Minu Vanaratas
#1

Kuurinurgas vedelenud juppidest sai kokku laotud selline ratas
[Pilt: 150136192ec684_o.jpg][Pilt: 15013621ffee16_o.jpg]

Ratta sadul - Lohmann,
Raam - Allright
[Pilt: 1501363342876c_o.jpg]
[Pilt: 150136299f339f_o.jpg]

Esituli - Bosch
[Pilt: 15013635da84bd_o.jpg]
[Pilt: 15013637160fe2_o.jpg]

Tagaratas - Mingi sakslane Torpedo rummuga.
Esiratas vist sama mis raam.
Rehvid- venelased.

Küsimus raamifirma kohta- millega tegu? Googel ei andnud midagi. Kas on asi väheliiikuv, või tohib südamerahus üle värvida?
Vasta
#2

Saksa ratas, Kölni linn - nagu võib sildilt lugeda. Eestis ei olnud sugugi väheliikuv, neid on siin ikka olnud ja ka siiani alles. See raamikiri tasuks küll korralikult jäädvustada, näit. ksf! Illi123 on neid allrighti raame (naiste) kogunud ja ühelgi minu mäletamist mööda kirja säilinud ei ole. Ja muidugi on veel Valdo, kelle erakogus kindlasti on selliseid raame ja vb ei ole kirju peal, eks ta ise kirjutab. Torpedo rummuga tagarattad olid "masstoodetud " ja saksa toodangul "ülilevinud" (nagu klassikud kirjutavad) Smile , nii et ka tagaratas võib täiesti oma olla (mis aastanumber rummul on ?).
Vasta
#3

(18-05-2010, 09:15 AM)kass Kirjutas:  ... on veel Valdo, kelle erakogus kindlasti on selliseid raame...

Üks naisteratta ja üks meesteratta jäänus on mul olemas. Väga nutuses seisus, ilma värvinäidisteta ja kaunistusteta.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne