Pobeda pidurivedelik?
#1

Pobeda raamatust lugesin, et pidurivedelikuna kasutatakse segu kus 50% on piiritust, 50% kastrool- ehk riitsinusõli. Riitsinusõli on saadaval apteegis aga on võrdlemisi hinnaline.. Lisaks oli veel kirjas, et kasutada ei tohiks mineraalõli ja ka glütseriini. Kasina venekeeleoskuse tõttu võisin millestki ka valesti aru saada. Mis sobiks pidurdussüsteemi originaalse koostisega pidurivedeliku asemel ? Kas tänapäevased DOT 3, DOT 4 ja DOT 5.1 mis on glükooli baasil või siis DOT 5 mis on silikoni baasil sobivad või rikuvad vanemat tüüpi pidurisüsteemis midagi ära?
Vasta
#2

Mina vahetasin Volgal kõik silindrid,mansetid ja loputasin terve torustiku läbi ja sisse läks DOT 4. Kõik töötab nagu peab. Kui piduri osad vanad siis targem kasutada seda vedeliku mis hetkel sees on. Paljud "kõvad" tegijad siit foorumist ütlesid, et see DOT 4 mul sees ei seisa aga näe imet! Seisab!
Vasta
#3

(23-05-2010, 22:00 PM)Varblane Kirjutas:  Mina vahetasin Volgal kõik silindrid,mansetid ja loputasin terve torustiku läbi ja sisse läks DOT 4. Kõik töötab nagu peab. Kui piduri osad vanad siis targem kasutada seda vedeliku mis hetkel sees on. Paljud "kõvad" tegijad siit foorumist ütlesid, et see DOT 4 mul sees ei seisa aga näe imet! Seisab!
Kui puhas süsteem uute mansettidega, siis peaks kõik ok olema. Dot4 ja PSK/BSK ei tohi omavahel kokku segada, sellisel juhul muutuvad mansetid pudedaks. See, et pidama ei jää võib tuleneda ka varuosade "kõikuvast" kvaliteedist.
Vasta
#4

Mina panin kunagi oma sapakale dot4 sisse ja ei hakanud ta samuti kuskilt otsast lekkima, aga mul oli süsteem kuiv ja puhas enam-vähem. Kui süsteemi läbi pesed, siis pane dot4 sisse. Need asjad, mis lekkima hakkavad(kui üldse hakkavad), oleks sul varem või hiljem niikuinii lekkima hakanud ja piduriteta jätnud...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#5

Olen näinud müügil ka seda punast PSK õli seda võib küll vanade mansetidega Pobisse valada ilma pid.süsteemi tühjendamata
Vasta
#6

Mina kasutan oma Gaz69-l PSK-d. See on saadaval mõneski bensiinijaamas (vist oli ka Lukoil), ning enamuses autopoodides.
Vasta
#7

Vene masinale vene õli! Nevaga kippusid mõnel kolvid kinni jääma.PSK väga hea.Talvel kipub külmaga liiga paksuks minema,panin piiritust sekka.
Vasta
#8

Võtsin täna osaliselt Pobedal pidurisüsteemi lahti ja selgus, et tilkagi pidurivedeliku sees ei ole ei torustikus ega ka piduri peasilindris seega millegi muuga segi valamise võimalust õnneks ei ole. Samas ei saa ka teada, mis seal kunagi sees olnud on. Mis vedelikuga seda pidurite läbipesu teostatakse ?
Vasta
#9

(24-05-2010, 23:46 PM)kommer Kirjutas:  Mis vedelikuga seda pidurite läbipesu teostatakse ?

Ikka seda marki pidurivedelikuga mis on plaanis sisse panna. Kuskil 2L peaks piisama. Jääb varuks ka ehk.
Vasta
#10

Tänud. Asi kohe palju selgem.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne