Appi!! D-21
#1

Kas on kellelgi ülearust sarnast mootorit nigut D-21 ??
T-16M trakal tuli täna keset niitmist keps päikest võtma.

Sõnaga, kui kellelgi nimetet mootor jalus D-21, mis 25 ja 16 külge käib ja tollest naljahinnaga lahti raatsib saada ning lisaks veel kesk-Eestist lääne pool juhtub olema, palun kirjuta siia või helista 53 806 136

Tänudega. Ivar

loll on loll olla.
Vasta
#2

Töötavat mootorit mul pole, kuid tuksis kepsusaalega mootor küll. Sealt saaks ploki...Rolleyes

Kui tahad Väga Odavalt, siis kahesaja eest annan ploki ära, kui ise mittevajalikust puhtaks võtad. Sest see plokk seal ainukese kasutuskõlbliku asjana figureeribki...

Asub Kernus... helista 5216899, kui asi huvi pakub.

Väike hinnakalkulatsioon: Kuusakoski hind malmile (sest seda seal kaalu järgi kõige rohkem on) 2,25 eeku kilost. Komplektne mootor kaalub 450 kg ehk Kuusakoski kaalul saan ma selle eest 450*2,25= 1012,5 eeku. Ja kaalule satun ma niikuinii paar korda aastas...
Ploki kaalu ei oska ma öelda, kuid eks see saja kilo kanti on.
Vasta
#3

(07-07-2010, 08:25 AM)v6sa Kirjutas:  Komplektne mootor kaalub 450 kg ehk Kuusakoski kaalul saan ma selle eest 450*2,25= 1012,5 eeku.


KOmplektne mootor kaalub PARIMAL juhul vaid 240kg. Kahe mehega väga hästi tõstetav. (sai just nädalavahetusel kahte mootorit tõstetud kahe mehega) Ja kohe kindlasti ei suuda 1 mees tõsta 225kg üles kergelt.

Kuid õige ta on, et mootorit odavalt ei saa.

Teisalt jällegi sa küsid d21 mootorit. See on vanatüüpi mootor. Harkovi tehase t25 omas seda mootorit. Uuem peaks olema d21A1. Ega neil väga suurt vahet olegi peale esiotsa plaadi ja generaatori.

Hädakorral võid minukäest ka saada ühe töötava, kuid seismisega suitsema hakanud mootori.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#4

(07-07-2010, 14:48 PM)unimüts Kirjutas:  Teisalt jällegi sa küsid d21 mootorit. See on vanatüüpi mootor. Harkovi tehase t25 omas seda mootorit. Uuem peaks olema d21A1. Ega neil väga suurt vahet olegi peale esiotsa plaadi ja generaatori.

Hädakorral võid minukäest ka saada ühe töötava, kuid seismisega suitsema hakanud mootori.

Ega ma täpselt mäleta, mis numbritega too oli. Traka minust kaugemal aga 1974 aasta T-16M ja Harkovis vist tehtud kah.

loll on loll olla.
Vasta
#5

Nii, minu viga - usu veel oma mälu...Sad

Mõlemad mootorid kaaluvad kuivalt 280 kg (allikas: Mehaaniku käsiraamat, 1882.). Sellele lisanduvad siis veel ventilaator, starter ja generaator ning õli. Kokku nii 300 kg.

Minu pakutav plokk on siis D21A1 (generaator on ventilaatorist eraldi ja nimipöörlemissagedus on 1800 p/min) oma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne