Mõistatus sõiduauto akuga
#41

Ise puutun juba mingi 12+ aastat igapäevaselt kokku autoelektriga. Ka tühjade ja täis akudega. Samuti nende laadimisega. Kõik on tänapäevased kinnised akud. Olen küll näinud, kuidas aku keema läheb ja meetrine happeauru juga käib tuulutus august välja kuid ühtegi plahvatust näinud ei ole. Ega ka kuulnud. Seega on asi kinni ehk ikkagi tootjas? Meediast on ju olnud kuulda kuidas mingid Hiina järgitehtud mobla akud on taskus plahvatanud.
Vasta
#42

Mul oli aastate eest Merkur Scorpio.Korra oli selline juhus:aku sai töö juures laetud(sai laetud nii et ka elektrolüüt sai normi).Aku sai õhtul autole tõstetud ja koju sõidetud.Hommikul ei saanud uksigi lahti,muud seadmed jäid ka pimedateks.Testriga aku pinget mõõtes sain 1V ???????.

Aku sai uuesti laetud ja rohkem selliseid nalju ei esinenud.Mis põhjustas sellise tühjenemise jäigi saladuseks.
Vasta
#43

ahh, kui juba leelutamiseks läks.

Plahvatatest akudest.
Vene ime, ehk K-701 akud asusid ees, astmelaua-tiiva sees. Kaks kogemustega lukksepp-mehhaanikut läksid massinat käivitama, külm ilm bušlatt, ehk vatijope seljas. asetasid akud (140Ah, puukastiga 70-80kg mölakad) paika, ja käivitama: üks kabiinis, teine maas ja...
tulid siis garaaži alla tagasi, aga bušlatti enam seljas ei olnud, hea et käed-näod terveks jäid, tõenäone põhjus s---i ühendatud akuklemm, mis sädet andis, kust aga ülejäänu pauguks vajalik komponent H2 tekkis jääb müstikaks, sest mootorit tööle ei saanud ja laadijat ei olnud.
Teine palju kaasaegsem lugu käivitusabi andmisest.
Suurte akudega (225Ah) sõiduk andis hädalisele voolu. "Täiesti iseenesest" käis litakas ja aku voolas mööda uhiuue sõiduvahendi külge maha.
Tõenäoline põhjus: vales järjekorras ühendatud akujuhtmed, töötava mootoriga ja arvata, et viimasena ühendati kaabel otse töötava-laetud aku + klemmile.

Mahalaadimise põhjuseid on siin loetud ja võiks jäädagi lugema, enamus juhud ikka raadio-põlema jäänud lambike, alarm, või s---l juhul geneka dioodsild. Omal on kõige kurioossem olnud vastu kardaani lohisenud plussjuhe otse akukastist, kord ulatus, kord mitte, kord ootas nädala, samas oli tunniga tühi...
Enamus kordadel on piisanud diagnostikaks küsimusest: Mida selle auto kalla viimati tehti ...?


Vasta
#44

Veel üks teema akudega. Kas kodanikele ei ole tundunud, et viimasel ajal läheb see akude kvaliteet järjest kehvemaks? Üks näide: 1999 aasta juulis poest ostetud Jaapani autol Nissan oli peal Panasonic aku, mis kestis kuni 2009 aasta esimeste korralike külmadeni. Igati soliidne iga. Sai peale uus aku, kestis see kuni 2013 suveni, mil väga kiiresti töölepingu lõpetas. Ja siinkohal ei ole kindlasti asjakohane märkus, oleneb sõitmisest ja vahemaadest jne, sest see auto läbib igapäevaselt Otepää-Tartu-Otepää otsa(ca 55km + 55km) ja praktiliselt ei grammigi rohkem (kui siis ainult suvel on muid distantse ka juures). Aku vastupidavuse erinevus väga jämedalt 2 kordne!
Väga sarnane näide ka teise autoga, samuti Jaapani päritolu, seekord Mazda, sõitis salongist välja 2004 viimastel päevadel. Peal samuti Panasonic aku ja kestis kuni 2012 aasta talve keskpaigani, uus aku peal ja see nüüd siiani toimib.
Mida tahan öelda, et tea kas ongi teatud firmade akud, mis kestavad tohutult hästi? Või on üldine vastupidavus läinud alla?
Viimase 10 aasta jooksul olen kõik akud ostnud Tartust Aku Keskusest Aardla hoovi pealt.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#45

Vastupidavus väheneb ka muudel asjadel, mitte vaid akudel. Sa ei ole lihtsalt seda endale veel teadvustanud. Planeeritud kulumine...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#46

(11-11-2013, 17:59 PM)Marko Kirjutas:  Planeeritud kulumine...

Ilmselt küll.

Pluss auto üldisest kulumisest tingitud veidi suurem koormus akule. Käivitus võtab varasemast enam voolukest, salongivent on ahnem jms... Pisiasjad, kuid välistada nende mõju ei saa.
Vasta
#47

(11-11-2013, 17:19 PM)saarrand Kirjutas:  .... Viimase 10 aasta jooksul olen kõik akud ostnud Tartust Aku Keskusest Aardla hoovi pealt.
üle 10 aasta teeninud aku jäi lahjaks ja ostsin sealtsamast talveks uue aku - kestis suveni ja siis andis otsad, elektrolüüt sogane sees jne. Garantiist keelduti, süüdistati auto el. süsteemi. Tõstsin vana aku uuesti peale ja sõitsin veel üle poole aasta sellega, probleemideta kui aeg-ajalt laadimist mitte lugeda ja müüsin auto sellega maha. Rohkem pole sealt akusid ostnud ...
Aga autol tehasest peal olnud akud on mul alati 10-12 aastat kestnud, asendusakud max 5 a.
Vasta
#48

Aga mis firma akudega tegu oli?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#49

minul on positiivne lugu sain garantii korras uue aku ja seda peale 1.a ja 8 kuu kasutamist.

Lugu oli selline, et ükskord äkki aku tühi ikka päris nii tühi, et starterit järgi ei võta. olukord oli üllatav sest seni oli kõik OK
Polnud viga laadisime täis ja kõik ok, sõidab, käivitub.
Aga jälle ükspäev kööga. Sain jälile, et ei kannatanud raadiot kuulata või salongituld kasutada üle 10...15 min.
järgmiseks tabasin end olukorrast kus 2 korda järjest käivitada ei lasknud.
Kontrollisin siis tarbimist: uksed lahti salongituled põlevad ~3,5A, uksed kinni - ettevalmistus "uinumiseks" ~1A ja siis kui kõik vaikne jäi tarbimine 0,1A arvasin selle korras olevat.

Mis ikka garantii pabereid otsima ja läksin õigust nõutama.
Vahepeal olgu märgitud et aku oli Varta toode ja ostetud Tallinnas Kadaka tee akuputkast mis Vartasid müütab.

Akumees rääkis aga seda lugu, et tegelikult on akule ette nähtud seisu ajal tarbimine 0,01...0,02A ja minu 0,1 on palju. Olevat veel mingitel autodel ka tehasest tulnuna 0,03A aga ikka minu 0,1 on palju. Mis teha läksin siis tagasi oma autot testima aga see aku jäi nede juurde testimiseks. (vahemärkusena selle vahetusakuga probleeme ei esinenud).

Minul selgus, et selle 0,1A tarbimist tekitas GSM/GPS jälgimisseade. Tegelikult hakkas ka auto signa aeg ajalt täiesti tühjast asjast lärmama AGA põhjus oli hoopis pingelangus mida see signa mõõdab seega oli selle häire taga samuti see liigne tarbimine. Asi lahendatud ehk see tarbija sai maha võetud.

Aku aga sai kah testitud - helistati, et tule järgi kõi OK.
Noh läksin siis sinna ja näidati mulle siis kah testimist - tester peale ja käima aga mehe nägu läks pikemaks ja pikemaks. Aku ei läbinud testi. Seega minu jutt, et auto kannatab käivitamsit üks kord korraga ja ei kannata tarbimist ilma laadimiseta sai kinnituse.

Riiulist võeti uus aku ja lahkusime sõpradena. See siis juhtus 2012 kevad ja uus aku käib hetkel päris kenasti.

lisaks veel: akumehe sõnade järgi ei olevat mingist garantiist juttu kui aku juures on nt. lisa juhtmed võimendile vms. suuremale tarbijale. käivitusaku polevat selleks ette nähtud ja punkt.
Vasta
#50

Eneselgi olen vahetanud auto akusid iga kahe aasta tagant , kus juures originaal akud toimisid mitmeid kordi kauem ja neid sai hooldada ! Praegused on kõik hooldevabad ja suletud süsteemiga ning lõppevad nad reeglina kuu peale garanttii aega . Sõpradega kahtlustasime lausa mingit konspiratsiooni ja lõikasime nalja pärast mõned lahti , et leida taimerit !Big Grin Ei leidnud ja võib olla polekski midagi kui neid autosid ja akusid kogu aeg ostlema ei peaks , mõnel neid paar tükki lausa peal !Toungue
Vasta
#51

(09-11-2013, 17:50 PM)pontu6 Kirjutas:  Ise puutun juba mingi 12+ aastat igapäevaselt kokku autoelektriga. Ka tühjade ja täis akudega. Samuti nende laadimisega. Kõik on tänapäevased kinnised akud. Olen küll näinud, kuidas aku keema läheb ja meetrine happeauru juga käib tuulutus august välja kuid ühtegi plahvatust näinud ei ole. Ega ka kuulnud.
Vot siis kui tahad näha siis pane üks vanem kehvem aku laadima ja lae niikaua kui läheb soojaks ja hakkab "akulaadimis lõhna" eraldama, siis võta rellakas ja lõika rauda nii et tuli akupeale käib siis näed mis juhtub.
Vasta
#52

(11-11-2013, 21:32 PM)vanapagan Kirjutas:  
(09-11-2013, 17:50 PM)pontu6 Kirjutas:  Ise puutun juba mingi 12+ aastat igapäevaselt kokku autoelektriga. Ka tühjade ja täis akudega. Samuti nende laadimisega. Kõik on tänapäevased kinnised akud. Olen küll näinud, kuidas aku keema läheb ja meetrine happeauru juga käib tuulutus august välja kuid ühtegi plahvatust näinud ei ole. Ega ka kuulnud.
Vot siis kui tahad näha siis pane üks vanem kehvem aku laadima ja lae niikaua kui läheb soojaks ja hakkab "akulaadimis lõhna" eraldama, siis võta rellakas ja lõika rauda nii et tuli akupeale käib siis näed mis juhtub.
Olen proovinud. Mitte küll relakaga aga proovisin, kas üks magneeto töötab. Tulemus oli lõhkine aku ja ise üleni happega koos. Teist korda enam ei proovi Smile
Vasta
#53

Asi ju väga lihtne... Kui aku on peale valmistaja tehast seisnud hulgilaos üle 1 aasta, siis ei tohi teda enam täishinaga müüa ja kui kauem seisnud, siis tuleb hävitada, mis on kuramuse kallis... Meie ärimehed toovad need akud eestisse ja lähevad täishinnaga müüki, garantiiga 1 aasta. ..Ja selle 1 aasta ta kuidagi välja venitab. Kui varem otsa saab, siis...Kas teil on ostukviitung alles?
Kas see kauplus-firma eksisteerib enam? Kui eksisteeribki ja te suudate targasti tõestada, et ei ole süüdi aku riknemises, siis ehk saategi "uue" samasuguse aku. Enamus inimestel pole tsekki alles ja seda vaba aega, et alustaga pikka jahumist garantii tõestamiseks.

(09-11-2013, 20:18 PM)genn Kirjutas:  Mul oli aastate eest Merkur Scorpio.Korra oli selline juhus:aku sai töö juures laetud(sai laetud nii et ka elektrolüüt sai normi).Aku sai õhtul autole tõstetud ja koju sõidetud.Hommikul ei saanud uksigi lahti,muud seadmed jäid ka pimedateks.Testriga aku pinget mõõtes sain 1V ???????.

Aku sai uuesti laetud ja rohkem selliseid nalju ei esinenud.Mis põhjustas sellise tühjenemise jäigi saladuseks.
Pakun välja enim levinud pahalase...mõne ukse keskluku mootor-mähis jäi peale ja imes aku hommikuks 1 voldi peale (Eriti vihmaste ja niiskete ilmadega)

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne