iidne Gauja raam....
#21

minu omal on peal tavaline sääreväristaja eelmise põlvkonna mootor, marki täpselt ei tea, aga kust võiks sellise asja kohta infot leida? Äkki omad infot mõne asjaliku lehe kohta?

Ette tänades Lauri
Vasta
#22

Mootor oli sel jah muide D4 peal... ja
raam ja sõlmed paljud jalgratta omad.

gaujasid tehti nii d4 kui d5 mootoriga
Vasta
#23

Tagaporitiib raami osa... arvatavasti on
tegemist Riia esimeste kahekäiguliste
mopeedidega, kas Riga 2 või Riga 3.

Riia kahekäigulistel ei ole ühelgi poritiib raami osa. Oletavasti on tegu hoopis MB-042 ehk Lvivjanka\'ga - Plekist stantsitud raam, vändad tagakiige küljes (eksentrikuga reguleeritavad), ees raami sees plastikpaak... aga need masinad on eest teleskoophargiga (natukene kitsam kui tavalise võrri oma ja lenksud on keskelt ühe toruga nagu jalgrattal). Mootor d5.

p.S. Gaujat oli nii d4 kui ka d5 mootoriga... minumeelest d5\'ga isegi rohkem.

Jaan
Vasta
#24

Riga 2 ja Riga 3-del jah, käib tõepoolest
tagaporitiib poltidega raami külge. Kuigi
esmapilgul näib ta siiski raami osa, sest
mingit vahet nende vahel ei ole. Ja
küljepealt luugi ja kruviga käiv
tööriistakarbi rattapoolseks küljeks on ka
seesama poritiib, mis ulatub muide
külgedelt sügavale kahele poole ratast.

Oman 1965. aasta komplektset ja sõidukorras
Riga 3-e (mootor Sh-51) ja mitmeid Riga 2
(mootor Sh-50) detaile.


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#25

Mul on olemas neist riga 1-2-3 mudelitest kahjuks ainult tagaporikas, bensiinipaak, ja mootoridetaile... :-(

aga selle eest on CCCP mopeedidest Gauja, Livljanka uuem ja koledam mudel, 2tk Riga-4, Riga-5, Riga-7, Riga-11 mõlemad modifikatsioonid, Riga-13 mõlemad modifikatsioonid, Verhovina-4 jne. Aga ikka ei saa veel küllalt.

Riga-4 ja Gauja on taastatud ja sõidukorras, Riga7 ja 13 on normaalses tehaseolukorras, teised vajavad veel nokitsemist...
Vasta
#26

Kuna oli juttu ka kondiaurul liikuritest, äkki valgustaksite võhikut. Nimelt kuuri all ripub ratta raam mis osaliselt keevitatud , osaliselt poltidega koos. Suurus on vene meestekast veidi väiksem. Igasugu muid jubinaid on ka mis ootavad head peremeest. (pedaalid, lenks)
Oops! Läks vist vale teema alla. Very sorry
Terv. Jaanus
Vasta
#27

MB -sid oli minu arust nii d-mootoritega kui ka kahekäigulisi , kas mitte MB 042 ja MB 046 ?
Vasta
#28

Tavaliselt on kõige keerulisem korralike küljeplekkide hankimine!
Vasta
#29

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: willyramp
MB -sid oli minu arust nii d-mootoritega kui ka kahekäigulisi , kas mitte MB 042 ja MB 046 ?

042 ja 047 on D5 mootoritega, o46 kohta ei julge täpselt väita
Vasta
#30

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: oldmoped
Tavaliselt on kõige keerulisem korralike küljeplekkide hankimine!

Mul on ketikaitse ja üks küljeplekk olemas
Vasta
#31

mul oli kunagi ungari mopeed Berva, kahe käiguga, paak oli raami toru, tahtsin minna rakverest valka aga 30 km ja väntvõll tapist lahti Smile aga nüüdseks müüdud tuttavale unic\'u mehele...
Vasta
#32

Tsitaat: Mul on ketikaitse ja üks küljeplekk olemas

aga Gaujal ju eraldi sellist asja kui ketikaitse ei olegi. Küljeplekid on ümber mootori ja taha välja...
Vasta
#33

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: unicman
mul oli kunagi ungari mopeed Berva, kahe käiguga, paak oli raami toru, tahtsin minna rakverest valka aga 30 km ja väntvõll tapist lahti Smile aga nüüdseks müüdud tuttavale unic\'u mehele...

siin ka üks pilt nüüd, vaadake pannonia taga punakas mopeed paistab, pole küll hästi näha aga mis teha...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne