tundmatu jalgratas
#1

Kas keegi oskaks tuvastada sellise jalgratta?Seisis ta päris pikalt vana sauna lakas.Rohkem midagi küljes ei olnud.
Birkat ei ole, esihargil ja raamitorudel on metallist kaunistused, mis paistsid kunagi rohelised olema.
Ehk oskab keegi öelda millega tegu?Kui kellelgi huvi siis ka saadaval.


http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/1095675

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#2

Rudolf Niibo poolt müüdud RUDONI. Foorumis sellest margist on juttu olnud. Huvitaks raami number, statistika mõttes!
Vasta
#3

Suured tänud.

Kas te, kass, oskate ka öelda kuidas on juppide saadavus sellisel rattal?tasuks see korda teha?
Kas oskate öelda ka kust kohast võiksin raaminumbri leida?

Kui kellelgi huvi siis saadaval
Huvitaks vahetus miskit vene meesteka vastu,

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#4

http://forum.automoto.ee:8080/showthread.php?tid=33161
Korda tasuks teha! Nagu öeldud, üks kenamaid jalgrattaid üldse! Cool
Rattad, lenks, porilauad, ketiratas - suhteliselt standartsed osad, on natuke ühte- või teistsugused, ega see eluküsimus pole ja selle rohkem kui 10 aasta jooksul mis mudel saadaval oli tehti ka ratta juures väiksemaid muudatusi. Silt tuleks muidugi kusagilt soetada aga ka neid on ilmas olemas. Number on sadulaalusel muhvil.
Vasta
#5

Nii hästi ma seda korda kindlasti ei suuda teha.Vahest suurem jalgrata huviline tahab seda endale.Alati on võimalus.

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#6

Suudad kindlasti ja proovi veel parem teha.
Vasta
#7

Kui ma tahan, siis ma suudan kõike.
Aga paremini seda lihtsalt ei ole võimalik teha.

Kas oleks mõtet teha sellest abiootoriga jalgratas?

muidu ma eriline jalgratta fänn ei ole.

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#8

Eks see ole omaniku enda asi, mida ta teeb. Minu subjektiivne arvamus on, et ei ole kõige parem mõte sellest "võrri" teha. Keelatud muidugi ei ole. Wink
Vasta
#9

Abimootori lisamine võib anda hea tulemuse küll, kui on riiulilt võtta sobiv mootorikomplekt, näiteks Saxonette. Sel ajal olid abimootorid võrdlemisi haruldased.
Üldiselt aga ma usun, et küsija jaoks on abimootori sünonüümiks D-seeria mootor NL aegadelt. Sellise mootori lisamise kohta Rudonile - kunagi toodi ühes teises foorumis üks ilus võrdlus: justkui lõikaks sinelist jalarätiriiet.
Vasta
#10

(24-12-2010, 14:07 PM)indrek Kirjutas:  Sellise mootori lisamise kohta Rudonile - kunagi toodi ühes teises foorumis üks ilus võrdlus: justkui lõikaks sinelist jalarätiriiet.

Big Grin ... kirjutajale on suureks rõõmuks, kui tema teoseid loetakse ja mäletatakse! Cool
Täpsemalt oli võrdlus toodud ühele vormirõiva kollektsionäärile - ...sama mis EW - aegse sineli hõlmast jalarätiriiet lõigata. Toungue

Vasta
#11

Mis selle ratta raaminumber on (asub sadula all muhvil)? Sellest sõltub, kas ma tunnen selle jäänuse vastu huvi või mitte. Mul on mõnede ajastute Rudonid/jäänused olemas, mõnede ajastute omad mitte. Plaan oleks võimalikult täiuslik kollektsioon siiski tekitada (mida hiljem ei ole muuseumis häbi näidata).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

(24-12-2010, 18:42 PM)valdo Kirjutas:  Mis selle ratta raaminumber on (asub sadula all muhvil)? Sellest sõltub, kas ma tunnen selle jäänuse vastu huvi või mitte. Mul on mõnede ajastute Rudonid/jäänused olemas, mõnede ajastute omad mitte. Plaan oleks võimalikult täiuslik kollektsioon siiski tekitada (mida hiljem ei ole muuseumis häbi näidata).

Nagu aru saan, plaanis on teha Rudonide muuseum ? Rolleyes

Vasta
#13

Niisiis, vaatasin raami numbrit, see oli 334904
mis aasta raam siis on?
võrr sellest ilmselt ei tule

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#14

Kui oleks vaevunud Valdo teemat põlevate silmadega neelama, siis oleks näinud, et tema teema Rudoni on nr 334910 ja aastaks pakub 1929. Wink Ju Sinu oma ka samasse aega jääb.
Vasta
#15

No selge.
Kui tõesti on kellelgi soovi siis saab selle omale.Minul arvatavasti selle jaoks raha ega aega ei jätku.

Tänud kõigile, kes aitasid kaasa ratta kindlaks tegemisele

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#16

Kaks küsimust veel,kuni ratas Sul alles on. Kas sadula naha ovaalse pressitud osa peal olev kiri on loetav? Kui on, siis mis seal kirjutatud on?
Vasta
#17

Ehh, niimoodi peast ei oska öelda.Homme vaatan

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#18

illi123, täna vaatasin seda kirja, mingil määral oli see loetav, st esimesed kaks tähte paistsid olema M ja A, rohkem nagu aru ei saanud

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#19

Kui sadula pilti (korralikul) kuvaril suurendada siis on kiri päris hästi loetav : MARS

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#20

Jah, ongi. Olen kohanud Rudonidel Lepper ja Wittkopp -2korda ,mis ei tähenda muidugi, et rattad tehasest nende sadulatega välja veeresid. Mars on teadagi ratta tootja, kas ka sadulaid tehti, ma ei tea. Sadula tootja nimi peaks olema taga lipiku küljes,ilmselt on see kadunud,kui ta seal üldse olnud on.Kange kiusatus oleks lipiku, või selle puudumisel lipiku kinnitusneedide vahe kaugust teada, aga ei taha teema algatajat jooksutada, ning lubatud 2 küsimust said ka otsa.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne