Identifitseerimine.
#1

Kas tegu on kohaliku raua-rotiga,kes teeb oma hädasid vanatehnika peal,või hoopis Moskva metroost pärit hiigelroti pojaga??


http://static3.nagi.ee/i/p/698/21/1745546961c0e3_l.jpg


http://static3.nagi.ee/i/p/698/21/1745546544ab57_l.jpg
Vasta
#2

See vist siiski kerget kiiritust saanud isendiga.Soovitan õhtul piiluda kas helendab ka?
Mina püüan rotilisi liimiga ja oli 3 tk.liimile juba läinud,kuid keski neljas näris nendest enamuse nahka.Ja mis muud kui lisasin veidi liimi juurde ja sain selle näljase kah kätte,kuid sinu loomakesele jääb ikka kõvasti alla!Big Grin
Vasta
#3

Ma olen väga vihane nende elukate peale,sest minu vanamootorratas on ilgelt täis lastud......Tsingitud ja kroomitud osad on rikutud ! Panin tsikli viljaaita hoiule ja pea kuu ajaga jõudsid poisid palju pahandust teha. Alates tänasest on siin talus uus kord. Kõik poisid peavad kohustuslikus korras roosasid helbeid närima....... Enamus allusid käsule,kuid mõned hiilisid ka kõrvale. Kuulen aita sisenedes nende liikumist.
Majas on ka lumivalge kass,kes sööb vanaisa poolt lõksuga püütud hiiri......Eriti huvitet on too nendest hiirtest,kelle selja peal pole eraldusmärke(jutti) .
Vasta
#4

Nu jah.Jutt jutiks ,kuid kui roosa rotile mõjumas ja kiisu just sellise roosalise looma tabab,Siis kahju ju..Sad
Kasuta kah liimi,See suht ikka ohutum..Sulle ja Kiisule!
Vasta
#5

No mismoodu see liimiga püüdmine käib?
Vasta
#6

(10-01-2011, 21:02 PM)motamees Kirjutas:  No mismoodu see liimiga püüdmine käib?

Ma ostsin bauofist selline spets liim.NO RATS.
aia osakonnas kus mürgid on.punane karp roti pildiga.Seal õpetus peal miski 45-50 EEK!
Kuid selle papi tüki asemel mida seal soovitatuakse kasuta pigem miskit mööbli tükki ,kuna papp ja vineer imendavad seda liimi.ja võta suurem tükk,kuna see on voolav siiski natuke ja vastikult kleepuv!! Kuid tõhus soovitan!Mul elutses autos miskil ajal elukas ja sain sellega kätte!Parimat!
Vasta
#7

(10-01-2011, 20:40 PM)Roland Kirjutas:  Nu jah.Jutt jutiks ,kuid kui roosa rotile mõjumas ja kiisu just sellise roosalise looma tabab,Siis kahju ju..Sad
Kasuta kah liimi,See suht ikka ohutum..Sulle ja Kiisule!

See kass on toakass ja ei söö isegi vorsti...Nii et võib täie rahuga vorsti lauale jätta.
Nende vöödilistega ta ainult mängib. Kui vöödiline surnuks väsitatud,viskab kass ka kõrvale puhkama. Aegajalt tonksab sõbrale käpaga ja üritab käima saada...Kuigi asi täiesti lootusetu.
Vasta
#8

(10-01-2011, 21:48 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(10-01-2011, 20:40 PM)Roland Kirjutas:  Nu jah.Jutt jutiks ,kuid kui roosa rotile mõjumas ja kiisu just sellise roosalise looma tabab,Siis kahju ju..Sad
Kasuta kah liimi,See suht ikka ohutum..Sulle ja Kiisule!

See kass on toakass ja ei söö isegi vorsti...Nii et võib täie rahuga vorsti lauale jätta.
Nende vöödilistega ta ainult mängib. Kui vöödiline surnuks väsitatud,viskab kass ka kõrvale puhkama. Aegajalt tonksab sõbrale käpaga ja üritab käima saada...Kuigi asi täiesti lootusetu.

Mul siis täpselt sama seis ühe kassiga.Pärsane teine ja õnneks pole karta samuti vorsti närimist!
Vasta
#9

(10-01-2011, 21:48 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  See kass on toakass ja ei söö isegi vorsti...Nii et võib täie rahuga vorsti lauale jätta.

Tänapäevast vorsti vähesed kassid vabatahtlikult söövad. Too vahtupekstud kanakondijahu ja naatriumglutamaat, mida täna vorsti pähe müüakse, ei kõlba endalgi suhu pista, saati siis kassile.

loll on loll olla.
Vasta
#10

Mul on siin üks vana emane koer Pitsu .Kui see rotti näeb,sa raks kus vanaeidel tuleb elu sisse. Murrab kohe maha. Kuid ei söö.
Lõksuga püüdmisel ka omad võtted. Kui sa lõksule nööri ja miskit rasket asja järgi ei pane,läheb nii minema,et pole haisugi. Meil nii mitmed lõksud haihtunud. Lõksudele tuleb naelad otsa peale lüüa,siis lööb kohe kasukasse .
Kõige suurem eelmise aasta kahju oli see,et proua ostis omale suure tahvli Kalevi šokolaadi. Pani kappi hoiule,no ei pea kohe kõike ju nahka pistma. Läks paar päeva mööda ja oli siis pesu kapist otsinud,tõmbas tahvli välja ja avastas,et pea kolmandik oli nahka pistetud. Hiire hambajäljed olid nii ilmsed,et kahejalgsed kratid täiesti välistatud....Ei jäänud muud üle,kui panime kõik hoobilt nahka,vähemalt on asja ette läinud. Sellega muidugi meie šokolaadinälg ei ammendunud. Proua tõi uue tahvli poest. Seekord üritas närilisest kavalam olla. Pani tahvli käekotti ja tõmbas luku kinni. Järgmisel hommikul tööle minnes avastas oma käekotis pöidlasuuruse augu!!! Jälle oli hiir maiustamas käinud. Proua oli hirmus vihane. Tema uus käekott rikutud. Pani ise lõksu üles. Söödaks pani noa otsaga võid. Hommikul oli või lõksu pealt ilusti ära lakutud. No ei olnudki mul muud teha,kui asi ise käsile võtta. Seekord tegin suurema portsu sööta. Hommikuks oligi poiss käes. Pettumus oli suur-ei olnudki mingi eriline elukas. Täitsa tavaline hiir. Karv läikis küll ilusasti. No miks ei peakski....
Vasta
#11

Tere,
selliseid rotte peaks sellise riistapuuga püüdma.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#12

Kas selline elukas ka hiirtega maiustab? Või paneb ainult vihmausse pintslisse.

[Pilt: 17460569b369db_l.jpg]
Vasta
#13

Vahva loom.Kuid kui sa selle oma kaasale käekotti pistad -rotikest ootama-siis mul selline tunne,et saad panniga...Big GrinBig GrinBig Grin
(mina saaks vist küllSad )
Vasta
#14

(10-01-2011, 23:07 PM)Roland Kirjutas:  Vahva loom.Kuid kui sa selle oma kaasale käekotti pistad -rotikest ootama-siis mul selline tunne,et saad panniga...Big GrinBig GrinBig Grin
(mina saaks vist küllSad )

Ega jah,elu siis enam poleks..... Mine tea,järsku pean siis naiste varjupaika kolima....Toungue
Vasta
#15

Päris aktuaalne viimasel ajal see hiirte-rottide probleem. Nimelt mõni päev tagasi vasta hommikut põit tühjendama minnes kuulsin köögis ripplaepeal krõhvitsemist - peab kusagilt servast nüüd lahti võtma ning lõksud üles seadma. Eelmised aastad on need neetud tegelased ainult hilissügisel sisse üritanud tungida, kuid nüüd mingi tegelane omale mingi apartmendi meie lagede vahele sättinud. Vana roostes lõks ikka kõide tõhusam, sügisel kuuris pesitsenud rott sõi mingi 5 portsu mürki ära nagu küpsised ning ei teinud teist nägugi, peale mingit odavama mürgi söömist oli kuuri ukse kõrvale ennast külmaks sirutanud.
Vasta
#16

(11-01-2011, 11:22 AM)ats97 Kirjutas:  Vana roostes lõks ikka kõide tõhusam, sügisel kuuris pesitsenud rott sõi mingi 5 portsu mürki ära nagu küpsised ning ei teinud teist nägugi, peale mingit odavama mürgi söömist oli kuuri ukse kõrvale ennast külmaks sirutanud.

päri. Mürgiga võib juhtuda ilmselt sarnaseid tööõnnetusi nagu liimiga - elav lõks (valge elukas on nirk) saab kah pihta:
[Pilt: 15012011912.JPG]

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#17

Mis seal keskel söödaks on? Mida nirk sööb?
Vasta
#18

(28-01-2011, 19:46 PM)Ranno Kirjutas:  Mis seal keskel söödaks on? Mida nirk sööb?

Hiir/rott.

Vasta
#19

Nirgist kahju, väga tõhus hiirepüüdja. Imestan et veel üldse hiiri seal oli- vast hiljuti tulnud too valge loom. Muidugi teeb ka pahandust- võid hakata leidma pööningul igasugu kitsastest kohtadest, torudest tühjaksjoodud kanamunasid. Söakas, hakkab nugiselegi vastu. Ei teagi kummat tänada terve küla rotivabaks tegemise eest. Nirk tõuseb istuma ja venitab end pikaks pikaks- kas vaatab nii ringi või teeb end suureks-tähtsaks. Nugis poostel kraapis nüüd talvel end meie õõnsasse pärna ja tegi kodumesilasperele otsa peale. Kevadel kolistas paar nädalat puukuuris, nagu keegi laoks puid ümber- vist jooksuaeg või hoopis pojad hullasid- näha andis harva. Eluslõksuga sain kord tõhu kätte. Elas mitu kuud puuris, sai nime Tsäk oma hääle pärast. Olin siis nädala Saaremaal ja nädal kassikrõbinatega toitmist oli talle saatuslikuks saanud.
Vasta
#20

(31-01-2011, 11:05 AM)pen.skar Kirjutas:  Nirgist kahju, väga tõhus hiirepüüdja. Söakas, hakkab nugiselegi vastu.
Nirk nii pisike, ei usu , et nugisele vastu hakkab.Aga tuhkur hakkab küll. Need munavargad on tavaliselt tuhkrud ja kärbid. Aga väheks on jäänud nii tuhkruid , kärpe kui nirke. Kunagi 20 aastat tagasi pidasin loomi, siis oli üks tuhkur laudas päris taltsas (mul kanu ei olnud) ja maja all elas nirk. Nüüd ei ole juba ammu kumbagi näinud.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne