Erinevused GAZ AA ja T20 komso mootorites
#1

Hakkasin siin talvel suurest igavusest suvel maaseest väljakaevatud T20 Komsomoletsi mootorit mullast ja sodist puhtaks rookima, seoses sellega tekkis mõte, palju neil mootoritel erinevaid detaile on? Kas sidur on roomikmasinal sama mis veoautol? Pistaks siia mõned siduridetailide pildid ja küsiks kas need on silmajärgi samad mis GAZ AA-l ? Samuti kuidas sellist roostes mootorit konserveerida, millega enne uuesti kokkuladumist detailid kokku möksida ? mootor ise oli seest silmini mulda täis, plokikaas ja klapikambrikaas maas jne. aga vaevalt et eestimaal rohkem sellise looma pealt pärit mootoreid vedeleb.

Algne seis:
[Pilt: 12052009001.jpg]

Mootor ise tundub olevat 38a väljalase:

[Pilt: P2096194.jpg]

[Pilt: P2096185.jpg]

[Pilt: P2096184.jpg]

[Pilt: P2096187.jpg]

[Pilt: P2096188.jpg]

[Pilt: P2096189.jpg]

[Pilt: P2096190.jpg]

[Pilt: P2096191.jpg]

[Pilt: P2096192.jpg]
Vasta
#2

Eks neid ikka peideti ja siiamaani ka leitakse.

Alljärgnev tekst on minu postitusest militaar.net`ist:



Kuidas see tankett ära lammutati on ka teada - 1941.a. venelaste taganemisel Muhust oli see Komsomolets külaserva kütusepuudusel maha jäänud ja hakkajad külamehed hakkasid õhtuhämaruses "soomust" tegema.
Minu vanaisa koos äiapapaga kruvisid maha mootori ja peitsid puukastis saunapõrandasse. Mingi aeg kougiti välja ja nüüdseks ainult plokk järgi.

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#3

Kena ju et eestimaale ka sellist kola alles jäänud, toodeti neid ju ainult natuke peale 7000 eksemplari, midagi muud ei ole selle isendi küljest säilinud ?
Eestisse neid ilmselt ikka maha jäi. Mul veel kusagilt Eesti pealt kaubeldud selle looma ühepoole roomik, kuigi võib ka kergtanki oma olla:

[Pilt: PA165539.jpg]
Vasta
#4

Sõrvest ühest kohast tuleb selliseid roomikulülisid välja, 5-minutilise otsimisega leidsime 3.
Ju seal ka muud kraami lähikonnas vedeleb.

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#5

Selline küsimus: kuidas on Gaz AA kerenumbritega, kas mootoril on oma number või on kerenumber ka mootoril ? Küsimus seoses selle T20 mootoriga, selle blokil siis number, kas see võib olla tavaline Gaz AA mootorile omane number või identifitseerib see konkreetselt antud T20-t?

[Pilt: number.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne