Meesteratta sadul tuvastada
#1

Palun abi piltidel oleva meesteratta sadula identifitseerimisel.Taga vasksilt, millel kiri R. Nagel&Co (vähemalt nii lugesin mina välja).
Millistel ratastel kasutati, nime järgi oleks nagu Eesti töö?

[Pilt: Img_8947.jpg]
[Pilt: Img_8956.jpg]
[Pilt: Img_8953.jpg]
Vasta
#2

Pildid on küll suured aga mina midagi välja ei loe.
Pole ka sellise kirjaga/sildiga sadulat juhtunud (enne ) nägema. Ja seega ei saa ka küsimusele vastata (st vastata saan aga vastust anda ei saa).
Pannes Google otsingusse R. Nagel sain 7,520,000 vastet (vb sain valesti aru ka). Igatahes pole Nagel mitte üheselt eesti nimi, näiteks USA astronaut Steven R. Nagel jne...
Pole ka juhtunud kuulma eesti jalgrattasadulate valmistajatest (mis ei tähenda, et neid siin olla ei võinud, tööriistataskuid igatahes paistab olevat valmistatud).
Aga muidu huvitav teema, seda kindlasti.
Vasta
#3

ma panin otsingusse r.nagel & co ja veel lisaks sattel, sain küll tulemusi, saksa firma, Bielefeldi oma.

http://www.hochrad.info/hochradseite/hoc...ftritt.htm

http://www.hochrad.info/hochradseite/hoc...sattel.htm

http://vintagebicycle.wordpress.com/2010...ogue-1886/

jne
Vasta
#4

No näed, ongi juba midagi käes! Nüüd veel küsimus - millistel jalgratastel kasutati ? Bielefeld teatavasti oli nn saksa jalgrattapealinn (no seda umbes nii nagu Türi on Eesti vanajalgratta pealinn Toungue ) , kus oli päris palju jalgrattatehaseid. Kindlasti oli R. Nageli vana ja väärikas firma palju väiksem sadulatootja 20/30-tel aastatel kui Lepper, Wittkop(p?) jms meil levinud sadulate tootjad. Kui oleteda, et vb oli Nagel juudi päritolu, siis võis tal üldse 30-ndate teisel poolel Saksamaal kehvasti minna, ei viitsi nüüd hakata otsima millisel ajavahemikul antud firma seal Bielefeldis toimetas, st kas ja millal poe kinni pani.
Nimedega on üldse asjad huvitavad, võtame näiteks perenime Kasikov - mõtlete vb, et ida-slaavi nimi ? Ei ole, vaat see on hoopis ehtne eesti nimi, mujal sellist pole ! Toungue Eestis pandud ja Eestis kantud, pealegi minu arvates palju parem valik kui näit. Kusikov (ka ilus eesti nimi, kuigi Kuusiku talust oleks võinud ka midagi paremat tuletada)! Smile
Vasta
#5

(12-11-2010, 10:12 AM)kass Kirjutas:  No näed, ongi juba midagi käes! Nüüd veel küsimus - millistel jalgratastel kasutati ? Bielefeld teatavasti oli nn saksa jalgrattapealinn (no seda umbes nii nagu Türi on Eesti vanajalgratta pealinn Toungue ) , kus oli päris palju jalgrattatehaseid. Kindlasti oli R. Nageli vana ja väärikas firma palju väiksem sadulatootja 20/30-tel aastatel kui Lepper, Wittkop(p?) jms meil levinud sadulate tootjad. Kui oleteda, et vb oli Nagel juudi päritolu, siis võis tal üldse 30-ndate teisel poolel Saksamaal kehvasti minna, ei viitsi nüüd hakata otsima millisel ajavahemikul antud firma seal Bielefeldis toimetas, st kas ja millal poe kinni pani.
Nimedega on üldse asjad huvitavad, võtame näiteks perenime Kasikov - mõtlete vb, et ida-slaavi nimi ? Ei ole, vaat see on hoopis ehtne eesti nimi, mujal sellist pole ! Toungue Eestis pandud ja Eestis kantud, pealegi minu arvates palju parem valik kui näit. Kusikov (ka ilus eesti nimi, kuigi Kuusiku talust oleks võinud ka midagi paremat tuletada)! Smile

Kes siis vanu ja väärikaid von Kasikoffe ei teaks...Toungue
Muuseas leiutas Nagel & Co huvitava sadulatüübi...sobis nii tuule ligilaskmiseks kui ka väljutuseks vistSad


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne