Mida teha mosse piduritega,et läbi saada tehnoülevaatuselt
#41

(24-04-2010, 23:37 PM)ferdinand Kirjutas:  Minu arusaamade järgi koosneb 412 tüüpi mosse kahest omal ajal tipptasemel organist- mootor ja pidurid. Ka samaaegsetel lääne masinatel on vaid üksikutel midagi samalaadset vastu panna. Seetõttu ei saa ka mina, mosseomanikuna, hästi aru sellise tegevuse mõttekusest. Kui siis jh piduriosade säilitamine, kuid kas tõesti on mosselaadne sõiduk tänapäeval veel aktiivses kasutuses sel määral, et piduriklotsid aasta jooksul ära kuluvad? Au, kiitus ning kaastunne muidugi sellisele kasutajale...
Ülevaatusel käsipiduri ebaühtluse pärast nokkimine on muidugi absurd omaette, a paraku sihukesed nõuded on.
Ise olen seni luaziga igaaastaselt ülevaatusel käinud ja sellest aastast alates lisaks ka mossega, ma küll ei näe erilist probleemi korra aastas, enne ülevaatust vajadusel piduritrumli eemaldamises, eriti arvestades kui lihtne selline töö mossel on.
Edit: a piduriklotside vahetamine ülevaatuse jaoks tundub isegi minusuguse koonri jaoks nõmedus³

Auto on kasutuses maapiirkonnas,kus tuleb läbida palju kruusateid.Mõni tee on teiste masinate jaoks liiga ränk.Ei sõida päris iga päev aga jah põhiauto. Sellepärast ma seda autot nii kõrgelt hindangi,et ei ole omale lääne vanat ronti muretsenud.Kuulen igatsugu imejutte mis uute autodega juhtub.Mosse juppe liigub igal pool.Hinda nagu polegi. Nigu uuemal autol midagi suuremat juhtub,kohe numbrid suured. MOSSE ON KÕVA RIIST.
Vasta
#42

Asi on nüüdseks pikale veninud ning korralikku tehnikameest ning tegijat on tümitatud, nii kuidas keegi oskas...
Ja kõike sellepärast, et on üksteisest mööda räägitud ja pole iva leitud.Teema pealkirjas peaks olema "... et 101% kindel olla, et esimesel katsel..." Sellepärast neid klotse- trumleid vahetataksegi, et mitte äkki kordusülevaatust saada, mis teatavasti rahakoti pihta käib. Muul ajal ei sõideta olematute piduritega, vaid lihtsalt pole kindel, kas ikka on ülevaatusekorralikud.
Kui paljud liikluses osalevatest mossedest on igal hetkel " ülevaatusekõlblikud"? Sõidavad, pidurdavad, osalevad talverallil . Valesti on lp. Talupoega mõistetud, nagu tahaks ta petta. Minu meelest tahab tahab ta vähem sekeldusi ülevaatusel ja muul ajal sõidab ta ka ikkagi korralikult pidurdava autoga, mis ülevaatuseks ei ole 100, vaid 95 % kõlbulik. Kas meil kõigil on aasta ringi see 100 % jäägu tümitajate südametunnistusele.

Tervitab Veteran.
Vasta
#43

(25-04-2010, 08:26 AM)Veteran Kirjutas:  Ja kõike sellepärast, et on üksteisest mööda räägitud ja pole iva leitud.

Ma olen ehk noor ja rumal, aga ikkagi ei saa asijale pihta. Kui juba enne ülevaatust pidurid lahti võtta ja remont teha, siis miks peaks peale ülevaatust neid uuesti lahti kiskuma? Järgmine aasta enne ülevaatust saab ju jälle kulunud detailid uute vastu vahetada. Minul ei ole kordagi olnud probleeme pidurite pidamisega, kui ikka eelnevalt kõik üle on kontrollitud on pidurid ka pidanud.
Lähi ajal lähen moskvitsiga ülevaatusele, siis süvenen asjasse rohkem , aga tänaste kogemuste põhjal ma seda teemat ikkagi ei mõista!
Vasta
#44

(25-04-2010, 10:27 AM)janek555 Kirjutas:  
(25-04-2010, 08:26 AM)Veteran Kirjutas:  Ja kõike sellepärast, et on üksteisest mööda räägitud ja pole iva leitud.

Ma olen ehk noor ja rumal, aga ikkagi ei saa asijale pihta. Kui juba enne ülevaatust pidurid lahti võtta ja remont teha, siis miks peaks peale ülevaatust neid uuesti lahti kiskuma? Järgmine aasta enne ülevaatust saab ju jälle kulunud detailid uute vastu vahetada. Minul ei ole kordagi olnud probleeme pidurite pidamisega, kui ikka eelnevalt kõik üle on kontrollitud on pidurid ka pidanud.
Lähi ajal lähen moskvitsiga ülevaatusele, siis süvenen asjasse rohkem , aga tänaste kogemuste põhjal ma seda teemat ikkagi ei mõista!

Mis teha. Ega muidu rahvakeeli ei öelda,et ega ennem ei tea kui ise pole läbi elanud.Sul sõber on vedanud,et oled läbi saanud.
Viimane kord(mõni nädal tagasi) vaatasin trumlisse.Klotside vahe mingit halli löga täis. Pesin veega üle ja kaapisin puhtaks.Trummel jälle sooniline.Kui ma need jälle üle trein ja uued klotsid panen,ega siis homme üv.läbi ei saaks. Sellepärast saigi lisakomplekt tehtud.Asi tahab ju sissetöötamist. Mis puutub pidamisse siis peavad nad niikuinii.S võid ju kuskil kruusa-teel proovida.On jah pidurdusjälg ühepikkune,kuid stendi jaoks ei kõlba.Kas see stendki nii täpne on. Kes seda teab. Keegi võiks siin foorumis asjast rääkida.Kes stendi kontrollib?
Vasta
#45

Sõidupidur on moskvitsil hea ja piisavalt töökindel. Teema pointiks on ikkagi mossele omane nigela ehitusega sageli hoolt vajav seisupidur, mida on detailides muutmatult toodetud alates mudelist 402 1956.(!) aastast kuni 2140 tootmise lõpuni. Seisupiduri eripäraks on ekstsentriku ehitusest tulenev küllaltki väike reguleerimisulatus. Kui sellele lisada pidurikilbi juhttorus rooste ja muu saasta mõjul raskesti liikuv tõmbehoova tross, mille tulemusel kahaneb ka tõmbehoova käik, mille peale ta ei tagastu siis vedru mõjul klotsini. Selle tulemusel kahaneb jälle hoova töökaik ja tulemuseks mittetoimiv seisupidur. On ka juhtund selliseid tõukurlatte, mis klotside kuludes ja ekstsentrikust hooba kõige enam ligi reguleerides ei võimalda ikkagi lõtku tõukurlati ja tõmbehoova vahel enam piisavalt kahandada ja tuleks hoopis tõukurlatt 180 kraadi ümber keerata. Ümber keerates selgub, et ekstsentriku kõige mahakeeratumas asendis on klotsid niivõrd laiali, et trummel ei lähe klotsidele peale, kuigi ta peaks minema. See viitab, et tõukurlati tugihammastiku mõõdud on proportsioonis paigast ära. Aitab tõukurlati pilus klotsi tõukavale nukale keevitusega juurdekasvatamine ja parajaks viilimine. Seda siis sellele nukale ikka mis asus enne ümberpööramist ehk algses asendis.

Halvasti tagastuva tõmbehoovaga on sellesama hoova liikumisamplituud on väike ja selle ratta seisupidur on nõrk või olematu.
Pigem olgu trossid algasendis põhja all lõdavad ja vähe lontis, aga hoob peab sama vedru mõjul vabalt takistuseta tagasi tulla kuni puuteni vastu klotsi. Siis on tema käik maksimaalne ja seisupidur ekstsentrikust lõtkude likvideerimisel kindlasti ja alati toimiv

Jutt sai ilmsel vägagi keeruline, kes aga on vähegi mosse pidureid näppinud, jagab matsu ära.

Vaz seisupidur läbi väljaarvestatud õlakute, vastupidiselt mosse omale on nii hea ehitusega , et ratta juurest kogu klotside kulumismäära juures kordagi ratta juurest midagi kruttima ei pea.
Vasta
#46

(25-04-2010, 13:14 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mis teha. Ega muidu rahvakeeli ei öelda,et ega ennem ei tea kui ise pole läbi elanud.Sul sõber on vedanud,et oled läbi saanud.

Sain nüüd asjale pihta, ehk nii on lihtsam!

Aga kuna Hr Talupoeg ei ole vist mingi tavaline mossemees, vaid nagu ma aru olen saanud ,austatud Vanatehnika mees, siis ei saa ma siin vait olla ja teemat lõpetada. Minu kadunud vanaisa oli ka väga tugev tehnika remontija taastaja ja terve elu on ta mind õpetanud,et pidurid ja veermik peavad ALATI olema laitmatus korras! Nii nagu ma täna vaatan Autorestauraatori plekitööd ja võtan sellest õppust,ei saa ma enam kuidagi suhtuda muusse plekitöösse kergemalt, vaid pean ainu õigeks just tema tööde sarnast tulemust.Kui Taruvaras näitab ja räägib detailide täpsusest teatud aastatel ja teatud markidel , tuues välja kõike erilist ja erinevat, ei saa ma öelda,et kõigile vene autodele läheb sama süütepool! Ja nii muudkui edasi. Samuti suhtun ma piduritesse täpselt nii nagu on minult seda nõutud on!
Nii et Vanakooli mehed, kui olete järgmise põlve kasvatanud teadmises,et tehnika remondis järelandmisi ei tehta, siis ei saa te enam tänasel päeval selliseid lihtsamaid viise propageerida.Smile

Lõpetuseks aga : Tere tulemast interneti hr Talupoeg!
Vasta
#47

Taruvarga jutt mosse tagapidurite kohta on hea ja tummine. Lisaks juurde veel kaks levinumat häda - õli immitsemine pidurisilindrist ja pooltelje simmerlingist. Leke ei pruugi suur olla ja ilma lahti võtmata ei oska arvatagi et klotsid tsipa õlised on.
Ise tegin mosse enda kätte saades nii:
Pidurimansette vahetama ei hakanud. Vanadel silindritel võib sein töökäigu ulatuses ära nühitud olla ja uus mansett väga kaua ei pea. Panin uued komplektsed silindrid ja klotsid. Vahetasin pooltelje simmerlingid ja panin korraga juba ka uued komplektsed poolteljed. Miks? Aga sellepärast, et kui naised on sõites kässari peale unustanud ja pidurid kuumaks lasknud(nagu minul eksemplaril oli juhtunud), pidi targemate inimeste väitel olema järgmine jama: Simmer läheb kuumaga kõvaks ja nühib pikapeale puksile soone sisse. Muidu on seal peaaegu peegelpind. Kui nüüd ainult simmer ära vahetada, siis hakkab ka uus varsti immitsema ja jäädki neid vahetama ja pead murdma, mis viga on. Eks laagritel oli ka juba teine noorus ja oleks varsti pidanud niikuinii ära vahetama. Ka väikese loksuga laager aitab õli immitsemisele ja simmeri enneaegsele surmale kaasa. Kogu see krempel ei läinud väga kalliks, aga peale seda on ülevaatusel sellised pidurid et kipub stendist välja viskama! Klotsid on alati kuivad ja võtavad korralikult. Mossel ei tasu juppe ühekaupa vahetada, nad on nii odavad et see "kokkuhoid" ei tasu mitmekordset töövaeva ära. Paned kogu kupatuse uue ja sõidad mitu aastat rahulikult.
Enne oli auto äia putitada. See ka muudkui ökonoomitas oma arust ja käis muudkui kordusülevaatustel, klotsid õlised.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#48

(26-04-2010, 14:07 PM)Basilio Kirjutas:  Taruvarga jutt mosse tagapidurite kohta on hea ja tummine. Lisaks juurde veel kaks levinumat häda - õli immitsemine pidurisilindrist ja pooltelje simmerlingist. Leke ei pruugi suur olla ja ilma lahti võtmata ei oska arvatagi et klotsid tsipa õlised on.
Ise tegin mosse enda kätte saades nii:
Pidurimansette vahetama ei hakanud. Vanadel silindritel võib sein töökäigu ulatuses ära nühitud olla ja uus mansett väga kaua ei pea. Panin uued komplektsed silindrid ja klotsid. Vahetasin pooltelje simmerlingid ja panin korraga juba ka uued komplektsed poolteljed. Miks? Aga sellepärast, et kui naised on sõites kässari peale unustanud ja pidurid kuumaks lasknud(nagu minul eksemplaril oli juhtunud), pidi targemate inimeste väitel olema järgmine jama: Simmer läheb kuumaga kõvaks ja nühib pikapeale puksile soone sisse. Muidu on seal peaaegu peegelpind. Kui nüüd ainult simmer ära vahetada, siis hakkab ka uus varsti immitsema ja jäädki neid vahetama ja pead murdma, mis viga on. Eks laagritel oli ka juba teine noorus ja oleks varsti pidanud niikuinii ära vahetama. Ka väikese loksuga laager aitab õli immitsemisele ja simmeri enneaegsele surmale kaasa. Kogu see krempel ei läinud väga kalliks, aga peale seda on ülevaatusel sellised pidurid et kipub stendist välja viskama! Klotsid on alati kuivad ja võtavad korralikult. Mossel ei tasu juppe ühekaupa vahetada, nad on nii odavad et see "kokkuhoid" ei tasu mitmekordset töövaeva ära. Paned kogu kupatuse uue ja sõidad mitu aastat rahulikult.
Enne oli auto äia putitada. See ka muudkui ökonoomitas oma arust ja käis muudkui kordusülevaatustel, klotsid õlised.

(26-04-2010, 14:16 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(26-04-2010, 14:07 PM)Basilio Kirjutas:  Taruvarga jutt mosse tagapidurite kohta on hea ja tummine. Lisaks juurde veel kaks levinumat häda - õli immitsemine pidurisilindrist ja pooltelje simmerlingist. Leke ei pruugi suur olla ja ilma lahti võtmata ei oska arvatagi et klotsid tsipa õlised on.
Ise tegin mosse enda kätte saades nii:
Pidurimansette vahetama ei hakanud. Vanadel silindritel võib sein töökäigu ulatuses ära nühitud olla ja uus mansett väga kaua ei pea. Panin uued komplektsed silindrid ja klotsid. Vahetasin pooltelje simmerlingid ja panin korraga juba ka uued komplektsed poolteljed. Miks? Aga sellepärast, et kui naised on sõites kässari peale unustanud ja pidurid kuumaks lasknud(nagu minul eksemplaril oli juhtunud), pidi targemate inimeste väitel olema järgmine jama: Simmer läheb kuumaga kõvaks ja nühib pikapeale puksile soone sisse. Muidu on seal peaaegu peegelpind. Kui nüüd ainult simmer ära vahetada, siis hakkab ka uus varsti immitsema ja jäädki neid vahetama ja pead murdma, mis viga on. Eks laagritel oli ka juba teine noorus ja oleks varsti pidanud niikuinii ära vahetama. Ka väikese loksuga laager aitab õli immitsemisele ja simmeri enneaegsele surmale kaasa. Kogu see krempel ei läinud väga kalliks, aga peale seda on ülevaatusel sellised pidurid et kipub stendist välja viskama! Klotsid on alati kuivad ja võtavad korralikult. Mossel ei tasu juppe ühekaupa vahetada, nad on nii odavad et see "kokkuhoid" ei tasu mitmekordset töövaeva ära. Paned kogu kupatuse uue ja sõidad mitu aastat rahulikult.
Enne oli auto äia putitada. See ka muudkui ökonoomitas oma arust ja käis muudkui kordusülevaatustel, klotsid õlised.

Poes saada olevate mansettide kvaliteet on olnud vilets.Panin korra silindrisse,kuid ikka ei pidanud õli.Silindri tööpinnad olid ka korras.Sellepärast saigi treitud vorm.Nüüd võin neid teha niipalju kui kulub.Ka poest ostetud silindrid on alt vedanud.Korra sattusin isegi valu veaga silindri otsa. Kui uue ostad ,pead ikka lahti võtma ja sisse vaatama.Vene tagavaraosad on ikka teada-tuntud kvaliteediga ehk kuidas juhtub.Sellepärast peabki neid terve kuhi olema.
Vasta
#49

(25-04-2010, 00:01 AM)alopex Kirjutas:  Nojah,
milline on ohtlikum kiskja - kas hunt või karu?
Ilmselge on see, et venelase mosse trummelpidurid ja tehnoülevaatuse nõuded pole eriti sõbrad. Isegi 4-5 aastat vanal lääne autoga ülevaatusele minnes ei saa piduritestis 100% kindel olla . Vaadake http://www.ark.ee/atp/index.php?id=486
Käisin oma lääne autoga ARK ülevaatusel -öeldi, et tuleb pidurid ülevaadata kuigi olin vahetanud oma 3000km tagasi nii kettad kui klotsid.Seevastu mossega läksin samasse ARK ülevaatuspunkti -öeldi,et nii häid pidureid pole isegi lääne ketaspiduritega masinatel nagu 89 aasta trummelpiduritega mossel(tagumisel sillal siis) !!!
Vasta
#50

(26-04-2010, 14:16 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Poes saada olevate mansettide kvaliteet on olnud vilets.Panin korra silindrisse,kuid ikka ei pidanud õli.Silindri tööpinnad olid ka korras.Sellepärast saigi treitud vorm.Nüüd võin neid teha niipalju kui kulub.Ka poest ostetud silindrid on alt vedanud.Korra sattusin isegi valu veaga silindri otsa. Kui uue ostad ,pead ikka lahti võtma ja sisse vaatama.Vene tagavaraosad on ikka teada-tuntud kvaliteediga ehk kuidas juhtub.Sellepärast peabki neid terve kuhi olema.

Ma nii puht teaduslikust huvist, äkki saaksid valgustada natuke mansettide valmistamise protsessi.
Vasta
#51

(02-05-2010, 21:37 PM)partnermosse Kirjutas:  
(25-04-2010, 00:01 AM)alopex Kirjutas:  Nojah,
milline on ohtlikum kiskja - kas hunt või karu?
Ilmselge on see, et venelase mosse trummelpidurid ja tehnoülevaatuse nõuded pole eriti sõbrad. Isegi 4-5 aastat vanal lääne autoga ülevaatusele minnes ei saa piduritestis 100% kindel olla . Vaadake http://www.ark.ee/atp/index.php?id=486
Käisin oma lääne autoga ARK ülevaatusel -öeldi, et tuleb pidurid ülevaadata kuigi olin vahetanud oma 3000km tagasi nii kettad kui klotsid.Seevastu mossega läksin samasse ARK ülevaatuspunkti -öeldi,et nii häid pidureid pole isegi lääne ketaspiduritega masinatel nagu 89 aasta trummelpiduritega mossel(tagumisel sillal siis) !!!


Täitsa võimalik. Juhtub nii ja juhtub naa.

Kirjutan siin natuke mansettide valmistamisest. Ega sellega midagi väga keerulist pole.Asi käib päris lihtsalt.Kodusel teel täitsa tehtav asi.
Kõigepealt on vaja vastavat toorkummi.Iga asja jaoks vastav materjal.Need mansetid ja tihendid mis õli sees käivad,peavad olema tehtud õlikindlast toorkummist.Samuti on toorkummi erinevate kõvadustega. Kui tahate pehmemat asja saada,tuleb vastavat toormaterjali kasutada.On olemas ka nn.meditsiinilist toorkummi.
Kõige peamine asi on aga vorm.Selle tegemine on paras ooper.Kuna olen väikselt kodutreial,ei valmista see eriti raskusi.Eriti keeruline on teha lapikuid vorme.NT.jalatoe kummid tsiklile.Olen sellest eemale hoidnud.
Tihtilugu on ka keeruline teha nn.ümaraid vorme.Ega see,et sa enam-vähem täpse vormi teinud oled,tähenda veel et asi toimib.Tuleb asja proovida ja katsetada,Kui vaja siis ka vormi ümber treida.
Kui vorm on valmis,tuleb see täita toorkummiga.Selleks on ka mitmeid mooduseid.Kui vorm on alumiiniumist siis tuleb sellega ettevaatlikult toimetada.Lahtivõtmise ja täitmise ajal ei tohi kasutada rauast riistu.Pigem puust või plastikust ,sest muidu on vorm varsti õhtal.Olen kasutanud tempermalmi või siis rauda et vormi valmistada.
Kui vorm on täidetud siis tuleb sellele kuuma anda. Mul on selleks pliit,ehk puupliit,nagu mu väliseestlasest sõber ütleb. Kui pliidi -raud tuline siis panen aga vormi peale.Jälgin seda momenti ,kunas vorm särisema hakkab.Siis tean aega võtta.Aeg aga sõltub parasjagu sellest,kui suur vorm on.Kui üle küpsetan eks siis ka vastav hais üleval.Ajapikku olen saanud nn.oma süsteemi tööle ja praaki vähe tulemas.
Kindlasti huvitab paljusid,et kust seda toorkummi saab? Mul on vanad varud ja kui otsa saab siis on selline firma nagu Vulker ,KOSE-UUEMÕISAS.Sealt saab.
Häda on lihtsalt sundinud mõningaid asju tegema.Mõni kord traktorit remontides olen avastanud ,et on puhkepäev ja poed kinni.Olen läinud treipingi taha ja teinud kiiruga vormi.No läks paar -kolm tundi,mis sest.Ma ei viitsi oodata kuna poodi saab.
Mul on vormid näiteks: IZ-350,49 jne. spidomeetri alla käiva tihendi jaoks,DT-20 eelsüüte-käsipumba manseti jaoks,IZ süütekarbi küünlajuhtme ümber oleva kaitsekummi jaoks,T-16 kasti hüdrosilindri mansettide jaoks,samuti mossele 22mm. pidurisilindri jaoks,vibropumba põhjaklappide jaoks jne.
Kindlasti jäi siin midagi kirjutamatta.Lünki on võimalik hiljem täita.
Lugupidamisega T.T.
Vasta
#52

Hulga aega on mööda läinud. Pidurid töötavad korralikult.Cool
Ja et asi päris täielik oleks,panen nendest Mosse piduri klotsidest ja trummlitest ka pildid. Ennemalt ma kahjuks ei saanud sellega hakkama,kuna ei osanud. Nende ümber oli ikka päris palju käratsemist. Praegust ripuvad need kenasti aidas naela otsas.....



[Pilt: 17455463b58df6_l.jpg]


Vasta
#53

Kuna jälle uus kuu alanud ja pidurite teema aktuaalne,otsustasin oma Moskvitši pidureid veidi paremaks teha. Siin eespool kirjutajate poolt oligi juba ennemalt veidi nurinat kuulda. Sellepärast sai tehtud väikene täiendus:


[Pilt: 1800958982e315_l.jpg]


[Pilt: 180095954be7e3_l.jpg]


Et ei oleks suurt nurinat,tegin katted sellisest materjalist:


[Pilt: 18009601178699_l.jpg]


Vällamaalt tulnud materjal ei saa ju ometi kehva olla! Nüüd ei saa enam isegi ilmeksimatud mehed midagi minu pidurite kohta halvasti öelda. Kõik on tehtud nii nagu peab! Wink

Kuna paar klotsi jäi üle,otsustan need panna oksjonile. Kaup siis selline:


[Pilt: 1800959705067b_l.jpg]


[Pilt: 180095998a695a_l.jpg]


Kes siis rohkem pakub,saab klotsid omale. Raha aga otsustan kinkida lugupeetud vanatehnikakollektsionäärile Heino Prostile! Arvan,et iga sent läheb asja ette ,sest kokkukukkunud hoone taastamine pole naljaasi. Nii et lugupeetavad, tehke oma pakkumised! Alghind nagu alati -0,10 euri.....


Vasta
#54

Mina pakun 2 €.

Kui sa puust kolvi ka järgi teed (mootori, mitte piduri kolvi), siis selle eest annan rohkem!

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#55

Kui mu oma mossel all olevad klotsid ja siis veel teine, varuring kah ära kuluvad, siis liitun ostjate hulkadega ....
...tõsi küll, sellega läheb veel pisut aega, sest viimased 19 aastat on masin rohkem nagu garaažis seisnud.
Vasta
#56

neil needi pead põhimõtteliselt väljas ju, üsna kiirelt käivad vastu trumlit ära ja siis tuleb kogu kupatus koos trumlitega ära vahetada.



Vasta
#57

(01-04-2011, 15:23 PM)Jossu Kirjutas:  neil needi pead põhimõtteliselt väljas ju, üsna kiirelt käivad vastu trumlit ära ja siis tuleb kogu kupatus koos trumlitega ära vahetada.

No need said jah kiiruga tehtud. Tunnistan viga. Aga vaata ,nii hea on neid klotse ja trumleid vahetadaSmile
Vasta
#58

Uue spordiala sünni juures viibime, jätke moment meelde!
Vastandina kummipõletamise ajast-arust spordile läheb nende klotsidega võidu pidurikattepõletamiseks. Millal uusi katteid kõigile jätkuma hakkab? Ehk langevad siis ka hinnad ja saab tellida teistelegi markidele. Eestis sünnib järjest uusi spordialasid, viimati kiiking ja just oli veel miskit, nüüd siis PI.KA.PÕ.
Ps. Ei saa oksionil osaleda, pole kus külge need sobiksid.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#59

Pakun 3 €
Kestvuse huvideks võiks klotsid õli sees immutada Smile
Vasta
#60

tere,nii unikaalsed asjad võivad isegi muuseumiriiulit kaunistada,nii et minu pakkumine 4 jevri,muidugi mossele tuleks juurde aretada piduri klotside juurde peened veetorud,et siis koos pidurile vajutamisel pritsitakse-jahutatakse neid uut tüüpi katteid,rongil olid või on praegugi pidurdamise tarvis liiva etteande toru,et pidurdamine oleks efektiivsem,kui vett pritsida on sellest kahepoolne kasu 1)ei lähe kärssama 2)ei kulu nii ruttu ära ja midugi on ka ühe-poolne miinus;pidur ei toimi,aga kui teha matemaatiline lahendus siis tulem oleks selline,kahest plussist võtad ühe miinuse ära= 1+,nii et asi peaks teoreetiliselt ikkagi toimima,nii et mossemehed asuge ostu juurde.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne