Sikemasin
#1
Kuna otsinguga nagu midagi ei leidnud, siis küsiks sellise aparaadi kohta.
Nimelt oleks vaja katusele mõned vihmavee rennid teha. Tsinkplekki on vene ajast jäänud kuurinurka 40-50 suurt tahvlit ja mõtlesin neid ära kasutada.
Kas sellisega saaks äärevaltse teha: http://www.osta.ee/16847149
Samuti paljudel kindlasti selline kodus olemas. Äkki mõne sõnaga, mida sellega üldse teha saab veel lisaks?
Vasta
#2
näiteks põhjaplekkidele tugevdussooni ja kasvõi numbrimärkide servasid Smile erinevate rakenduste leiutamine on ainult fantaasialennus kinni
_______________________
KKK all the way...
Vasta
#3
Tere.

Pole küll käsiajamiga masinaga kunagi proovinud aga eeldatavasti saab sellega valtsida kuni ca 1 mm paksust karastamata terasplekki. Paksema pleki puhul võib väntajal raskeks minna ja masina konstruktsioon läbi painduda.
Komplektis võiks olla veel mõned rullid lisaks. Neid saab muidugi ka ise valmistada kui treipink või tuttav treial olemas. Hea oleks rullid ka karastada
Põhimõtteliselt saab selle masinaga lehtmaterjali painutada, kõverdada, lainestada ja freesida.
Võibolla on sellest kasutusjuhendist abi.


Lugupidamisega
Marko
Lõplike olenditena võime me olla eksituses ka siis kui me oleme endas täiesti kindlad ning meie mõistmisvõimaluste avardumine sõltub sellest, kuivõrd avatud me oleme teiste vaatekohtadele.
Vasta
#4
Mul rullid olemas (ka neli erinevat siket), kui mõtled sellist serva.[Pilt: P8060119.JPG].Võin sul ise läbi lasta, kui ei soovi, siis pole ka kitsi rulle näitama
Vasta
#5
Rohkem ikka ämbritegija riist. Sikemasinaga ka hädad- saab plekitahvlit vaid äärest (Baracuse isendil 17 cm ulatuses) töödelda. Pikk sirge paine kipub veidi laineline tulema- sõltub etteande sünkroonsusest väntamisega. Tsingitud plekil kipub kaitsekihti vigastama, hiljem roostetab. Vihmaveerenni tegemisel plekipainuti kindlasti parem. Tegemiseks vaja vaid paar meetrit raudteerelssi, nurkrauda ja keevitusaparaati. Väga hea omatehtud plekipainuti Suure-Jaanis hr Demidovil. Osta ee sikemasin muidu asjalik, kaasas palju erinevaid profiilrulle, kuid palju raha selle alla ei paneks. Rullõikamist seal tõlgitud millegipärast freesimiseks.
Vasta
#6
Huvitav, kuidas näeb (nägi) välja masin, millega jalgrattaporilaudu tehti? Seal lisaks profiilile ka ju pikk teistpidikumerus.
Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  üks loojaid ja eestvedajaid
Tutvustame jalgratta ajalugu Eestis, väljas on üle 120 ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, kuni septembri lõpuni oleme avatud R,L,P 11-18Vasta
#7
Valdo, sattusin vaatama netis English Wheel- mingi lõbus sait metallitöödest. Oma olematu inglise keeleoskusega sain videost hea idee. Tegin vanade laagrite ja poole Yaz sillaga nähtu teoks- eriti hea kumeratelt pindadelt mõlke välja ajada või tsiklile uusi porilaudu rullida. Eks jalgrattale tehti vast samal põhimõttel. PS Pildil all Meelise magneetod ei kuulu asja juurde, aga lapsevankri rattast keeran pressi juurde! Ja siis hakkad edasi-tagasi sikutama, plekk hakkab väiksema, kumera pinnaga laagri poole kaarduma. [Pilt: plekipainuti%20t%C3%B6%C3%B6organ.JPG] [Pilt: plekipainuti.JPG]
Vasta
#8
(02-02-2011, 23:44 PM)pen.skar Kirjutas: Rohkem ikka ämbritegija riist.

Julgen vastu vaielda. 19 aasta jooksul, mis ma olen olnud plekksepp, olen seda riistapuud kasutanud oluliselt rohkem kui ämbri tegemisel.
Vasta
#9
Sikemasina ost päevakorral.
Mida arvata sellisest isendist, mida AP Masinad pakub.
Mudel AK 125.
http://www.apm.ee/listing.php?lang=langee&type=painut
Mõned pildid veel täpsemalt.
               
Julgeks arvata, et malmkorpusega isend jäigem ja ei anna nii kergesti järele. Lubatud paksust ka piisavalt varuga, et tavaplekiga toime tulla. Rulle paistab ka kaasas olevat enam vajaminevate asjade jaoks.
Alternatiiv oleks osta ka miskit sellist.
   
Yotubest videosid vaadates paljud aga on rauda juurde pannud, et läbi ei painduks.
Kõige etem oleks ilmselt lasta plasmaga välja lõigata uus raam.
Kes kokku puutunud, jagab äkki kogemusi?
Vasta
#10
Selle alumise nö alternatiivi ainsaks plussiks on sügavus ja ilmselt ka hind.
Otse karbist vöttes sellega tööd teha ei saa, tugevdada tuleb kövasti ja ka rullid saab enne treiali juurde saada et nad teeksid seda mida vaja.
Muidugi vöibolla mingi fooliumi rullimiseks kölbab niisama kah
Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#11
Ise kasutan sellist - JS Tools. Soovitan.
Siket saad teha 65cm kaugusele.
Käsiajamiga tulevad ,,jonksud" sisse, el. sagedusmuunduriga palju parem. Pleki paksus 0,55 - 1.2
Teisel fotol mõned rulli komplektid. Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta
#12
Mis sellised riistapuud maksavad?
Vasta
#13
Minu kasutuses olnus sikemasinal oli lisaks veel rullidest väljapool nn.tsentripukk.Ümmargusele jublakale polnud vaja piirajat,tsenter hoidis paigal ,ja välja tuli perfekt ring.
Vasta
#14
(06-10-2017, 21:43 PM)otipoiss Kirjutas: Mis sellised riistapuud maksavad?

Sikkemasin maksis 2480.- euri ( ümber arvestatuna rootsi kroonist praeguse kursi järgi) ,ostetud 2014.a. Rullid maksavad eraldi.
Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta
#15
Kökitasin, mökitasin sikemasina poest ostuga.
Eile aga jäi Soovist üks kasutatud silma vägagi ok hinnaga ja ostsin üldse selle ära.
Näeb välja selline.
                     

Ehituselt klassikalisest natuke teistmoodi, vänt toodud hammasrataste vahendusel küljele.
Muidu igati tundub tugev aus asi olema. Siiski aja jooksul on jalutama läinud pleki ääre piiraja. Selle saab ka ise küll kerge vaevaga uue teha.
Suurem mure on rullikutega. Ainult üks küljes olev komplekt ongi.
Äkki keegi sellist kunagi kasutanud või teeb tööd järsku praegugi. On sellel üldse tehasest rohkem rullikuid kaasas olnud?
Masina margiks pirka järgi siis Teras PM3.
Rullikute ava 40mm, kiilusoone laius 12mm. Järsku kellegil leidub teise profiili komplekte ja on nõus järsku ära müüma? Või siis kellegi lääne masinal sama avamõõduga rullikud kasutusel. Saaks selle margi järgi tellida.
               

Proovisin ka olemasolevate rullikutega natuke plekki siketada. Paksustega 0.7mm ja 1mm. Lahtiselt maa peal oli suht keeruline. Peab mingi aluse välja mõtlema. Kaotsiläinud pleki ääre tugi oleks ka vajalik. Aga muidu sai hakkama küll. Teagi, mis selle masinaga paksuse ülempiir oleks.
                           
Vasta
#16
(05-11-2017, 22:56 PM)meli666 Kirjutas:    


Masina margiks pirka järgi siis Teras PM3.

    

See  "masina mark" on lühend vene keelsest nimetusest Remondi- ja Mehhaanikatehas "Teras".
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne