millega tegu
#1

sai täna üks aparaat koju toodud. muidu kõik väga bueno, aga suurt puudust tunnen kiirusest. kõik käigud toimivad ja hea ettekujutusvõimega saab ehk arvata, et ülekanded on vist veidi erinevad ka. enne kui käimakotti tükkideks võtma hakata või üldse teist kasti ahelasse vahele aretada küsiks asjatundliku üldsuse käest, et mis imeloomaga üldse tegu on.
panen vaatamseks mõne moblapildi. miskit ehk aimab. tundub et kogu veermikumajandus on sellisena kuskilt tehasest väljunud. ainsad kirjad leidsin tagumistelt kummidelt ja need viitavad jugoslaavia päritolule.
[Pilt: 16928061a44a74_t.jpg]
[Pilt: 1692801546fc80_t.jpg]
[Pilt: 1692791584ba23_t.jpg]
[Pilt: 169278215c9aa4_t.jpg]
[Pilt: 169276673b8839_t.jpg]
[Pilt: 1692796541da23_t.jpg]
Vasta
#2

ei tule kellelgi mingit pilti ette?
niipalju infi veel, et aparaat kuskilt betoonitehasest pärit. see kast sääl ees on hiljem juurde aretatud. ja istme all olev alumiiniumplaat on ka hiljem leiutet. usutavasti ka pedaalide juures olev plate.
esirattad on originaalsüdamikel ja ümber on vana uaaziku veljed ja rehvid.
kollane värv näikse täiesti originaal olevat. esiotsas on vististi miskit rasket olnud, kuna rauaga on sääl koonerdamata ringi käidud. sillatala on poolraami küljes jäigalt ja kogu esiots on pära suhtes liikuv nagu tavaliste traktorite esisillad.
tagant on raamiotsas gaasiga maha lõigatud ja uue mootori jaoks mingid ropud talad põiki vahele aretatud. roolivarras näikse ka algupärane olevat. sellest ja pedaalidest johtuvalt võiks arvata, et iste on ligilähedaselt algupärases kohas.
täna sai ka veid tudeeritud ülekandeid. neljanda käiguga teeb tagaratas kümne sekundiga poolteist pööret tühikäigul. esimesega umbes pool ringi. seega vahe ikka täitsa tuntav.
kiiruse juurde saamiseks tuleks ilmselt mingi pisem sõiduauto käimar tagurpidi vahele panna või mingi sobiv reduktor leida.
Vasta
#3

Tegu võib olla Bulgaaria tõstuki osadega,esiteks need olid niisugust värvi ja kiri ka Bulgaaria.
Tegu võib olla Bulgaaria tõstuki osadega,esiteks need olid niisugust värvi ja kiri ka Bulgaaria,pedaalid meenutavad ka seda tõstukit.
Vasta
#4

bulgaaria? kust seda näeb? ise pole märganudki.
tõstuk võib ju mingi variant olla.
samas, ette poolraamile ei tule mingit jõudu. ei võlliga, ei hüdroga ega mingit muud moodi ka mitte. mingeid torusid pole kunagi ette tulnud.
samas on raamil mingid puksid (üks paistab esiratta kõrvalt) ja eespool mingid poldiaugud ja seega on sääl miskit olnud. ja see miski on raske olnud, kuna poolraam on tõsiselt tihe ja jäme.
ma ei leia ühtegi viidet, et riistapuul kunagi elektrit või hüdraulikat külges oleks olnud.
kogu raam ja veermik on originaal. esirattad võivad ehk olla olnud näiteks sama suured kui tagumised. olen üsna veendunud, et tagumised rattad kalasaba mustriga kummidega on algupärased.
ja käigukasti ülekannete number on väga imelik. kõrgeima käiguga ja gaas põhjas liigub aparaat pensionärist jalutaja kiirusel.
muidugi mul pole aimu, mis mootor sääl algselt on olnud. praeguse kone max pöörded on kolm tuhat, seega kui sääl enne mingi ulmeline pöördekone ei olnud, siis on riistapuu ka tehasest väljunud väga uimasena.
Vasta
#5

eila sai juba usinalt metsa veetud. igati pädev aparaat, kiirust ainult tõsiselt napib.
mõistab keegi mõnd pisikest kangiga lülitatavat reduktorit või käigukasti soovitada või suisa pakkuda? praegused käigud sobivad hästi näiteks kündmiseks, seega need tahaks ikka jätta, a mingi kordisti kulub hädasti ää.
lisaks vaja teljevahele mingi 30-40cm juurde aretada. kast kuluks ka vähemasti kallama saada, seega vaja mingi pädev hüdropump soetada ja sobiv silinder ka muidugi. neid võib samuti lahkeste soovitada ja pakkuda.
a mudu on aparaat äge. impulssost osutus igati õigeks.
eelmisest peremehest oli paagi põhjas tilk kütet, nüüd paistab, et sel aastal juure valama ei pea, sest kone ei tarbi jõuvett üldse vist.
Vasta
#6

Kas masin Lääne- Virust Vajangu lähistelt pärit pole?
Miskit sarnast paar aastat tagasi seal kohanud...
Vasta
#7

ma kahjuks ei tea aparaadi varasemast elust kuigi palju. mina ostsin ta mõigust. ja eelmine peremees oli selle saanud mingite stjopade käest, kes teadsivad öelda, et asi mingis betoonitehases kunagi ametis olnud.
nüüd läeb vara pimedaks, täna jõudsin ainult ühe treti metsa puude järgi teha ja seejärel olen netis tuulanud. no ei leia miskit sarnast.
proportsioonidelt sinnapoole võiks ehk puksiirtraktorid olla ja sellele võiks toeks olla ka aeglased ülekanded. aga maastikusuutlikkus on puksiiridel pigem olematu. ja minu aparaadi esimene pool viitab ikka vägisi sellele, et sääl mingi tähtjas "vidin" külges olnud.
puid veab küll mehiselt, ei saa sugugi kurta, aga mingi kordisti vaja ikka vahele leiutada.
Vasta
#8

http://www.savoauto.ee/4%20%281%29.jpg
Selle lingi taga asub pilt samasugusest aparaadist.
http://www.savoauto.ee/sndex.html
Usun, et kui antud lingi taga pesitseva ettevõttega kontakteeruda, on võimalik ka tehniliselt päevat juttu kuulda.
Vasta
#9

au ja kiitus ja tuhat tänu!
hommepäe katsun asja uurida.
Vasta
#10

veidi infot. nüüdseks selgunud, et tegu alzeerias toodetud riistapuuga. kunagisel ammusel nõukogude ajal tarnis n liit sinna vennaliku humanitaarabi korras igasugu kahureid ja kalashnikove ja muud igapäevaeluks vajalikku ja sai vastukaubana mingid poolmobiilsed segusõlmed kuhu komplekti ka siin kõneks olevad massinad kuulusivad.
aparaat on oma esimeses elus olnud kallur ja nagu selgub on taolisi tänapäevalgi maailmas ülimassiliselt. meil ainult näeb suht harva.
tartu põrandameistrid pruugivad seukseid (neil on neid suisa kolm tükki) pea igapäevaselt ja muretult kannatab tubli kantmeetri betooni vedada.
läen mingi aeg tartusse minu põka originaalkorras sugulasi ka ligemalt kaema.
Vasta
#11

nää mis vana teema üles ärganud.
hää kui inimestel meeles asi.
ise olen laisk olnud ja pole teemat värskendanud.

ümmer ehitand massinat veel pole. a kasulikku infi vaikselt koguneb. eks kunagi võtab ette.
samas tööd on aparaat usinalt teinud. mineva nädalivahetus sai vist selleks korraks viimse järjekorras olnud külamehe mets välja veetud.
uimast liikumist kompenseerib täiesti müstiline jõuvaru.

see türil müügis olev aparaat on juba väga pikka aega pakkumisel. ilmselt oli enne kui mina enda oma ostsin. kuuldavasti oli algselt 30 kilo kroonides ja tasahilju lastakse hinda allapoole. kui praegusest veel poole võrra soodsamaks läeb, siis tartu mehad ostvad ää.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne