(ZIS? tuvastada) - Riga 10
#1

Palun abi jäätmete hulgast leitud ratta tuvastamisel. Tagaratas ZIS-ilt, raaminumber tundub olevat 10664252. Kas võib tegu ZIS-iga olla ja millised osad võiks piltide järgi algupärasteks hinnata. Tänan ette.

andke mulle ratas ja ma veeren minema
Vasta
#2

Pole mina ZIS - tehase spetsialist, foorumis peaks vist olema isegi Valdo ZIC - tutvustus. Igatahes tavapärase zis-i progres 110-ga tegu pole, sel väga spetsiifilised raamimuhvid. ZIC -i raamisildi aukude vahe on umbes 77 mm, aga seda ka näiteks ZIF-i sildil. Näha on, et silt on olnud pikk vertikaalne, kahjuks ei näe alumist neediauku. Pikk silt oli ka vanadel HVZ-del, aga aukude vahe kusagil 40 mm. Peaks vaatama, kas Valdol oli zis-i teema...
Ongi Valdo ZIS-i lugu olemas
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=30346
nüüd võib rahulikumalt väita, et igatahes ZIS-i Progressiga tegu ei ole.
Vasta
#3

Tagumine ratas tundub Valdo ZIS-i omaga identne, aga raam on erinev.

andke mulle ratas ja ma veeren minema
Vasta
#4

Tagumine ratas on kindlasti ZIS, nagu ka rummult lugeda võib. Sildiaukude vahe annaks ikkagi infot. Valdol vist ei olnud raaminr. kirjas, vaatan päeva peale oma raami nr, eks see näitab ka midagi. Võimalik, et hilisemad raamid olid juba "tavalised", tootis ju tehas midagi ka peale isikukultuse mahalaitmist ZIL-i nimeall.
Vasta
#5

(12-04-2010, 08:46 AM)kass Kirjutas:  Valdol vist ei olnud raaminr. kirjas...

Ei olnud jah kirjas, sest see puudus täielikult - kusagilt ei leidnud! Kahe silma vahele ei saanud raaminumber jääda, sest raami värv sai Rotarmenni näituseks korralikult poleeritud.

Aastaarvu sain teada ühe rehvi aluslindilt, mis oli algne.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Minu ZIS Progressil on nr tagaratta kinnituse "konksul", nr on 71169, aastat ei tea, aga kodus peaks olema selle ratta pass, lõuna ajal katsun vaadata.
Vasta
#7

Püüan õhtuks sildiaukude vahe teada saada.

andke mulle ratas ja ma veeren minema
Vasta
#8

Nende väheste piltide põhjal, mida ma sellest rattast näen, võin oletada, et raam kuulub kas 1952.a. Riga-10 rattale või ka mõnele 1930ndate aastate sakslasele.

Ratas näib olevat millalgi nõukaajal olemasolevatest väga erinevat päritolu tükkidest kokku pandud.

Sildiaukude vahe näitab, kas tegu on Riga-10ga või ei.
Lisan veel ühe nüansi,mis jäi varem kahe silma vahele - tagakahvli tipus pilu kõrval olev ava on 100% identne 1950ndate aastate Riga-10/20ga. Mul on üsna mitu sellist raami/ratast ja tean üsna une pealt nende raami konstruktiivseid nüansse.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

(12-04-2010, 13:27 PM)valdo Kirjutas:  Lisan veel ühe nüansi,mis jäi varem kahe silma vahele - tagakahvli tipus pilu kõrval olev ava on 100% identne 1950ndate aastate Riga-10/20ga. Mul on üsna mitu sellist raami/ratast ja tean üsna une pealt nende raami konstruktiivseid nüansse.
See on väärt tähelepanek! Küllap on tegu Riga-ga. Sildiaukude vahe jääb 80 mm kanti.

andke mulle ratas ja ma veeren minema
Vasta
#10

Raam sarnaneb paljudes elementides Riga-10 raamiga. Kuid on erinevused :birka avade vahe Riga- 10-el on 70 ( " Zisil "80-ne kanti)
esihargi ülemise laagri rifeldatud muster erinev.

Võrrelda oli 1954. a. rattaga        

Ning kui võrrelda raaminumbreid?

Tervitab Veteran.
Vasta
#11

Kõik on siiski õige. 1952. aastal oli Riga 10-l veel kasutusel vana tüüpi "birka", mille aukude vahe ongi umbes sentimeetri jagu suurem (kui ligi satun, mõõdan täpsemalt).

Terve lenks on nagunii vale, eks siis mutter ka ilmselt. Ega seal peale raami Rigast polegi.

Raami numbrid ei lähe uuematel Rigadel aaastate lõikes järjest. Ühes aastas toodeti suurusjärgus 100000 jalgratast. Vanematel Rigadel, milledel raami number embleemi kohal asetses, jooksid numbrid kronoloogilises järjekorras.

(13-04-2010, 16:49 PM)Veteran Kirjutas:  Raam sarnaneb paljudes elementides Riga-10 raamiga. Kuid on erinevused :birka avade vahe Riga- 10-el on 70 ( " Zisil "80-ne kanti)
esihargi ülemise laagri rifeldatud muster erinev.

Võrrelda oli 1954. a. rattaga

Ning kui võrrelda raaminumbreid?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne