K: Segaduses!!! Nõuandjaid??
#1
Question 

Tervist,

Noh ma olen uustulnuk ja suht ebakompetentne isik sellel teemal nii et seetõttu sooviks vaid häid nõuandeid! Olen ise kehv otsustaja ja teen alati liiga rutakaid otsuseid ja seekord ennem teen tugevama uurimistöö!!

Minu mure on see et niikaua kui mäletan olen igatsenud istuda mootorratta selga ja kihutada kusagile, ükskõik kuhu! Võtta töölt nädala ja lihtsalt minna!
Kuna mul pole palju sõitjaid A katis mu tuttavatest siis eks pean ise seda tegema!

Lugu on selline et ma olen 22 aastane, b kati load on mul olnud 3 aastat.
Lugesin netist et pm saan ma praegu teha täis a Kategooria load eestis.
Probleem on see et ma olen ise alalise elukohaga inglismaal, ja noh üle aasta ma siin olla rohkem ei plaani kuid nüüd oleks vaja veel need load ära teha!
Ja ma siin mõlgutan et ei teagi mida teha.
Kas ma ootan nüüd selle aasta ja tulen teen kodumaal nad ära või siin. Siin läheks vististi väga keeruliseks siin nimelt peab tegema Keskmise Mootoratta load ja siis kahe aasta pärast saad teha täis A kategooria load lisaks kogu see vahetamiste teema jne.

Noh oma juttu ise vaadates ütleksin et plika kannata kuni kodumaale lähed!

Kuid okei kui ma hoiangi siis kapitali tolleks on mul ju aega mõelda mis on ennem seda vaja. Kas mul on mõtet osta mootoratas enne kui load on? Milline varustus olemas peaks olema?
Kas mul on mõtet ennem muretseda riided ja kiiver jne või ootaks ennem kui ma need load kätte saan?

Oh jummel ma olen praegu suht lootusetu.. arvestades veel seda fakti (noh nüüd saavad kõik naerda) et ma pole isegi kunagi mootoratta seljas taga istmel olnud, noh oli üks kord aga ma olin siis kaheksa aastane ja seda ei saa arvesse võtta!

Nõuandeid?


PS! Ma tean et see ei ole kerge, eriti algajal, minu jaoks on kõik õpitav ja kunagi on iga inimene milleski uus!

Päikest!
Vasta
#2

Kirjeldatud puhul oleks vast mõttekam aasta pärast kodus täied A- load teha, muidu sääl engelsmannis pead miskit jälle niikuinii ootama, siin saaksid ühekorraga lõpuni valmis. Vahepealset aastat ehk õnnestub harjutamiseks kasutada.

Piilu sellist foorumit ka: www.biker.ee , säält saad palju rattajuttu lugeda.

Edit: samuti on Sul aastakene võimalik ratast otsida ja end teemaga kurssi viia, pealegi on paljudki just inglismaalt ratast toomas käinud, Sul hää võimalus kohapeal ringi vaadata.

loll on loll olla.
Vasta
#3

Kui ennast kooli kirja paned, siis võiks varustus ka juba käepärast olla. Ilma põlvekaitsmete ja kiivrita ei lubata sind õppesõidule niikuinii ning vaevalt, et sa soovid autokoolist neid asju laenata. Inglismaal ei ole tõesti mõtet lube teha, kui ei plaani alaliselt sinna elama jääda. Kui Eestisse tagasi kolid, siis pead load mingi aja jooksul kohalike vastu ümber vahetama. UK-st tsikli toomisel on üks probleem - sealsed tsiklid varustatud teise esitule klaasiga (et vastutulejat ei pimestaks) ning see tuleb välja vahetada, kui ratas alaliselt Eestisse jääb.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#4

Aastaga v]ib kehakaal ja kuju muutuda riietuse nr. muutuda.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

(09-07-2010, 14:08 PM)aavu Kirjutas:  Aastaga v]ib kehakaal ja kuju muutuda riietuse nr. muutuda.
Nii kiiretel kujumuutustel on vääramatu komme 9+x kuu möödumisel enam-vähem endistesse mõõtudesse naasta Toungue
Vasta
#6

Nuh seda jah ma ise mõtlen ka et kaalun selle poole et mõtekam siiski kodus teha load... ses suhtes et läheks jamaks ka see et ma arvan (pole 100 prossa kindel) et siin lubade tegemiseks peaksin ma siiski ka oma B kati load inglise vastu vahetama mis läheks jamaks. Ma pole ise seadust täpsemalt uurinud aga siin inglismaal ja iirimaal on vastassuunaline liiklus ja mul üks sõber eesti poiss tegi iirimaal load ja kui eesti tagasi kolis nõuti talt uusi eksameid selleks et lube vahetada.. Mingi umbe segadus oli seal. Igatahes läks ta otse arki eksamitele.

Ega ta paha mõte pole siit teda vaadata. Näis.

Mis varustusse puutub siis selle ajaga minul paksemaks saamise võimalus oleks selle töö kõrval mis ma teen ainult rasestumine mida ei juhtu veel niipea Big Grin ja ma mõtlen töö all seda et päevast päeva 20 kiloste kastide tõstmine ja mööda ladu nagu segane ringi jooksmine mulle vast eriti kaalu juurde ei anna irw Big Grin

Tänks et vaevusite igal juhul!!!
Ma pole paha, lihtsalt kehv otsustaja Big Grin

Päikest Kõigile SmileSmileSmile
Vasta
#7

Ratta varem soetamisel võib tekkida kiht et võiks ju väikse ringi teha jne.Big Grin
Tean mida räägin ja see toob pahandusi. Mis tüüpi ratta ost on plaanis ültse?
Vasta
#8

(14-07-2010, 23:02 PM)teet001 Kirjutas:  Ratta varem soetamisel võib tekkida kiht et võiks ju väikse ringi teha jne.Big Grin
Tean mida räägin ja see toob pahandusi. Mis tüüpi ratta ost on plaanis ültse?

Hehh seda ka...
Noh ma pole päris kindlaks seda veel teinud.. mulle ei meeldi asju nii paika panna nii et ma arvan et kui ostuks läheb ja ma kohe millegi sellise leian mis mulle ikka sobib ja meeldib siis löheb.. pole siis enam vahet milline ta on..
Muidu eelistaksin klassikalist, Bike iseenesest ahvatleb küll väga aga ma tahan siiski pikemaid maid läbi sõita ja kahtlen kas bikega seda arukas oleks teha. Vb kunagi hiljem. pealegi ma olen üks nendest kes kuulub sinna hulka et noortel pole sobilik teatud tüüpi masinatele istuda.
Ja bike noh ... mai tea... nagu mu sõbrad ütlevad, MIks sa bike ei taha see kiirem ja ägedam Big Grin mai tea see ajab mind naerma Big Grin ega ma kihutamise pärast ju ei taha Big Grin Ratta sõit sümboliseerib midagi palju paremat minujaoks kui äge ja kiire ja mai tea mida veel Big Grin

Nii et jah.. ma arvan et esialgu midagi klassikalist ikkagi. Ei usu et ma kohe Bike või mingi raske Chopperi otsa istuda julgeksin. Tahaks nagu midagi rahulikumat Smile Nii et miski kerge arvatavasti Smile


Ehh see on nüüd keeruline Big Grin Isegi ise kui tagant järgi vaatan Big Grin Pole hullu tuleb õige aeg siis siis tean juba kindlamalt Smile
(09-07-2010, 09:58 AM)isandpauk Kirjutas:  Kui ennast kooli kirja paned, siis võiks varustus ka juba käepärast olla. Ilma põlvekaitsmete ja kiivrita ei lubata sind õppesõidule niikuinii ning vaevalt, et sa soovid autokoolist neid asju laenata. Inglismaal ei ole tõesti mõtet lube teha, kui ei plaani alaliselt sinna elama jääda. Kui Eestisse tagasi kolid, siis pead load mingi aja jooksul kohalike vastu ümber vahetama. UK-st tsikli toomisel on üks probleem - sealsed tsiklid varustatud teise esitule klaasiga (et vastutulejat ei pimestaks) ning see tuleb välja vahetada, kui ratas alaliselt Eestisse jääb.

Küsimus, Mitte et ma sinuga ei nõustu varustuse koha pealt aga sul oleks nagu alatoon selle all et vaevalt sa autokoolist laenata tahaks, mis seal siis hullu on Big Grin midagi mida ma ei tea Big Grin
ja see tsikli teema.. ota ma olen vist blond aga sealsed tsiklite tuled ei pimesta vastutulejaid ja eestis pimestavad? Miks :S
Palun ära võta kurjast.. ma lihtsalt ei tea ja sooviks teada saada Smile
Pole sellise asjaga varem nagu kokku puutunud Smile
Vasta
#9

auto- ja tsiklituled valgustavad ju lisaks ka teeääri ja seda hoopis laialdasemalt, aga inglismaal on ju teeäär teisel pool Smile

http://www.volvoclub.org.uk/faq/ImagesPr...Aiming.gif

Tikliriided on ju ikkagi riided, kui neid laenama hakkad, siis ei pruugi sinu kerega hästi sobida, lisaks võidakse küsida riiete rendiraha.

Aga nagu öeldud, siis biker.ee peal on foorumites algajate alajaotus, seal on päris mitmeid väga sarnaseid teemasid, uuri ka sealt ja tule ikka eestisse lube tegema, mis neist inglismannidest nuumata Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne