auto reg numbri värvimine
#1

Kus värvitakse mootorsõiduki numbreid?Pollad pidasid kinni,avastasid,et number käsitsi pintsliga kodus värvitud ja nii ei pidavat tohtima olla.
Vasta
#2

Mina tegin nii: Number haljaks, aerosool valge värv selga (tahtmise korral ka krunt enne), numbrid-tähed musta laia markeriga peale. Jääb ka päris lähedalt vaadates kena.

Do'nt panic
Vasta
#3

Tere numbreid värvitakse tln.teede rev-is laagris,seal kus neid ark-i jaoks stantsitakse maksis see lõbu vist sajaka.
Vasta
#4

Eluaeg käsitsi tehtud kas veekindla markeri või lausa pintslikesega ja pole veel kellelgi inisemist olnud, et nääh, pintsliga tiba karvase serva teinud...

Peaksid vahetama need polismendid, kes sellise märkuse tegid, paremate vastu Big Grin.
Kui keski leiab kuskilt säärase klausli, et nr. peab olema tehasekonditsioonis ehk mustad kirjad joonsirgete kontuuridega värvitud, siis võtan sõnad tagasi Toungue.
Vasta
#5

On olemas selline klausel, et numbriga ei tohi ise miskit ette vötta, ei värvida ega parandada. Kui on kulunud siis muudkui aga riigile jälle rahakest ja saad uue.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#6

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13224011

vt peatükk REGISTREERIMISMÄRKIDELE ESITATAVAD NÕUDED

Sealt:
12. Vältimaks registreerimismärkide võltsimist peab registreerimismärgil kasutama valgustpeegeldavat kattekihti, mille integraalse osana on kihi tootja tootmisprotsessi käigus turvaelemendina lisanud virtuaalse turvaniidi, mis koosneb kahest siinuselisest, horisontaalselt liikuvast ning kattuvast lainest, millest üks näib hõljuvat valgustpeegeldava kile tasapinnal ning teine, mille faas on hilisem, näib hõljuvat selle kohal, ja suunatundlikke riigispetsiifilisi turvaembleeme «EST». Nimetatud turvaelemendid ei tohi olla eemaldatavad ilma registreerimismärgi kattekihti pöördumatult kahjustamata ning peavad olema nähtavad registreerimismärgi kogu kasutusaja jooksul.
Vasta
#7

(21-07-2010, 18:56 PM)Jesper Kirjutas:  https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13224011

vt peatükk REGISTREERIMISMÄRKIDELE ESITATAVAD NÕUDED

Sealt:
12. Vältimaks registreerimismärkide võltsimist peab registreerimismärgil kasutama valgustpeegeldavat kattekihti, mille integraalse osana on kihi tootja tootmisprotsessi käigus turvaelemendina lisanud virtuaalse turvaniidi, mis koosneb kahest siinuselisest, horisontaalselt liikuvast ning kattuvast lainest, millest üks näib hõljuvat valgustpeegeldava kile tasapinnal ning teine, mille faas on hilisem, näib hõljuvat selle kohal, ja suunatundlikke riigispetsiifilisi turvaembleeme «EST». Nimetatud turvaelemendid ei tohi olla eemaldatavad ilma registreerimismärgi kattekihti pöördumatult kahjustamata ning peavad olema nähtavad registreerimismärgi kogu kasutusaja jooksul.

Seda ka ainult juhul, kui need märgid on numbril üldse olnud, vanad numbrid on ilma igasuguse turvajamata. Pealegi ei ole musta värvi alt neid turvaelemente näha.

Dad.

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta
#8

uued numbrid on ikka sigahea kvaliteediga, talvel peale paaritunnilist soolalumes sõitu maanteel, võis numbri mustavärvi sõrmega mahahõõruda, justkui oleks tegu vesivärviga...



Vasta
#9

Numbrimärki on keelatud ka augustada et paigaldada poltide-kruvidega autole. Tuleb kasutada plastmass numbrialuseid.isegi ülevaatus punktis nõutakse seda. kui siiani pole nõutud on tegu lihtsalt heatahtlike ülevaatajatega.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#10

(21-07-2010, 22:46 PM)h2rra Kirjutas:  Numbrimärki on keelatud ka augustada et paigaldada poltide-kruvidega autole. Tuleb kasutada plastmass numbrialuseid.isegi ülevaatus punktis nõutakse seda. kui siiani pole nõutud on tegu lihtsalt heatahtlike ülevaatajatega.

Ja mida peaksid siin tegema Mosse-Ladamehed? Neil "autodel" ju eluaeg poltidega numbrid kinni olnud....

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#11

(21-07-2010, 16:44 PM)pilku Kirjutas:  Tere numbreid värvitakse tln.teede rev-is laagris,seal kus neid ark-i jaoks stantsitakse maksis see lõbu vist sajaka.

Tere.
Seal mitte ei värvita,vaid tehakse sajaka eest uus nr.Viis min. ja ongi uus nr. märk valmis.Muidugi pead oma vana nr. sinnajätma.
Vägamugav,ei pea ise värviga plätserdama.
Seal saab veel 150- eest ka suvaliste nr. ja kirjadega suveniir nr. ka tellida.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#12

Kas keegi teab kedagi kes on ülevaatuselt läbi kukkunud nende puuritud aukude pärast?

See on tüüpiline mingi Automoto foorumi hüsteeria või paranoia erivorm, et jumalaeest kogu maailm ainult selleks eksisteeribki, et "lada- või mossemeest" kiusata. Eriti veel sellist ladameest, kelle lada viimased 15 aastat aianurgas on mädanenud. Kõik on tema vastu, kindlustust peab tegema, bensiini peab ostma, number tuleb kinnitada, oh issand jeesus kui veel peaks "euronumbri" saama ja minimopiga sõites kiivrit kasutama jne. Kusjuures mainitud tegelane on veel 100% abstraktne, keegi põle näinud ega kuulnud.

Tegelikkus on see, et me elame aastas 2010 ja 99,999% populatsioonist pole mitte mingisugust soovi või tahtmist hakata oma numbrimärke mingi spray ja markeriga värvima, kui uus number maksab 100.-. Kellelegi nende reeglite koostajatest ei tule isegi pähe et keegi võiks tahta sellise jaburdusega tegelda, pigem muretsetakse võltsingute, garantii jms pärast.

Kui samas on soov käituda reeglistiku järgi, mis arvestab "ladade ja mossede" eripärasid, siis on ju igal autoomanikul võimalik taodelda must number, koos kõige kaasnevaga. Ma olen üpris kindel, et keegi ei sunni seda originaalist erineval moel kinnitama... Ei ole tal euroriba kohustuslik ega midagi. Kui aparaat veel päris nõutaval tasemel pole, siis äkki oleks mõistlik numbri värvimise tehnoloogia väljatöötamisele kuluv energia sõiduki vuntsimisse kanaliseerida.
Vasta
#13

Registreerimismärkide kinnitus

Registreerimismärgid peavad olema sõidukile kinnitatud selleks ettenähtud kohas kinnituskruvidega või vaheraami abil.
Registreerimismärgid peavad olema kinnitatud nii, et need ei ulatuks välja sõiduki gabariidist. Kinnitusvahendid ei tohi halvendada registreerimismärkide loetavust. Registreerimismärkide kinnituskruvide/poltide pead peavad olema värvitud sama värvitooni selle pinnaga, millel need asuvad.
Registreerimismärkidel olevad tähed ja numbrid peavad olema loetavad vähemalt 40m kauguselt hajutatud päevavalguse tingimustes.

Allikas: http://www.ark.ee/atp/index.php?id=234
Vasta
#14

Tänud vastajatele.Kus seal laagris see koht asub?Mul esimene nr kinnitatud kaablisidemetega iluvõre külge juba 4aastat,läbitud ülevaatused ja ka korduvalt tee peal kinni peetud ja siiani mingeid probleeme.Seekord jäin ette mingile blond naispollale.Paljud asjad talle ei meeldinud ja lubas võtta ülevaataja luubi alla.Küsisin siis konkreetselt mis valesti,vastas sinuga pole meil teha midagi võtame ülevaataja luubi alla.Anti dokid tagasi ja lasti minema,õnneks preemiat ei tehtud.
Vasta
#15

Olen siiani oma numbreid ise vajadusel värvinud.Ikka püstoliga ja numbrid pintsliga.Ei ole keegi kobisenud.Lugedes eelnevaid tekste ja muljeid,jäi mulle selline jabur tunne seadusetegijatest.Milleks tehakse selliseid seadusi. Kes numbert võltsida tahab see,saab seda nii või naa,ja kui enam järgi teha ei suudeta,varastatakse kusagilt nuka tagant.
Mul on autol 93 aastal välja antud numbrimärk.Kui nüüd hakatakse nõudma,et mul peab vastama see uue seaduse järgi,miks mina pean jälle raha välja käima.Kui ei saanud vanasti korralikke numbreid teha siis maksku ise.Mina juba korra ostsin .Tehnilise passiga on sama lugu,mitu korda me oleme juba pidanud neid välja ostma.Tegu lihtsalt raha välja pumpamisega.Muidugi võib ju asi olla arenemises ja parenemises.Ja ega ennem pole vaja muretseda,kui asi juba niikaugel,et mats kuklas.
Vasta
#16

(22-07-2010, 15:19 PM)muska71 Kirjutas:  Kus seal laagris see koht asub?

kirjelduse järgi on see http://www.liikluskorraldus.ee/
Vasta
#17

Kui Tallinnas on seda vöimalik teha Trev-2 asutuses. Siis kus seda samast teenust pakkuvat asutust Tartus vöimalik leida on?
Olen kuulnud, et vanasti tegeles selle regnumbrite värgiga Tartek.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#18

(22-07-2010, 17:30 PM)miniest Kirjutas:  Kui Tallinnas on seda vöimalik teha Trev-2 asutuses. Siis kus seda samast teenust pakkuvat asutust Tartus vöimalik leida on?
Olen kuulnud, et vanasti tegeles selle regnumbrite värgiga Tartek.

Turu ja Tehase nurga peal asub see uute numbrite valmistamise töökoda.
Vasta
#19

Tartus tegeles mõnda aega tagasi registreerimis numbritega AS Number.
Viimasel ajal pole neid enam külastanud, kuid info on nende kohta veel olemas.

http://www.1181.ee/index.php?OBJECT_ID=20652
Vasta
#20

Nii täna oli linnas toimetamist ja võtsin numbrikese kaasa.Laagris teede rev2 oli väga meeldiv teenendus.Andsin vana numbri sekretäärile,too viis selle tsehhi ja samal ajal tegi arve ja võttis raha kõigest 102.-,arve käes läksin piilusin tsehhi uksevahelt sisse ja juba tuli mingi tegelane ja pistis mulle pihku sõna otseses mõttes ahjusooja uue numbri,Aega kulkus max 5min.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne