Foorumis informatsiooni avaldamisest.
#1

Heips,

Oleks kena kui foorumi kasutajad jälgiksid mõningaid reegleid postituse sisu kohta, näiteks ilma eelneva kokkuleppeta omanikuga ei avaldata tehnika asukohta. On kahjuks esinenud korduvalt juhtumeid, kus peale foorumis informatsiooni avaldamist, on tekkinud külastused vastavatele aadressidele koos mõningate asjade omanikutahte vastase lahkumisega. Kui keegi midagi leiab/näeb, siis soovitav on kasutada U2U või e-kirja võimalust täpsema asukoha andmisel, see selekteerib välja ka kurikaelad ja on hiljem tuvastatav, kes on asjast teadlik.
Kõik eelnev ei kehti kui info avaldam omanik ise.

Dad.
Vasta
#2

Kas see kehtib ka selle kohta, kus miskis
taluhoovis midagi vedeleb/laguneb ja tee
peale ära paistab?

Nagunii ju kõik möödasõitjad näevad... ainult
et kes liigub Eesti peal rohkem ringi, teab
sääraseid kohti rohkem.


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: valdo
Kas see kehtib ka selle kohta, kus miskis
taluhoovis midagi vedeleb/laguneb ja tee
peale ära paistab?

Ka siis.

Tsitaat: Nagunii ju kõik möödasõitjad näevad... ainult
et kes liigub Eesti peal rohkem ringi, teab
sääraseid kohti rohkem.

Sõltumata sellest on parema, kui informatsioon leviks mööda kindlaid kanaleid.

Dad.
Vasta
#4

Tsitaat:Originally posted by dad
Heips,

Oleks kena kui foorumi kasutajad jälgiksid mõningaid reegleid postituse sisu kohta, näiteks ilma eelneva kokkuleppeta omanikuga ei avaldata tehnika asukohta. On kahjuks esinenud korduvalt juhtumeid, kus peale foorumis informatsiooni avaldamist, on tekkinud külastused vastavatele aadressidele koos mõningate asjade omanikutahte vastase lahkumisega. Kui keegi midagi leiab/näeb, siis soovitav on kasutada U2U või e-kirja võimalust täpsema asukoha andmisel, see selekteerib välja ka kurikaelad ja on hiljem tuvastatav, kes on asjast teadlik.
Kõik eelnev ei kehti kui info avaldam omanik ise.

Dad.

Reaalset elu tundes, ei sa sellega absoluutselt nõus olla. Väga palju on selliseid omanikke, kes endale kuuluva unikaalse asja lasevad ära mädaneda, ilma et neil sellest sooja ega külma oleks, aga kui see asi oleks n aastat enne mädanemist ära varastatud, siis oleks kisa kui palju. Kui ikka mingi asi nii vedeleb, et paljude silma riivab, on ta tavaliselt kuhugi aianurka tõstetud, kui ülearune.
Seega oleks see ikka omaniku probleem, et ta suudaks oma tehnika kurikaelte eest varjule viia.
Ja minu sümpaatia on vargapoisi poolt, kes selle tehnika omakasupüüdlikel esmärkidel ükskõikse omaniku kääst fanaatikuni toimetab.
Vasta
#5

Vara kuulub siiski omanikule, olenemata suhtumisest. Seetõttu peab ikka ettevaatlikult infoga ringi käima. Smile
Vasta
#6

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: KenuJa minu sümpaatia on vargapoisi poolt, kes selle tehnika omakasupüüdlikel esmärkidel ükskõikse omaniku kääst fanaatikuni toimetab.

Väga-väga-väga vale suhtumine ... võibolla mõnele tundub, et sinu asjad samamoodi \"liiga halvast hoitud\" ja võtab need endale. Eraomand on püha ja puutumatu, vastasel juhul on anarhhia ja seda mina küll ei tahaks.

Reaalses elus keegi ei garanteeri, et need asjad jõuavad fanaatikute kätte, vahel lihtsalt suvalisele ärikale ja vahel ka utiili.

Dad.
Vasta
#7

Ka minu projektid vedelevad tihti lageda taeva all ja teravale silmale nähtaval, mul lihtsalt ei ole ruume et kõiki oma asju varju alla viia. Ometi ei tähenda see seda et nendega ei tegeleta, või et nad oleksid ülearu. Kui ma näen kedagi oma eravaldustes kasvõi kogematta luusimas, siis see vend saab (on ka saanud) nii et lonkab. Olen poolt et eraomand on püha ning ei kuulu näppimisele. Samas ei ole mul ka muidugi anarhia vastu midagi ainult et see peab sellisel juhul olema täielik (keegi ei tohiks halvasti vaadata kui ma riputan vargapoiste pead oma asjade ümber et järgmised mehed enne mõtleks kui tuleks)
Vasta
#8

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Kenu
Seega oleks see ikka omaniku probleem, et ta suudaks oma tehnika kurikaelte eest varjule viia.
Mis kura*i pärast pean ma oma vara niiviisi kaitsma. Kui see ikka minu õues siis on see täiesti püha. Sinna ei tohi seda keegi võtma tulla. Küll aga küsima.
Ma sellepärast juba imestunud et politsei noomib inimesi oma jalgrattaid hoolega valvama. Vargad tehku mis tahavad neid ei noomita. Kui see ikka võõras ratas ära puutu. olgu kus tahes.
Vasta
#9

Nii nüüd on siis asjad jõudnud nii kaugele et mitte ainult materjaalseid varasid ihaldataks vaid käiakse ka Virtuaalse ehk WWW varanduse kallal.
Nimelt pani keegi hea foorumlane minu M401 KB müüki minu tel.nr.ja kodulehekülje piltidega .Ok likvideerisin selle jama KB ära ja kurvastasin paari helistajat kes lootsid õndsaks saadaSad
Nii et mõelge mida tasub siin avaldad,SR liikmete autosid on päris tihti varastatud,üheks põhjuseks/kahtluseks rubriik:Liikmete autod. sama on juhtund ka Lada foorumlastega.
Kuhu oleme siis jõudnud nii nimet:\"Demokraatliku suhtumisega\":mad:
Vasta
#10

To Ints: keegi tegi Sinu nimel musta
võllanalja. Juhtub ka paremates
peredes, ainult et...

Kahjuks ei ole me selliste asjade vastu
kaitstud. Samas - Eesti on paganama pisike
ning inff, kellel miskeid uunikume olemas on,
võib ka muid teid pidi pättide kätte sattuda
kui siit foorumist. Sest nagunii ta
eksponeerib vähemalt kusagil oma taastatut,
mitte ei hoia pidevalt vaid garaazhivarjus.

Nii et mis teha... me peame oma plekkpruute
siiski kaitsma ükskõik kus nad ka vedeleksid
nagu muudki maist vara. Õnneks on nende turg
nishiturg, st suvalise uue Mersu, Bemari või
Audi varastamisel järel annab selle osadena
rahaks teha palju lihtsamalt kui miski
uunikumi. Nende huvliste arv ju piiratud ja
(netipõhine) suhtlus siiski olemas.


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

Mis teha must huumor oli jah.Aga pani
mõtlema ja soovitan soojalt kõigile
foorumlastele mõelda mida tasub avaldada
Foorumlastega on suht lihtne võtad ja uurid
tausta profiilist ja saad postide alusel
aimu mis inimesega tegu.Õnneks mul siin meri
vahel ja korralik naabrivalve :mad::mad:kes nalja ei mõista
Vasta
#12

To Ints: kui pätt on \"professionaalne
uunikuhuviline\", siis ta teab reeglina, mis
kellelgi taastatut on. Sest ma olen kindel,
et kui keegi meist on midagi valmis saanud,
siis ta vähemalt kuskil seda ikka näitab:
mingil näitusel, kokkutulekul, paraadil jm.
Ja ma usun, et selle omaniku nime
kindlakstegemine ei ole väga keeruline.
Edasine on juba veidi \"tööd\", et teha
kindlaks elukoht ja väikese jälgimistegevuse
tulemusena nt need kohad, kus ta kola hoiab.

Seega leian nt enda korral, et ei ole mõtet
varjata, mis asjad Sul olemas on. Kasvõi
oskavad huvilised Su üles otsida ja nõu
küsida.

Loomulikult on see tee palju keerukam kui
foorumist täpse koha teadasaamine, aga see on
siiski võimalik.

Aga siiski jään enda juurde, et uunikumide
vargusjärgne realiseerimine on palju
komplitseeritum kui nt uute autode tükkhaaval
müümine. Eesti huvilised tunnevad reeglina
praktiliselt kõik üksteist ning väljaviimine
on paras asjaajamine ning suhtlus käib muide
ka üle piiride neti teel. Ka on neid
autosid/tükke vähe.

Miski Mersu W125, Audi A6, Lexus vm, kisu
laiali ja müü kohalikel turgudel tükkhaaval
maha. Või lehekuulutuste kaudu. Neid on ju
maailmas vuramas massiliselt ja raske on
personifitseerida detaile.


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#13

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: valdo
Seega leian nt enda korral, et ei ole mõtet
varjata, mis asjad Sul olemas on. Kasvõi
oskavad huvilised Su üles otsida ja nõu
küsida.


Eks ta vist nii on jah. Mida suurem ring teab masinat ja selle omanikku, seda väiksem seltskond alles jääb, kellega selle üle varastamise järel kaupa teha.
näit. (pole vist suuremat mõtet minna Arnoldi \"Audit\" pimeduse varjus Partsu Juhanile müütama, lootuses, et viimane pole seda kunagi näind):lol

edit: Ja kui õnneks läheb ja Juhan selle \"heauskse ostjana\" omale võtabki, siis järgmisel erakonnaistungil räägib Siim ta ikkagi sisse :rull

loll on loll olla.
Vasta
#14

Mul oleks küsimus selle kohta, et kuidas saaks pilt.ee kaustasid lingina foorumisse anda, et kõik neid vaadata saaksid? Olen proovinud küll, aga siiis saan ma ainult ise vaadata, kui ma oma nimega sees olen.
Vasta
#15

Logid enda nimega välja, lähed siis sinna kauta lehele ja kopeerid lingi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne