Erinevaid küsimusi Iz Jupiter 2 kohta.
#1

Tere!
Tekkinud on mõned rumalad küsimused Iz Jupiter 2 kohta, küsimused on küll üsna lihtsad ma usun, aga siiski. Abi on väga oodatud.

1) Kus august kallatakse mootorile õli käigukasti, kas tõesti mootori küljel asuvast väikesest luugist (millel on õli varras) või on mingi parema ligipääsetavusega koht ka olemas?
2) Kui pikad mis mõõduga pulgad hoiavad nukkmuhvi magneti küljes? Seal generaatori jaoks ka mingi pulk?
3) http://www.motoonline.ee/mudelid?categor...uct_id=865
Kas see aku sobib?
Vasta
#2

(31-10-2010, 09:34 AM)Kauri92 Kirjutas:  1) Kus august kallatakse mootorile õli käigukasti, kas tõesti mootori küljel asuvast väikesest luugist (millel on õli varras) või on mingi parema ligipääsetavusega koht ka olemas?
Õli kallatakse mootoris kahte kohta.
Käigukasti ja siduri õlivanni kallatakse õli tõepoolest õlivarda koha pealt ning see on KORDADES parema ligipääsetavusega kui teise, hoorattaruumi õlikambrisse õli valamiseks mõeldud kork. Viimane asub mootrinumbri vahetus läheduses. Õli lisamiseks on mõistlik kasutada näiteks süstalt ning mootorratas kallutada poolkülili. Kordan veel, et õli peab valama mõlemasse kambrisse, need ei ole omavahel ühendatud.
(31-10-2010, 09:34 AM)Kauri92 Kirjutas:  2) Kui pikad mis mõõduga pulgad hoiavad nukkmuhvi magneti küljes? Seal generaatori jaoks ka mingi pulk?
Vabanda, ma ei asu hetkel garaazis, kuid ma usun, et Sa leiad isegi mõne naela või traadijupi, mille saad torgata poldiaugust sisse ning määrata ava sügavuse. Polt peaks olema sellest veidi lühem. Generaatori tõmmitsa jaoks on tõesti olemas ka jämedam keere, kuid Sind huvitab ikka sügavamal asuv keere.
(31-10-2010, 09:34 AM)Kauri92 Kirjutas:  3) http://www.motoonline.ee/mudelid?categor...uct_id=865
Kas see aku sobib?
Link ei tööta. Selle masina jaoks sobib praktiliselt mistahes 6V aku. Häid tulemusi on andnud isegi kuivakude kasutamine (neid saab peita ka originaalaku korpuse sisse).
Vasta
#3

http://www.motoonline.ee/akud-laadijad/B...ERGY+.html
Selline 6v/7ah.
Vasta
#4

Muidugi sobib!
Vasta
#5

On võimalik et nukk muhvi kinni hoidva pulga pikkus on 85mm? Tegemist nn "tiheda keermega"?
Vasta
#6

(31-10-2010, 18:32 PM)Kauri92 Kirjutas:  On võimalik et nukk muhvi kinni hoidva pulga pikkus on 85mm? Tegemist nn "tiheda keermega"?

Jah on tihe keere. Mäletamist mööda 125 ccm "Moskva" silindri tikkpoldid väikese tuunimisega sobivad hästi.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#7

(01-11-2010, 17:43 PM)indrek1000 Kirjutas:  
(31-10-2010, 18:32 PM)Kauri92 Kirjutas:  On võimalik et nukk muhvi kinni hoidva pulga pikkus on 85mm? Tegemist nn "tiheda keermega"?

Jah on tihe keere. Mäletamist mööda 125 ccm "Moskva" silindri tikkpoldid väikese tuunimisega sobivad hästi.

Kui sa mõtled polti mis hoiab kinni gneraatorit ja kontaktinukki siis selle pikkus võib olla tõesti 85~mm ja ja keere on 7X0,25 vist. St tikkpoldi läbimõõt on 7mm, ära sinna kaheksast tiheda keermega polti hakka väänama.
Vasta
#8

(01-11-2010, 18:36 PM)madeinussr Kirjutas:  
(01-11-2010, 17:43 PM)indrek1000 Kirjutas:  
(31-10-2010, 18:32 PM)Kauri92 Kirjutas:  On võimalik et nukk muhvi kinni hoidva pulga pikkus on 85mm? Tegemist nn "tiheda keermega"?

Jah on tihe keere. Mäletamist mööda 125 ccm "Moskva" silindri tikkpoldid väikese tuunimisega sobivad hästi.

Kui sa mõtled polti mis hoiab kinni gneraatorit ja kontaktinukki siis selle pikkus võib olla tõesti 85~mm ja ja keere on 7X0,25 vist. St tikkpoldi läbimõõt on 7mm, ära sinna kaheksast tiheda keermega polti hakka väänama.

Oled kindel, et keerme samm 1,25 ei peaks olema? Mulle väideti raudse kindlusega et 0,25 sammu pole olemas.
Vasta
#9

Selle rootoripoldi keere on hoopis M7x1.
Vasta
#10

Järgmine küsimus:
Kas K-62I (IZ Planeta) karburaatori segusiibri nõel sobib karburaatorile K-36Ž (sitikas)? Kui ei siis kust originaali saada?
Vasta
#11

Nende karburaatorite nõelte pikkused ja läbimõõdud on liiga erinevad, et omavahel sobida.
Vasta
#12

Karburaatori remontkomplekt seda nõela ei sisalda? Kus kohast ma selle (segusiibri külge kuuluva nõela, karburaatorile K-36ž) saada võiksin?
Vasta
#13

Remontkomplektidega on tavaliselt ka nõel kaasas olnud.
Aga praegu ei mäleta, et kusagil k-36(!) remontkomplekti näinud oleks.


(04-12-2010, 00:03 AM)Kauri92 Kirjutas:  Karburaatori remontkomplekt seda nõela ei sisalda? Kus kohast ma selle (segusiibri külge kuuluva nõela, karburaatorile K-36ž) saada võiksin?



PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#14

Sel juhul sobiks sinna mõni moodsama Jupiteri remontkomplektist pärinev nõel?
Vasta
#15

kas k36 erinevad tüübid kasutavad erinevaid nõelasid!
pigem soovitaks otsida sama karpa teistelt tüüpidelt osi, kui täiesti erinevatelt karpadelt osi kokku kombineerida!

varasemast olen vaid k28 erinevate tüüpidega sobivuse/kombineerimise mängu mänginud - tuula, iz ja mp600 ning neil ei täheldanud nõeltel vahet.
kui sul pl korralik karpa olemas, mida sa seda k36 parandad...uuri mis sellel k62 ju. mõeldud karpal erinevat on sinul olevast pl. karpast...

ei täheldanud erilist vahet mootori töös põllurallikana kasutaval jupiteril, kui olin viimasele k28 (iz 56 rattalt maha kruvitud) karpa voolikust vahetükki kasutades külge monteerinud...kiirendust selle karpaga muidugi ei olnud!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne