luaz 969M tagumise istme taga "reservi" vedamiseks ning seal ka segas teine sang, mis tahtis natuke kokku painutada aga tõmbas painutades vaadi küljest katki ning nii ta seisab tänini Sad Mulle ei meeldi asjad, mille poest ostmise järel pead hakkama seda enne kasutamist remontima.

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne