Üritus: 22. mai NSVL aegse tehnika näitus ja...
#1

Tere foorumlased!

22. mail, laupäeval leiab aset Valgu külas Märjamaa vallas Raplamaal, Valgu sovhoosi asutamise 50. aastapäeva tähistamine. Sellega seoses tehakse nõukogudeaegse (kolhoosi/sovhoosi aegse) põllumajandustehnika ning nõukaaegsete sõiduautode paraad ja näitus.

Oleks tore kui foorumased teeksid perega ühe toreda päeva ja sõidaksid Tallinnast u. 70 km väljapoole, et oma Moskvitðil või Volgal lõõrid talve jooksul kogunenud ämblikuvõrkudest vabastada.
Kindlasti on huvitav jälgida proffessionaalsel tasemel tuletõrjevõistlusi ning nooremal põlvkonnal proovida, kuidas vanaisadel MTZ 80 roolis istuda oli. Või kui tehnika ei huvita on võimalik turnida Robinsoni seiklusrajal. Sellisel juhul oleks parem ka igaks juhuks kuivad riided kaasa võtta, juhul kui peaksite kaotama tasakaalu.

Kes on julged ning tulevad Vene autodega võiksid umbes 30 min. enne paraadi algust autodega tulla Robinsoni rajale. Paraad algab sealt ning lõppeb mõisapargis, kus toimub vanatehnika näitus. Karta midagi ei ole, kohapeal on sildid, kuhu täpsemalt minna, olemas. Samuti ei ole tehnika vallas piiranguid. Peaasi, et nõukaaegne. Kui keegi raatsib võib tulla kasvõi Gaz 51- ga.

Asukoha leiate kaardilt, sisestades sõna Valgu küla, Raplamaa http://kaart.otsing.delfi.ee/

Stiilne ajakohane riietus tuleb ainult kasuks.


Üritus on TASUTA

Ajakava:

9.00 Külaliste vastuvõtt,
registreerimine

9.00 Laat

10.30 Tuletõrjevõistlused Robinsoni rajal (vabatahtlikud pritsimehed)

12. 30 Vanatehnika+ tuletõrjetehnika rongkäik
Vanatehnika näitus

13.30 Tuletõrjevõistlused mootorpritsiga

14.00 Murumängud Valgu pargis

16.00 Mälestuskivi avamine ja lipu heiskamine. Endiste sovhoosi direktorite tunnustamine

18.00 Laululava ametlik avamine ja kultuuriprogrammi algus

20.00 Simmann. Esineb ERGO

LISAINFO: kas minu käest selles foorumis priva kaudu või helistada otse korraldaja Meelis Remmelile numbril: 56606176

Üleelmise aasta tuletõrjeparaad oli väga kolssaalne ja huvitav:

Näitus

Kes kindlasti osa võtab, võiks endast varakult märku anda.

Kohtumiseni laupäeval!



Vasta
#2

Lgp. sm. aeg ja ajastus on veidi mööda pandud, sest samal ajal toimub juba mitmendat aastat Nõo-s laat koos kõige muuga!
Vasta
#3

Olen asjast teadlik, kuid mingisugust muud kuupäeva polnud samuti võtta. Vaevalt, et kõik nüüd Nõosse sõidavad, Kurtna oli ka alles, äkki on laadaramm otsas?



Vasta
#4

Käidud ja kahjuks pidin pettuma. Huvitas mind peamiselt nõukaaegse põllutehnika paraad/näitus, muu pärast poleks ma sõitma hakanud.

Päevakava järgi justkui pidanuks 12.30 paiku toimuma tehnikaparaad ja sellele järgnev näitus ning olin enam kui kindel, et selline võrdlemisi suurejoonelisena välja reklaamitud tehnikarongkäik ei saa väikese Valgu küla vahel märkamatuks jääda. Mäletamist mööda 11.30 ajal või veidi varem sattusin küll kusagilt võsavahelt (nn. Robinsoni rajalt vist siis?) välja sõitvale tuletõrjeautode kolonnile, mis suundus mõisapargi (?) veerde, s.t. Valgust Velise poole välja sõites vasakut kätt, kus seejärel toimus ka mingi tuletõrjeüritus. Aga selles kolonnis oli tõesti ainult tuletõrjetehnika.
Jäin siis ootama, et võib-olla järgneb väljareklaamitud ajal, s.t. 12.30 paiku, ülejäänud vanatehnika (sealhulgas ka põllutehnika) paraad, aga 12.30-13.00 vahel oli Valgu vahel nii vaikne kui üldse olla saab. Kui ka tund hiljem, 13.30 ajal mingit liikumist näha ei olnud, sõitsin pettunult minema.
Ka ei jäänud kusagil silma ühtegi (esimeses postituses justkui lubatud) suunavat viita. Nii jäigi mul teadmata, kas tehnikaparaadi/-näitust üldse ei toimunudki (aga miks, ka tasuta ürituse korral, sellisel juhul niisugust eksitavat reklaami teha??) või oli see nii osavasti ära peidetud, et Jumala eest kaugemalt tuleja seda üles ei leiaks (kui näitus tõesti toimus kusagil suht kõrvalisel platsil, siis oleks vähemalt külavahel viidad ikka üleval võinud olla...).

Tagasiteel külastasin Türil Eesti jalgrattatööstuse näitust, mis mul niikuinii plaanis oli, seega päris tühja sõit ei läinud. Siiski on kahju asjatult kulutatud ajast ja rahast (üksnes rattanäituse pärast poleks vaja olnud Türilt kaugemale sõita...).

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#5

Ka mina käisin kohal, esmalt oli plaanitud sõit moskvitðiga, kuid kuna kogu reisiseltskond sellesse masinasse lihtsalt ära ei mahtunud siis tuli siiski kasutada igapäevasõidukit. Ja pettuma pidin minagi. Nõukaaegne tehnika ja robinsonide rada oleks ennekõike huvitanud, kuid ei leidnud mina neist kumbagi. Maskeering pidi olema tõepoolest hea, kui ma polnud ainus, kellel ei õnnestunud kavas loetletud asjadest ühtegi üles leida. Seevastu leidsin äärmiselt ilusa ja võimsa mõisapargi koos tohutusuurte lehistega, seda küll millegipärast ürituse iseloomustuses ei olnud.Smile
Vasta
#6

Vanatehnika-/põllutehnika paraadi/näituse pilte ei paista ka Valgu külaseltsi kodulehe galeriis: http://picasaweb.google.com/102104239523...ev22052010#

Küllap jääbki lahtiseks, miks oli vaja sellise eksitava reklaamiga rahvast kohale meelitada või miks algselt väljalubatud tehnikaparaad ära jäi. Eeldada võiks ju, et ca nädal aega enne ürituse toimumist (käesoleva teema esimene postitus on tehtud 16. mail) olid korraldajatel vähemalt osade osalejatega kokkulepped tehnikaga kohaletuleku osas olemas.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#7

Üritus oli tõesti väga hädine, mina sõitsin seal siiski Vaz 2121 Nivaga, samuti oli seal kasutaja Siim007 nii Volga kui Nivaga...
Meie tehnikapargist oleks veel välja läinud nii kombain kui ka LuaZ, kuid onu oli parajasti siis kevadtormil ning kahjuks ei olnud võimalust, sestap läksingi ainult mina Nivaga sinna, lootes ka mingit tehnikat näha seal. Kuid peale 2 Niva, 1 Volga ja IZ 49 (?) ei näinud ma seal kahjuks midagi...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne