Sadulsepad
#1

Tere taas. Selline küsimine mul jällegi et (ma loodan keegi ei pahanda et eraldi teema tegin - ehk teistelgi abi) kuskandis pealinnas saab velodele uusi sadulaid õmmelda lasta? Mul endal peal olnud selline pehmekene ja nunnu - ei tahaks teda välja vahetama hakata. Muidu täitsa vinks vonks (kroom maas muidugi aga see selleks) ent nahk rebenenud mõnusasti jalgevahest.
Vasta
#2

5169457 Tõnu on nimeks. Pesitseb Jannseni tänaval. Päris osav sell ..
Vasta
#3

Puhtalt enesetäiendamise mõttes küsiks, et miks neid taastada on vaja...?
Oma tittedele olen siiani uusi ostnud, kui vaja on old, sest kõrvaltöökoja sadulsepp ei pane soti eest õmblusmasinatki käima...Sad
Vasta
#4

(18-05-2010, 14:42 PM)stihl Kirjutas:  Puhtalt enesetäiendamise mõttes küsiks, et miks neid taastada on vaja...?

Oled Sa tähele pannud, et poes on uusi ja tänapäevaseid autosid ka müügis?

Wink
Vasta
#5

Hipodroomil pesitseb korralik sadulsepp, Alar Õunmaa on nimi.
Vasta
#6

Õunmaa tegeleb ka muuga peale hobusetarvikute?
Vasta
#7

(19-05-2010, 08:41 AM)stig.liim Kirjutas:  Õunmaa tegeleb ka muuga peale hobusetarvikute?

Vaevalt küll ! Ja loogika järgi - kui ta hipodroomil pesitseb, siis ilmselt õmbleb ta ainult hobuseid (ja ilmselt ainult traavleid) , mitte hobusetarvikuid. (et kui hobusel juhtub nahk viga saama jne, tarvikuid võiks ta ju ka mujal õmmelda. Vanasti Tallinna hipodroomil vist sadulas sõitu hobustel ei toimunud, nagu sõideti nende kärudega ? Ei ole küll asjatundja..., aga oman isiklikku arvamust!)
Vasta
#8

toome teemasse nn profülaktika-küsimused: millega katta nahk, et ta kulumist taluks ning kust ainest saada?
pärimise ajendiks on nahkroolid - senine kogemus on, et tehase poolt peale kantud "kattelakk" / värv kestab-kaitseb väga hästi - aga niikui maha kulub ning uuendatud ei saa, on roolinahk "nahkas"...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#9

Mis teiega toimub härrased? Ega ma nalja ei teinud. Õunmaa töötuba asub Hipodroomil kus ta põhitööna valmistab hobustele sadulaid ja muid tarvikuid ning õmbles hiljuti minu DKW'le uue sadulakatte. Nahka on tal ka igasugust ja kindlasti teab kust sobivat hankida. DKW sadul oli vaja õmmelda kunstnahast, mille ostsin Noorest Tehnikust.
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=33132
Vasta
#10

Korraliku sadulsepa leiad Nahksadul.com




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#11

Kas leiduks Tartus mõni köösner, kes ei oleks liigkasuvõtja?
3000eek. maksvale mootorattale sama raha eest sadulakatet teha tundub kallivõitu....
Vasta
#12

(19-05-2010, 14:40 PM)pannkook Kirjutas:  Kas leiduks Tartus mõni köösner, kes ei oleks liigkasuvõtja?
3000eek. maksvale mootorattale sama raha eest sadulakatet teha tundub kallivõitu....
Soovitan: http://www.christon.ee/polsterdus/

Väikese vihjena võin öelda, et seal on olemas ka plastikust "kandid" - just sellised nagu nõukogudeaegsetel sõidukitel kasutati!
--
Vahet ei ole, kas Su mootorratas maksis 3 või 30 tuhat, renoveerimine maksab ikka umbes ühepalju. Kolmetuhandelise mootorratta taastamise järel on tulemuseks ilmselt Minsk, kolmekümnetuhandelise puhul võib olla aga juba näiteks BMW...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne