Jalgrata lamp ROBO
#1

Tere

Kas keegi oskab tuvastada, et millisele jalgratale selline lamp kuulub. Mark ? Tootmisaasta ?
Link: https://www.osta.ee/14265701
Vasta
#2

Keegi ikka oskab. Mina küll tõtt-öelda mitte, aga lamp on kole, kallis ja moodne (suhteliselt), mina näitieks Husqvarnale sellist külge ei paneks.
Lambid on ja olid suhteliselt iseseisvad koostud, võidi panna ühele üks ja teisele teine ja kolmandale jällegi esimene. Rolleyes
Vasta
#3

Küllap 1930ndate teine pool.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Kallis jah. Lihtsalt hakkas silma...polnd sellist enne näinud.
Vasta
#5

(24-08-2010, 17:34 PM)Heiks Kirjutas:  Kallis jah. Lihtsalt hakkas silma...polnd sellist enne näinud.

Eks neid tilgakujulisi korpusega lampe tuli 30ndate teisel poolel mitmeid sisse. Mõned margid olid rohkem levinud (Radsonne, Bosch, Nirona), mõned veidi vähem.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Julgen pakkuda, et lamp võib olla peale - sõja ajast (peale 1945). Ei maksa lasta ennast eksitada tule kinnitusest laternahoidjale, sellised olid pikka aega peale sõda kasutuses .
Vasta
#7

(24-08-2010, 18:25 PM)kass Kirjutas:  Julgen pakkuda, et lamp võib olla peale - sõja ajast (peale 1945). Ei maksa lasta ennast eksitada tule kinnitusest laternahoidjale, sellised olid pikka aega peale sõda kasutuses .

Kust selline võis Eestisse sattuda? Teatavasti toimis aastail 1944-90 ju Raudne Eesriie, mis takistas nii inimeste kui ka kola liikumist Läänest siia. Erandiks vaid vähesed reparatsioonirattad 1945-53 ja mõned üksikud meremeeste toodud isendid.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Sellised võisid siia sattuda (ja ka sattusid) Euroopast! Viimase 20 aasta jooksul on siia ikka üks jagu asju sattunud.
Selliseid tilgakujulisi lampe ei sattunud siia 30-ndate lõpus (minu arvates) sugugi palju. Kui on tuua konkreetseid näiteid kellegi erakogust levinumate (need Radsonne, Bosch jne) tilgakujuliste ennesõja lampide kohta, siis võtan sõnad tagasi. Boschi toodangut võis veidi olla, sellega olen päri.
Nende konkreetse Robo laterna piltide järgi on üsna raske asja vanust hinnata.
Vasta
#9

Kinnituse koha pealt:

Nii 10a tagasi ostsin järjest kaks Basta ratta-taskulampi. Head kompaktsed lambid olid, sisse käis kaks R14 patareid ja nad näitasid kaugele, kui veel halogeen pirn sisse osta. Pirnidega sai väheke nalja ka, mullaski hakkasin teist lampi veel tegema ja läksin küsima 2,4V halogeeni Tevalost, seal hakkas keegi isand Luure mulle puust ette ja punaseks selgeks tegema, et ma ikka puhta debiil ja et 2,4V halogeene pole olemas. Kruvisin siis Basta lambist ühe välja ja näitasin ning küsisin, kas see siis on Marsilt siia kukkunud.

Aga lampidega oli kurb lugu: ühe unustasin ratta külge ja ratta viskasin sõbra pirukamosse tendi peale, kui ta mulle lahkelt küüti pakkus. lenks juhtus allapoole vaatama ja nõnda lamp pideme otsast ära pudenes ning jumal teab kuhu tänavale sealt tendi pealt libises. Järgmine lamp oli depoos tööl olles taskus, mäletan, kuis just katsusin lampi oma taskus, siis kummardusin-kükitasin rongi külje alla veetoru lahti sulatama, pärast läksin masinaruumi kraani keerama ja avastasin, et lampi pole taskus enam. Läksin siis välja otsima, et küllap kükitades pudenes taskust välja. Aga ei leidnud lampi sealt tallatud lume pealt kuskilt enam. Pöördvankri kallal oli aga mitu lukkseppa ametis, kellest keegi ei näinud, ei teadnud ega olnud lambist midagi kuulnud. Raiu või tükkideks, aga nemad ei tea! Ei olnud vene lukksepad, lihtsalt tiblad olid.

Aga miks ma sellest räägin - selline lamp käis suurepäraselt ka karbiidilambi hoidja külge, selja peal olid seks puhuks kaks väljaulatuvat hõlma. Ja nende lampide kinnitused hoiavad mul praegu Pofabori alumise toru küljes trossikõrisid. Muidu vist võiks nende külge jällegi karbiidilampi panna. Ahjaa - sõber leidis ka sarnase lambi kuskilt poest polnud küll Basta oma, aga kinnitus oli samasugune! Nii et kinnitus teemaalgataja lambi vanust eriti ei tohiks määrata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne