Mida teha mosse piduritega,et läbi saada tehnoülevaatuselt
#21

(23-04-2010, 15:56 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(23-04-2010, 15:23 PM)nymmik Kirjutas:  
(23-04-2010, 15:07 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(23-04-2010, 11:00 AM)cesium Kirjutas:  Nuvot, ühendagi nüüd kasulik "meeldivaga" ja ära enne katkise masinaga sõida kui vabandused tulnud.

cesium, vaata kui Sa teepeal näed mind vastu tulemas Mossega,hüppa teepealt kohe minema,mul võivad pidurid rikkis olla!

Mitte ei või, vaid sul ongi nad rikkis kui ei pidurda ja ÜV-lt läbi ei saa.

Pidurid on mul alati korras. NYMMIK,kuidas Muhul pidurite kordategemine edeneb? Võiksite foorumis valgustada ZAZ tüüpi auto pidurisüsteemi iseärasusi.Nagu ma aru sain,omate sellist autot.Ei tea kas keegi sellest rääkinud ongi? Praegu on soodne aeg sellest juttu teha.Mosse poole pealt viskasin kondi välja mina. Mõjus küll. Tagasiside on võimas. Kui nüüd Teie räägiksite omalt poolt ZAZ-i piduritest,oleks asi täitsa korda läinud.
Lugupidamisega TALUPOEG TALUJA
Teisipäeval käisin just ÜV-st tegemas ja pidurid on korras, ma ei pidanud laka pealt midagi võtma või vahetama. Mitu aastat tagasi on pandud uued katted, trumlid ja simmerid ja miskit ei juhtu nendega. seega ei ole mul midagi kajastada.
Vasta
#22

Selles teemas ei ole teemaalgatajal probleeme sõidupiduriga, vaid seisupiduriga, mis sõidupiduri tegevust ei mõjuta. Vastupidi aga küll. Kuna moskvitsil on klotsi ja trumlivaheline pilu automaatselt reguleeruv kolvi ja tugirõnga abil, siis klotsikatete kuludes klotsid aegamisi eemalduvad teineteisest kaugemale. Seisupiduriga aga liigutatakse läbi hoovakese tõukrlatti, mis siis läbi jõuõla lükkavad klotsid laiali vastu trumlit. Kui aga sõidupiduri kasutamisega on kaasnenud katete kulumine, on tekkinud automaatselt ka liialt suur pilu tõukurplaadi ja tõmbehoova vahele. Aitab reguleerimine ekstsentrikpoldist. Kui aga klotsid siiski niivõrd palju kulunud, et ka ekstsentriku abil jääb suur pilu, saab tõukurplaati keerata otste suhtes 180 kraadi (piltlikult ots a otsa b kohale ja siis satub ka ots b otsa a kohale).Ümber tõstes on klotside tõukrplaadi otstes olevate sälkude vahekaugus veidi suurem ja laseb klotsi ekstsentrikust veel juurde reguleerida.
Üksipulgi lahatuna pidurireguleeringu ABC on mul kunagi postitatud siia: http://mosseklubi.planet.ee/foorum/viewt...?f=9&t=351
Head pealehakkamist!
Vasta
#23

(23-04-2010, 17:17 PM)taruvaras Kirjutas:  Selles teemas ei ole teemaalgatajal probleeme sõidupiduriga, vaid seisupiduriga, mis sõidupiduri tegevust ei mõjuta. Vastupidi aga küll. Kuna moskvitsil on klotsi ja trumlivaheline pilu automaatselt reguleeruv kolvi ja tugirõnga abil, siis klotsikatete kuludes klotsid aegamisi eemalduvad teineteisest kaugemale. Seisupiduriga aga liigutatakse läbi hoovakese tõukrlatti, mis siis läbi jõuõla lükkavad klotsid laiali vastu trumlit. Kui aga sõidupiduri kasutamisega on kaasnenud katete kulumine, on tekkinud automaatselt ka liialt suur pilu tõukurplaadi ja tõmbehoova vahele. Aitab reguleerimine ekstsentrikpoldist. Kui aga klotsid siiski niivõrd palju kulunud, et ka ekstsentriku abil jääb suur pilu, saab tõukurplaati keerata otste suhtes 180 kraadi (piltlikult ots a otsa b kohale ja siis satub ka ots b otsa a kohale).Ümber tõstes on klotside tõukrplaadi otstes olevate sälkude vahekaugus veidi suurem ja laseb klotsi ekstsentrikust veel juurde reguleerida.
Üksipulgi lahatuna pidurireguleeringu ABC on mul kunagi postitatud siia: http://mosseklubi.planet.ee/foorum/viewt...?f=9&t=351
Head pealehakkamist!

No lõpuks leidus mees,kes matsu ära tabas. Tänud.
TALUPOEG TALUJA
Vasta
#24

(23-04-2010, 18:22 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No lõpuks leidus mees,kes matsu ära tabas. Tänud.
TALUPOEG TALUJA
Misasja ta ära tabas?
Sa tegid teema kuidas TÜV'i mingite kahtlaste meetoditega tõmmata, taruvaras kirjutas pmst katkise asja remondist ehk siis TÜV kõlbulikuks tegemisest.
Vasta
#25

(23-04-2010, 19:54 PM)cesium Kirjutas:  
(23-04-2010, 18:22 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No lõpuks leidus mees,kes matsu ära tabas. Tänud.
TALUPOEG TALUJA
Misasja ta ära tabas?
Sa tegid teema kuidas TÜV'i mingite kahtlaste meetoditega tõmmata, taruvaras kirjutas pmst katkise asja remondist ehk siis TÜV kõlbulikuks tegemisest.

Kuidas ma nn.TÜV´i kahtlase meetodiga tõmbasin? Ülevaatusel oli auto korras.Kuidas muidu auto ülevaatuselt läbi sai? Auto on ka praegu tehniliselt korras.Ega ma siis nende korralike pidurite asemele puuklotse pannud!
Vasta
#26

Lugesin ja mõtlesin asja üle.sa ju leidsid hea lahenduse ,et asi sai korda.Juttu kui palju asja üle,kuid mu totu pea ei jaga ainult ühte ära.Panid ülevaatuse ajaks toimivad detailid külge.ja pärast võtsid maha ja riputasid seinale....Vot see nüüd ongi mulle arusaamatu.Miks sa seda tegid???Ma saan aru,et Sulle meeldib ,et oleks täisoriginaaj.Jah see on ok...Lihtsalt nii uudishimust!
Võib olla ma magasin juba eelnevalt selle vastuse maha siis sorry!Rolleyes
Vasta
#27

(23-04-2010, 20:32 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(23-04-2010, 19:54 PM)cesium Kirjutas:  
(23-04-2010, 18:22 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No lõpuks leidus mees,kes matsu ära tabas. Tänud.
TALUPOEG TALUJA
Misasja ta ära tabas?
Sa tegid teema kuidas TÜV'i mingite kahtlaste meetoditega tõmmata, taruvaras kirjutas pmst katkise asja remondist ehk siis TÜV kõlbulikuks tegemisest.

Kuidas ma nn.TÜV´i kahtlase meetodiga tõmbasin? Ülevaatusel oli auto korras.Kuidas muidu auto ülevaatuselt läbi sai? Auto on ka praegu tehniliselt korras.Ega ma siis nende korralike pidurite asemele puuklotse pannud!
OK jah, mitte ülevaatust vaid ennast.
Kui esimeses postis kirjutasid, et alla läksid pidurid mida ülevaatus poleks läbi lasknud, siis mis tehn. korrasolekust sa räägid?
Vasta
#28

(23-04-2010, 20:50 PM)Roland Kirjutas:  Lugesin ja mõtlesin asja üle.sa ju leidsid hea lahenduse ,et asi sai korda.Juttu kui palju asja üle,kuid mu totu pea ei jaga ainult ühte ära.Panid ülevaatuse ajaks toimivad detailid külge.ja pärast võtsid maha ja riputasid seinale....Vot see nüüd ongi mulle arusaamatu.Miks sa seda tegid???Ma saan aru,et Sulle meeldib ,et oleks täisoriginaaj.Jah see on ok...Lihtsalt nii uudishimust!
Võib olla ma magasin juba eelnevalt selle vastuse maha siis sorry!Rolleyes

Miks ma toimivad asjad aita riiulisse panin. Vaadake,asi selles et kui ma need sealt võtan ja autole külge panen,olen kindel ülevaatuselt läbisaamises. Kui ma enne ülevaatust avastan ,et klotsid on ehk liiga kulunud ja kukun klotse vahetama,ei pruugi uued klotsid ennast trumlites sisse töötada.Selleks on lihtsalt vaja veidi pikemat sõitu,kui ainult kodust ülevaatuspunkti. Olen proovinud ka veidi suitsetada. Pole eriti aidanud,sest tagavaraosade kvaliteet jätab soovida. Ühel aastal sadasin kaks korda läbi ja peale seda hakkasin oma süsteemi kasutama. Tookord lagunes üv. punktis pidurisilinder ära ja õli pani klotsid nahka.Silinder oli täitsa uus,poest ostetud.Peale seda tegin omale kummivormi mansettide tegemiseks.Enam pole jamasid olnud.
Vasta
#29

Kulla talupoeg,kas sa üldse saad aru milleks on tehnoülevaatus?Tee omale see selgeks kõigepealt.
Vasta
#30

(24-04-2010, 14:11 PM)muska71 Kirjutas:  Kulla talupoeg,kas sa üldse saad aru milleks on tehnoülevaatus?Tee omale see selgeks kõigepealt.

Ma olen roolis olnud aastast 1985 ja tean täpselt.
Vasta
#31

No siis peaks nii vana poiss olema küll, et sellise monkey-businessiga mitte tegeleda. Vähemalt enda teada hoidma.
Vasta
#32

(24-04-2010, 16:14 PM)cesium Kirjutas:  No siis peaks nii vana poiss olema küll, et sellise monkey-businessiga mitte tegeleda. Vähemalt enda teada hoidma.

Mina olen aus mees ja põõsas salaja ei tegutse.
Vasta
#33

Huvitav kuidas osadel sama marki autod saadakse perfektselt korda ja teised mitte?Ilmselge,et tegu saamatu inimesega.Pole olemas lahendamatuid olukordi vaid on saamatud inimesed.Kui sa ise ei suuda autot korda teha siis oleks tark seda teha lasta inimesel kes seda suudab.
Vasta
#34

(24-04-2010, 17:41 PM)muska71 Kirjutas:  Huvitav kuidas osadel sama marki autod saadakse perfektselt korda ja teised mitte?Ilmselge,et tegu saamatu inimesega.Pole olemas lahendamatuid olukordi vaid on saamatud inimesed.Kui sa ise ei suuda autot korda teha siis oleks tark seda teha lasta inimesel kes seda suudab.

Sõber.Sa said pisut valesti aru. Minul on asjad korras kogu aeg.Kui Sa ei tea,kes siin kirjutab,ära siis teda kohe saamatuks tee.
Olen tegelenud vanatehnikaga juba aastakümmneid.Mõni masin isegi musta numbri vääriline.
See lugu sai tehtud selleks,et ka teistele jagada seda,mida ise olen õppinud ja läbi elanud. Noorem põlvkond tihtilugu ei saa aru sellest, mida vanem läbi on elanud. Selles on Sul sõber tõest õigus,et pole tõesti olukordi,millest üle ei saa.
PS. Oma autod remondin otsast otsani ise.
Vasta
#35

Teen ettepaneku selle teema lõpetamiseks. Teemaalgataja võiks uued teemad oma uunikumide tutvustamiseks teha. Pildimaterjal ei tee paha. Mõtlen siis neid masinaid: KD-35, DVSS´`-16 ???, DT-54 A. HTZ-7,ja IZ-350
Vasta
#36

Igasuguste petuskeemide kirjeldamine avalikes postitustes näitab muideks foorumi taset.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#37

(24-04-2010, 22:06 PM)metsakohin Kirjutas:  Igasuguste petuskeemide kirjeldamine avalikes postitustes näitab muideks foorumi taset.

Muideks Rolleyes , veidi elevust siia foorumisse ei tee mitte paha! Toungue No vähemalt ,minu arvates.
Vasta
#38

(24-04-2010, 22:06 PM)metsakohin Kirjutas:  Igasuguste petuskeemide kirjeldamine avalikes postitustes näitab muideks foorumi taset.

No nüüd üks härra hakkab juba foorumit tümitama. Lugesite ikka kõik läbi?
Vasta
#39

Minu arusaamade järgi koosneb 412 tüüpi mosse kahest omal ajal tipptasemel organist- mootor ja pidurid. Ka samaaegsetel lääne masinatel on vaid üksikutel midagi samalaadset vastu panna. Seetõttu ei saa ka mina, mosseomanikuna, hästi aru sellise tegevuse mõttekusest. Kui siis jh piduriosade säilitamine, kuid kas tõesti on mosselaadne sõiduk tänapäeval veel aktiivses kasutuses sel määral, et piduriklotsid aasta jooksul ära kuluvad? Au, kiitus ning kaastunne muidugi sellisele kasutajale...
Ülevaatusel käsipiduri ebaühtluse pärast nokkimine on muidugi absurd omaette, a paraku sihukesed nõuded on.
Ise olen seni luaziga igaaastaselt ülevaatusel käinud ja sellest aastast alates lisaks ka mossega, ma küll ei näe erilist probleemi korra aastas, enne ülevaatust vajadusel piduritrumli eemaldamises, eriti arvestades kui lihtne selline töö mossel on.
Edit: a piduriklotside vahetamine ülevaatuse jaoks tundub isegi minusuguse koonri jaoks nõmedus³
Vasta
#40

Nojah,
milline on ohtlikum kiskja - kas hunt või karu?
Ilmselge on see, et venelase mosse trummelpidurid ja tehnoülevaatuse nõuded pole eriti sõbrad. Isegi 4-5 aastat vanal lääne autoga ülevaatusele minnes ei saa piduritestis 100% kindel olla . Vaadake http://www.ark.ee/atp/index.php?id=486
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne