Vanaaegne pargipink.
#1

Tervitus!

Mul on siin tõsine mure. Sain mõned aastad tagasi sellise pingi jala:


[Pilt: 17616703f22459_l.jpg]


Kahjuks on teine kaduma läinud. Õhkõrn lootus muidugi on. Arvatavasti on teine ühe talu prügimäkke maetud. Endal mul kahjuks metalliotsijat pole ja sellest ei pruugi ka kasu olla,kuna metalli ka aukudesse loobitud.
Ega kellegil juhtu sellist pingi jalga ülearu olema?

Ette tänades TALUPOEG.
Vasta
#2

Sellist jalga mul külla kahjuks pole aga peaks mainima, et vanade talude prügimäel sobramine võib huvitavaid asju välja anda, eriti kui tegu on enne olmeprügi "tulekut" tekkinud ladestuspaigaga, kus valdavalt on metallesemed. Olen ise kogemata ühe vana talu prügimäelt leidnud aurumasina sildi, vana telefoni toru hoidja (nikeldatud), rohkem seal "sorteerinud" kahjuks pole. Soovitan sul sobrada...

Parimat,
Illimar
Vasta
#3

(04-02-2011, 22:25 PM)Illimar Kirjutas:  Sellist jalga mul külla kahjuks pole aga peaks mainima, et vanade talude prügimäel sobramine võib huvitavaid asju välja anda, eriti kui tegu on enne olmeprügi "tulekut" tekkinud ladestuspaigaga, kus valdavalt on metallesemed. Olen ise kogemata ühe vana talu prügimäelt leidnud aurumasina sildi, vana telefoni toru hoidja (nikeldatud), rohkem seal "sorteerinud" kahjuks pole. Soovitan sul sobrada...

Parimat,
Illimar

Jah,mõte on Sul õige. Kahjuks selg juba valus sellest mõttest,et terve sügav auk vaja läbi kaevata....Pinnast võib olla kuni kaks meetert ja laius ....kes seda mõõtnud on. Jube töö. Sinna peab siis telgi püsti panema ja kasti õllega kõrvale võtma....Ise muidugi pealt vaatama,et töö käiks ja mehed üleliia märjukest ei libistaks....Toungue
Vasta
#4

Jah, kui tegu on maa-aluse prügimäega, siis läheb otsimine raskeks. Tavaliselt liiguvad sellised jalakesed ikka paari kaupa aga mine sa tea, äkki kellelgi just selline üksik üle.
Mis ma siin ikka heietan, näitan enda leitud aurukatla sildikest ka.

[Pilt: orig_24505281_rhB0.jpg]
Vasta
#5

(05-02-2011, 14:07 PM)Illimar Kirjutas:  Jah, kui tegu on maa-aluse prügimäega, siis läheb otsimine raskeks. Tavaliselt liiguvad sellised jalakesed ikka paari kaupa aga mine sa tea, äkki kellelgi just selline üksik üle.
Mis ma siin ikka heietan, näitan enda leitud aurukatla sildikest ka.

[Pilt: orig_24505281_rhB0.jpg]

Kas oled leidnud ka masina,mille külge selline silt sobib? Või oled näinud sellist kusagil. Pilti või....
Vasta
#6

Päris sellise sildiga masinat näinud pole, isegi mitte pildi peal. Fakt on see, et Richard Garrett & Sons Limited tootis aurumasinaid ning selles piirkonnas, kus see silt pärit on oli järelveetav aurukatel rehepeksumasina käitamiseks. Garrett tootis noid järelveetavaid päris suurtes kogustes just ekspordiks.

Eks ta võis ligikaudu säherdune olla...

[Pilt: Im1907bEng-Garrett.jpg]

http://www.gracesguide.co.uk/wiki/Richar...t_and_Sons

P.S, vabandan teema risustamise pärast.
Vasta
#7

(05-02-2011, 23:41 PM)Illimar Kirjutas:  Päris sellise sildiga masinat näinud pole, isegi mitte pildi peal. Fakt on see, et Richard Garrett & Sons Limited tootis aurumasinaid ning selles piirkonnas, kus see silt pärit on oli järelveetav aurukatel rehepeksumasina käitamiseks. Garrett tootis noid järelveetavaid päris suurtes kogustes just ekspordiks.

Eks ta võis ligikaudu säherdune olla...

[Pilt: Im1907bEng-Garrett.jpg]

http://www.gracesguide.co.uk/wiki/Richar...t_and_Sons

P.S, vabandan teema risustamise pärast.

Ära vabanda siin midagi! Kõik õige. Algul käib jutt pargipingist ja lõpuks jõuame ikka aurukatlani. ...Wink Nii see asi peakski käima. Kaua me sellest "lauajalast " ikka jahume......Parem nuputaks välja,kust sellisele mootorile katla leiaks?


[Pilt: 17625583305ec1_l.jpg]
Vasta
#8

Ega´s midagi, tuleb ise mõnest "vaadist" teha, natuke torusid juurde ja ongi valmis. Kui ei leia tuleb ise teha! Suvel võib-olla revideerin veel seda prügimäge, kust ma sildi leidsin. Tol korral sorkisin natukene pinnast ja juba silt tuli. Eks see katel on ka kuskil lähedal...
Vasta
#9

Vaadiga seoses- MTJ ajal oli meil üks Rihard, kes tegi Penuja kartuliaurutajale vaadist aurutootja. Asi toimis kuni ükskord käis kõmakas ja 80 m eemal sai mees või hobune surma. Vist ikka mees, hobuse pärast vast kohut ei peetud... Kas see püstine masinavärk on lokomobiililt päritud? Kui paneks suruõhuga tööle? Hea aeglasekäiguline kompressor oli omal ajal EPT majanduskaupade laost saadaolnud allveelaeva avarii-käsikompressor. Nihutasin omalegi ühe- vale käega valisin- kõrgrõhu silindri kolb oli lausa pooleks ja siiamaale tegemata. Kompressorit paneks tuulerootori ümber ajama- täidaks näiteks propaaniballoonidest tehtud patareid... Läheb küll juba tuul, vesi ja õlu teema alla... PS nagu sa tead, elan kooluaia lähedal- kevadel ikka mõne üksikuks jäänud pargipingi jala leiame. JM
Vasta
#10

(07-02-2011, 13:31 PM)pen.skar Kirjutas:  Vaadiga seoses- MTJ ajal oli meil üks Rihard, kes tegi Penuja kartuliaurutajale vaadist aurutootja. Asi toimis kuni ükskord käis kõmakas ja 80 m eemal sai mees või hobune surma. Vist ikka mees, hobuse pärast vast kohut ei peetud... Kas see püstine masinavärk on lokomobiililt päritud? Kui paneks suruõhuga tööle? Hea aeglasekäiguline kompressor oli omal ajal EPT majanduskaupade laost saadaolnud allveelaeva avarii-käsikompressor. Nihutasin omalegi ühe- vale käega valisin- kõrgrõhu silindri kolb oli lausa pooleks ja siiamaale tegemata. Kompressorit paneks tuulerootori ümber ajama- täidaks näiteks propaaniballoonidest tehtud patareid... Läheb küll juba tuul, vesi ja õlu teema alla... PS nagu sa tead, elan kooluaia lähedal- kevadel ikka mõne üksikuks jäänud pargipingi jala leiame. JM

See püstine asi on vertikaal- aurupaadi mootor. Arvatavasti. Kes teab täpsemalt,palun lükake väide ümber...
Mis puutub surnuaialt pingi või jala toomisse,siis parem on seda mitte teha....muidu tuleb võibolla ise sinna kolida....Meil juba ammust aega kombeks,et surnuaialt kodu midagi ei viida. Pidi nagu mingi komme olema.Smile
Vasta
#11

Siiamaale jeekimitega läbisaamine hea, ainult mõni aasta langetavad ristidele-pinkidele rohkem puid kui aastas ahju mahub(lepaga pooleks, muidu sulab šamottki üles). Koorejaamas nägin sarnast asja ruumisasuva kaevu kohal, ainult väntvõlli kindlasti polnud. Sisises ja laksus töötades.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne