I: Inglise (?) lambiklamber
#1

Vertikaalosa inglaslikult kahe kitsa püstpiluga. Aga... vertikaalosa alaosas on külgedele väljaulatuvad jõnksud, mida mina pole enne ühegi lambiklambri juures varem kohanud.

Millega on tegu? St millise ratta komplektsusesse on see kuulunud? Äkki on keegi säärast ka mujal näinud? Kahtlustan inglast, aga tahaks täpsustada...

[Pilt: klamber.jpg]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Võiks sobida küll Inglasele,Hamiltonil sarnane hoidja.
http://vanaisavokk.4rumer.com/identifits...d-t503.htm
Vasta
#3

Detailid on erinevad.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#4

Sellepärast pakungi,et sarnane aga mitte samasugune.
Vasta
#5

(29-05-2010, 17:41 PM)rattarumm Kirjutas:  ... sarnane aga mitte samasugune.

Täpselt nii - sarnane, aga mitte samasugune. On ju üldteada, et sellised püstpilud on omased üldiselt Inglise ratastele - ma usun, et iga tõsine vanajalgrattahuviline püstpiludega lambiklambrit "inglasega" ka seostab. Näiteks minu erakogus on vähemalt 10-15 Inglise ratast ja jäänust, millel on küljes selline püstpiludega klamber. Aga niisugust "külgjõnksudega" püstpiludega klambrit ei ole ma selle 26 aasta jooksul, mil ma vanaaegsete jalgratastega tegelen, veel kohanud.

Postitasin teema siia sellepärast, et äkki keegi kaasfoorumlastest on niisugust klambrit näinud või isegi ehk kohanud mingi terve ratta küljes, mille marki ta teab. Niisugune teave oleks jalgrattanduse ajaloo uurimise seisukohast väga väärtuslik.

Tegelikult ei ole ma üldse 100% kindel, et see klamber Inglise oma on. Minu erakogus on näiteks ühe 1939.a. naisterahva Latvello jäänused, millel "inglaslik" püstpiludega lambiklamber (loomulikult ilma külgjõnksudeta) ees. Samas - kes teab, äkki on see klamber seal ka vahetatud ja on siiski "inglane"?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Latvellodel kasutati tõesti samuti püstpilusi. Minu magamistoas asuval Latvellol on need pilud olemas.
Vasta
#7

Mul ka siin üks omanäoline valatud lambi kinnitus. Minu omanduses olevates eelmise sajandi alguse Saksa ja Prantsuse kataloogides igatahes sellist lambi kinnitust lisavarustusena ei pakuta.Ehk oskab keegi asja päritolu kommenteerida? Vabandan mitte kõige paremate ülesvõtete pärast.

[Pilt: DSC01447.JPG]

[Pilt: DSC01448.JPG]

[Pilt: DSC01449.JPG]

[Pilt: DSC01450.JPG]
Vasta
#8

Onumeelise valatud lambikinnituse teemal võib lisada, et Lätis hr. Sereginsi jalgrattamuuseumis on kardaaniga austria jalgratas Grazios ? vms (väike lapik pea ei suuda asju meelde jätta) aastaks pakutud 1900, lambikinnitus samamoodi valatud aga ava kuju ei oska öelda kuna lamp on küljes. Teistpidi kolmnurkseid avasid on nähtud saksa Opeli ja Matadori jalgratta lambikinnitusel.
Olles Onumeelisega meeldivalt tuttav, siis arvan teadvat, et ta ei tee sellest jutust julget järeldust, et see konkreetne kinnitus on austria Grazioso võimistaoli oma, ärge teised loogikud ka sellist aksioomi püstitage ! Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne