K: vanametall ja maksud?
#1

Kuna olen ülimalt algaja sellel alal, siis oleks paar küsimust targematele ja kogenumatele.
Alustuseks räägiks, et ma siin viimasel ajal natuke üle jäänud vanametalli ära viinud( põhilisele taastamiskõlbmatud varuosad, akud jne). Paar päeva tagasi ema rääkis, et vanametalli pealt läheb maha tulumaks kuid samas ise uurides saan nagu aru et ei lähe.
***********************
http://www.emta.ee/index.php?id=3175
Sellel saidil mille lingi lisasin on kirjutatud, et isiklikus tarbimises olevate asjade eest ei lähe, mis on väga hea minu jaoks. Aga samas neljandast küsimusest ma aru ei saa, kas tulumaks läheb maha siis kui olen FIE või juba siis kui viin vägagi aktiivselt vanametalli kokkuostudesse?
***********************
Teine küsimus siis seoses maksuvaba tulu piiriga, nimelt Google abil lugesin välja, et see piir on umbes 2200 krooni kuus. Kas ma loogiliselt ei tohiks üle selle piiri vanametalli kuus kokkuostu viia, et ei peaks tulumaksu maksma või ikkagi et isiklikus tarbimises asju tohin?
***********************
Juhul kui kellelegi väga segaseks jutt jäi, siis seletaksin, et käin igapäevaselt autoga linnas koolis ning seetõttu hüppan viimaselajal pidevalt läbi ka kokkuostudest kuna koju on kogunenud üsna märkimisväärne hulk "kola" kuid sooviks ikka sealt natukene projektide arendamiseks ka saada mitte 1/5 sellest ära anda.

Suured- suured tänud kõigile vastajatele,
Ralliace.
Vasta
#2

Seadus ütleb selgelt,et oma v.metalli võid viia ja kui viid 10 tonni, siis tekib kahtlus et ostad kokku aga kokku ostmiseks peab luba olema keskonnateenistusest ja mis ei maksa vähe(oli vist 20.000+ muud jamad ja tingimused),aga kui suudad tõestada et see on oma majapidamisest siis on asi korras.Kui naaber lubab tasuta oma hoovist viia siis on tulu aga peab jälgima et sinu aastane tulu ei ületa lubatud maksuvaba tulu.
Vasta
#3

Aga mis saab siis kui ma näiteks ostsin vana lauda ,et seal hoiustada oma vanatehnikat.laut aga otsast lõpuni aedikuid ja muud metallikoli täis.no ytleme ,et koguselt oma 30-40 tonni.minu huvi on asi puhtaks saada ja vean selle kenasti metalliks ja saan suurt tulu..Huvitav millal on oodata mulle turja kargavaid ametnikke kes praegusel vaesel ajal pyyavad riigi kukrut igasuguste vahenditega täita..Big Grin
Vasta
#4

See peab võimas laut olema aga kui lauda ostsid muul eesmärgil mitte mettalli pärast siis sa ei tegele vanametalli kokkuostuga, ainuke probleem et see on tulu ja ma ei tea täpselt kas saab eraisik sellest tulust maha arvata lauda soetamise kulud,FIE ja OÜ jne saab.
Vasta
#5

olen viinud viimased 3 aastat sellist mõtetud prügi em-i ja siiani pole mingit probleemi olnud.
Vasta
#6

Kui eraisik müüb endale kuuluvat vallasvara (aiamaalt, laudast või kust iganes oma valdustest leitud vanaraud sealhulgas), siis seda ei maksustata tänaste seaduste järgi. Üldiselt Maksuamet eraisikute asjaajamist eriti ei jälgi. Kui aga tegevusel on regulaarne iseloom ja toimub pidev ost-müük, siis võidakse seda ettevõtluseks lugeda ja EMTAl võib tekkida huvi riigi osa kinnipidamise järele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne