Kroomimine
#61

Tsiklimeister Kirjutas:Lõuna eestis kroomimine,nikeldamine,vasetamine,kroomimahavõtmine,eeltööd.

51 990078

Täpsusta kellega tegu, kus ta tegutseb, ok eks kui ma kodu jõuan, siis pean ikka helistama.
Lõuna eesti ikka suur kant. Pärnust võruni välja Sad

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#62

unimüts Kirjutas:
Tsiklimeister Kirjutas:Lõuna eestis kroomimine,nikeldamine,vasetamine,kroomimahavõtmine,eeltööd.

51 990078

Täpsusta kellega tegu, kus ta tegutseb
Lõuna eesti ikka suur kant.



asukohaks tal Viljandimaa. http://www.hot.ee/wings
Vasta
#63

Eeltööd eestis, kroomimine toimub Riias.Pikad järjekorrad!
Palun ehitage sügisest -kevadeni,siis on tsiklite ehitamise hooaeg.Suvel tahaksite ju sõita,mitte tunkedes 30 soojakraadi juures töökojas passida.
Edu !


:I M Back
Vasta
#64

unimüts Kirjutas:njah asi nüüd niikaugel, et vaja oleks teada saada ka, kus on võimalik Tartus lasta kroomida kongreetseid aadresse ja tel nr pole veel sellekohta keegi avaldanud.  Eeltööd teen ise ning vaja oleks vaid kroomida VÄIKSED asjad (1-5dm2 suured asjad). Pealinna eriti ma ei satu.

Tartus on olemas üks koht, kus kroomimise töid teostatakse. See asub Riia tänava lõpus Lõuna keskuse ja Arestimaja taga olevates hoonetes- vist Teaduspark asub seal. Otsi üles Galvaanika. Kunagi käisin seal ja tahtsin lasta teha Volga stange keskmist osa, kuid vann oli selleks väike.
Vasta
#65

Tere mehed.See teaduspargi asi on juba mitu aastat õhtul.Ainuke koht Tartus,kus kroomitakse on Tarkon aga nemad ei taha ka juba paar aastat näha pisikest erategijat.Nii.et jääb Tallinn ja Narva.

Katsuge olla...
Vasta
#66

Lasin Narvas mõned jupid kroomida. Võttis aega kaks nädalat ( alati ei pidanud nii kiiresti saama) Kvaliteediga olen väga rahul. Kõik eeltööd tehti seal. Kogu asjaajamine toimub vene keeles. Julgen teistelegi soovitada. Hinnast siinkohal ei räägi, minu arvates ei ole sugugi kallis. Kui kellelgi on huvi, siis võib helistada:
51 08 706 Igor Brok (ainult vene keeles)
Vasta
#67

palju siis koos eeltöödega umbkaudne hind olla võis?



Vasta
#68

tekkis küsimus et nt zaz 965, maantemuhu, embleemi kiri on kroomitud, kuidas seda teostatakse? vist pannakse tervelt ese ju vanni
ning veel üks küsimus et vanad kroom detailid(tule rõngad, pauna ääred) ei ole ju tagantpoolt kroomitud, kuidas see pind katmata on jäetud?
tänapäeval olen mitmest kohast küsinud öeldakse ikka et mõlemalt poolt tuleb arvestada sest et mõlemalt poolt kroomitakse...



Vasta
#69

kroomitaksegi mõlemalt poolt, lihtsalt tagumine pool mis näha ei jää, seda ei viimistleta ega poleerita ja seetõttu see ongi selline kare ja matt. Vanni läheb ju terve detail, ega sa ei saa kroomida osa sellest. Näiteks vanema vana Jawa paak millel ei ole eemaldatavad kroomküljed pannakse üleni vanni ja kroomitakse, lihtsalt värvi alune osa ei ole poleeritud sest see hiljem värvitakse üle. Sama teema ka selle muhu embleemiga.

militaarmootorrattur
Vasta
#70

zyndapp666 Kirjutas:... Sama teema ka selle muhu embleemiga.
no kui detail üleni kroomitakse kuidas siis see (plastik, pleksiklaas vms) läbipaistev jääb kui üleni kroomitud?



Vasta
#71

Jossu Kirjutas:no kui detail üleni kroomitakse kuidas siis see (plastik, pleksiklaas vms) läbipaistev jääb kui üleni kroomitud?

Ma pidasin silmas metalldetaile, aga mis embleemi sa täpsemalt mõtled, leidub ehk mõni pilt? Alati ei ole ka kõik läikivad asjad kroomitud...

militaarmootorrattur
Vasta
#72

muhu viisnurkne embleem, pilti kohe üles ei leia aga muidu kiri peaks olema sisse kraveeritud ning see täidetud kroomiga, ülejäänud pind on tagant punane



Vasta
#73

Jossu Kirjutas:muhu viisnurkne embleem, pilti kohe üles ei leia aga muidu kiri peaks olema sisse kraveeritud ning see täidetud kroomiga, ülejäänud pind on tagant punane

Selle asja kohta kannataks Nymmikult küsida, tema sama teemaga maadles kunagi.

loll on loll olla.
Vasta
#74

Küsimus selline, et kui kroom on kahjustatud ja uuesti ei kavatse seda detaili kroomida vaid värvida, siis kas piisab hea tulemuse saamiseks vaid vana kroomi matistamisest või on ikka vaja kogu kroom maha lihvida? Tänud asjalike vastuste eest!
Vasta
#75

Mask(profi oma) ette ja lihvi nii palju kui tahad.Hea tulemuse saad ainult üleni kroomides.
Muud ei oska Sulle soovitada.

Lugupidamisega.

:I M Back
Vasta
#76

Ok! Sõnastan siis küsimuse teisiti: kas värv jääb püsima ka lihtsalt matistatud kroomile või on tarvis kroom kindlasti eemaldada enne värvimist?
Vasta
#77

õnnekas Kirjutas:Ok! Sõnastan siis küsimuse teisiti: kas värv jääb püsima ka lihtsalt matistatud kroomile või on tarvis kroom kindlasti eemaldada enne värvimist?

Jääb püsima. Vaata suvalist 1930ndate aastate veidi luksuslikuma jalgratta kahvlit - selle otsad on reeglina kroomitud, keskosa aga värvitud (st sealne kroom on üle värvitud).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#78

olen pead murdnud juba pikka aega aga ei ole kusklit korraliku vastust saanud, ehk saan siit!? Kuidas jääks Kroom perfektselt mootori peale. Kas selleks on olemas mingisugune kuumakindel krooma vms!? Palun aidake, kuidas saaks!?
Vasta
#79

Tommssuu Kirjutas:olen pead murdnud juba pikka aega aga ei ole kusklit korraliku vastust saanud, ehk saan siit!? Kuidas jääks Kroom perfektselt mootori peale. Kas selleks on olemas mingisugune kuumakindel krooma vms!? Palun aidake, kuidas saaks!?
Mendelejevi tabelis on kahjuks ainult üks kroom. Siiski on see ainus ka üsna kuumakindel, seda kasutatakse ju muuseas ka leegitorude katmisel, seal on temperatuur ju mootoriploki omast oluliselt kõrgem. Ainus vahe on selles, et vasekiht pannakse vahele õhem (või puudub see üldse), kuid olen näinud ka eelnevalt vasetatud leegitorusid.
Kui Su plokk on aga juhtumisi alumiiniumist, siis ka seda on võimalik kroomida, vastavat teenust osutatakse ka Eestis. Termiline vastupidavus on sel juhul ilmselt madalam, sest alumiiniumi ja kroomi soojuspaisumistegurite erinevus on oluliselt kõrgem raua ja kroomi omast. Siiski, poleeritud alumiiniumpinda on kaugelt raske kroomist eristada.
Head kroomimist!
Vasta
#80

Tommssuu Kirjutas:Kuidas jääks Kroom perfektselt mootori peale.

Aga mis sa selle pärast pead vaevad, see on sellega tegelevate inimeste spetsiifika. Annad oma põlluralli jawa või izi mootori detailid mis kroomida soovid ja tehakse ära. Rahaliselt väga hull ei ole, 10000 kandis peaks peaks hakkama saama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne