raaminumbrite asukohad jalgratastel
#1

Püüaksin üles lugeda võimalikud kohad, kuhu on jalgratastele löödud raaminumbrid:

1. Tavalisim koht - sadulaaluse muhvi külg. Seal asub raaminumber valdaval enamikel jalgratastel.

2. Alumine esimuhv. Seal asub raaminumber nt kogu Brennabori toodangul (Brennabor, Bora, Exact, Titan...), ingllise ratastedst Humberil jt.

3. Ülemine esimuhv. Seal asub raaminumber paljudel Läti ratastel -nt Erenpreis, Omega.

4. Keskjooksu rummu alaosas. Seal asub raaminumber enamikel Rootsi ratastel (Vega, Wiking, Crescent, Wiklund, Hermes), kuid näiteks Husqvarnal on ta siiski sadulaalusel muhvil.

5. Tagakahvli otsas harude juures. See asukoht on tüüpiline mitmetele nõukogudeaegsetele ratastele (nt Harkovi varajane Progress, hilisemad Start Ðossee, Turist jt).

6. Naisterahvaratastel püsttoru ja ülemise peatoru ühendusmuhvil. Seal asus raaminumber 1950ndate aastate Harkovi naisteratastel.

7. Sadulaaluse muhvi ülaserval. Ainus ratas, millel ma olen seal kohanud raaminumbrit, on minu 1939. aasta meesterahvaratas ARE Tehased. Kusjuures teistel ARE ratastel, mida ma näinud olen, on raaminumber olnud traditsiooniliselt sadulaaluse muhvi küljel.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne