I: porilauakuju 1939.a. Saare meesterattal Original
#1

Minu käes olevatel jäänustel (hetkel restaureerimises, puuduvad põhiosad juba leitud) on porilaua küljes vaid embleemi könt, embleem ise on murdunud. Olen viimase 28 aasta jooksul näinud veel paari Saar & Ko 1930 ndate lõpu meesterahva Originali, millel samuti embleem murdunud või maha kruvitud. Mul pole au olnud näha ratast, millel see alles ja terve on olnud.

Kas keegi kaasfoorumlatest teab, milline Saare meeste-Originali porilauakuju võis välja näha? Kas tegu oli mingi Saksamaalt sissetoodud tüüpasjaga? Loomulikult seisneb minu huvi ratta enda restaureerimise järel ka kuju asendada...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Vastuseid pole tulnud. Paistab, et keegi kaasfoorumlastest pole ühtki Saare originaali koos algse porilauakujuga näinud.

Seega restaureerin selle kodumaises tööstuses valminud jalgratta esialgu ilma porilauakujuta. Nagunii ei saa ma algseid porilaudu kasutada, sest need on laiguti üsna sõelapõhjadeks roostetanud. Seega jääb esialgu ära ka uutele (doonor)porilaudadele augu tegemine.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne