Opel Manta A
#81

Ja nii kui välja ajasid jäid kohe mulle vahele.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#82

Kolmapäeva hommikul andsin laiskusele jalaga tagumikku ja vahetasin pragunenud bensuvooliku ilusa ja särava vasktoru vastu välja. Voolik nägi ikka kohe väga kole välja ja pealmine kiht oli täiesti pude. eriti just mootoriruumis olev osa. Nüüd on tunduvalt kindlam tunne sõita, ei pea kogu aeg ninaga tõmbama, et kas viskab bensu haisu või mitte. Järgmise asjana on vaja ikkagi see põhja keevitus ette võtta. Selle murega pean vist härra Hundu poole pöörduma (kuigi tema seda veel ei tea) kuna seda tööd on hea tõstuki peal teha.
Vasta
#83

Vahepeal sai ka Suursõit läbi tehtud. Ega see sõiduni jõudmine ei läinud sugugi kergelt. Mõned päevad enne starti hakkas laadimise tuli põlema, võtsin siis geneka maha ja proovisin teise genekaga. Sellel teisel oli aga teistsugune pistik (Recordi genekas). Lühidalt öeldes kärsatasin selle vahetusega midagi läbi, nii et säde oli kadunud. Härra Hundu vahetas vanal genekal harjad ära ja ma tüütasin teda nii kaua kuni tal ei jäänud muud üle kui pidi reede õhtul peale tööd minu juurde tulema ja kadunud sädet otsima hakkama. Otsisime mis me otsisime, aga sellest süütesüsteemist me sädet kätte ei saanud. Panime siis teise süütekomplekti peale ja mõningase pusimise järel oli ka säde olemas. Siis aga ei avanenud pihustid, natuke kukla sügamist ja juhtmete näperdamist ja ka pihustid hakkasid toimima ja Manta käivitus. Järgmisel päeval Pärnu poole sõites suri auto enne Abjat ära, mitte mingisugust voolu ei tulnud süütepooli. Üle poole tunni näperdasin tee ääres kõikvõimalikke juhtmeid kuni lõpuks oli vool tagasi, selleks ajaks oli aga aku juba nii tühi, et pidin auto käima lükkama. Sõidu teise päeva õhtul ööbimispaika jõudes kuulsin, et aku kohiseb ja mühiseb kapoti all. Ja katsudes oli aku tulikuum ja ka juba kergelt ümaramaks läinud. Algul arvasin, et genekas laeb mingil põhjusel üle ja see ajas aku keema, kui aga hommikuks oli aku tühi, sain aru, et aku eluiga sai otsa (8 aastat ja juba läbi). Käisin siis Põlvas uut akut ostmas. Viimasel päeval läbi Tartu sõites tuli tühikäiguklapi juhe lahti, nii et iga foori taga suri masin välja. Linnast välja jõudes sai ka see viga leitud ja kõrvaldatud. Õhtul Paidest koju sõites hakkas spidokatross mingit häält tegema.
Selle nädalaga on probleeme olnud sama palju kui eelneva 8 aasta jooksul kokku.
Vasta
#84

Tänasega sai minu jaoks suvi läbi, tegin veel hooaja viimase pesu Mantale ja seejärel läks ta garaaži kevadet ootama. Pärast Suursõitu oli üks tähtsam sõit veel see kui pidin pulmas noorpaari sõidutama ja rohkem selliseid konkreetseid sõite ei tulegi meelde. Ahjaa, siiski siiski, sai ju käidud ka Pärnus Konse vanatehnika päeval.
 Odoka näit tänase päeva seisuga on 34982, nii et minu arvutuste kohaselt sai läbitud 6700km ja kusjuures mitte ühtegi meetrit nööri otsas. Eelmistel aastatel on ikka mõned korrad sellised piinlikud nööri otsas sõidud olnud. Mõned päevad tagasi avastasin, et salongi ventikas ei tee piuksugi, aga kuna see on nii värske avastus, siis sellega ei jõudnudki tegeleda. Jääb see vea otsing kevadesse kui ta talve jooksul ennast ise ära ei temondi. Vaatamata mõndadele väikestele probleemidele võib hooaja siiski õnnestunuks lugeda.
Vasta
#85

Täna saan siis väikest juubelit pidada, esmasest registreerimisest on mu Mantal möödas täpselt 45 aastat. Peaks vist minema garaasi juubilari patsutama. Loodetavasti püsib ta sõidukõlblikuna veel vähemalt nii kaua, et saaks ka 50-ndat juubelit tähistada.
Vasta
#86

Väga viisakas klassik!
Edu ja jaksu edaspidiseks! Wink
Vasta
#87

Manta hooaeg on juba paar nädalat kestnud ja esimesed 600 kilti ka läbitud. Kahjuks ei saa öelda, et päris muretult on hooaeg alanud. Tuska valmistab nimelt see, et jahutusvedelik läheb kuumaks aga läbi radika ei ringle. Esimene kahtlus langes kohe termostaadile. Võtsin selle siis välja ja proovisin kuuma veega, kas töötab. Töötas, siuke 2mm vahe tuli vahele. Andsin siis igaks juhuks kuumapuhuriga tiba sooja juurde ja siis läks ikka kohe väga laiali. Panin siis termostaadi külge tagasi, tosool sisse ja õhutasin igalt poolt, aga ikka ei midagi. Mootor läheb kiirelt kuumaks aga radika alumine pool on täiesti külm. Enne tosooli sisse valamist lasin kastmisvoolikust vett radikasse, see jooksis vägagi lahedalt sealt läbi. Ajutise lahendusena võtsin praegu termostaadi vahelt üldse ära.
Vasta
#88

Veepump ikka toimetab?

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#89

(25-04-2016, 21:54 PM)90Deville Kirjutas:  Veepump ikka toimetab?

Pump toimetab täiega. Praegu tuli just selline võimalus veel pähe,et äkki on sinna termostaadi taha mingit jama kogunenud, mis lihtsalt ei lasegi termostaadil avaneda. Äkki see polegi nii loll mõte?
Vasta
#90

termostaat jamab sul!!!! Jah võib olla küll tõenäosus et mingi sodi on ees aga kui ikka korralik jahtutusvedelik sees siis sodi ei tohiks olla.

Veel pole maha löödud
Vasta
#91

ega sa ei pahanda selle pildi üle  Smile [Pilt: large_29481919_2dlv.jpg] ei saanud tegemata jätta

Veel pole maha löödud
Vasta
#92

(25-04-2016, 22:12 PM)JaakH Kirjutas:  termostaat jamab sul!!!! Jah võib olla küll tõenäosus et mingi sodi on ees aga kui ikka korralik jahtutusvedelik sees siis sodi ei tohiks olla.

Olla ju termostaadi üldse välja võtnud...

Kas ülemise lõdviku eemaldamisel töötava mootoriga lööb sealt pahinal vett või vaid niriseb? Süüdistaks ka veepumpa... Rolleyes
Vasta
#93

Mul mingil liikuril tegi veepump sellist nalja. Ei tilkunud ega teinud kummalist häält. Käis kenasti ringi. Ainult tiivik oli võlli otsas lahti. Midagi nagu ajas ringi aga mitte piisavalt. Selle kontrollimine muidugi eeldab pumba eemaldamist.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#94

(26-04-2016, 11:38 AM)wagoneer Kirjutas:  Mul mingil liikuril tegi veepump sellist nalja. Ei tilkunud ega teinud kummalist häält. Käis kenasti ringi. Ainult tiivik oli võlli otsas lahti. Midagi nagu ajas ringi aga mitte piisavalt. Selle kontrollimine muidugi eeldab pumba eemaldamist.

Sekundeerin. Nähtud-tehtud. Ühel mikimaa autol olen veel peenemat värki kohanud. Kombineeritud kepp pm. Vabalt näpuga ringi ajades näis esmalt kõik timmis olevat. Kui rihma pingule venitasid, mahlad enam läbi ei käinud. Lahkamisel selgus: kui rihma pinge peale tuli, andis laager nii palju mängima, et propelleri labad vastu korpust kinni kiilusid. Mahla välja ei ajanud ja esimesel eemaldamisel näpu vahel mudides tiivik võlli otsas ringi ei käinud.
Vasta
#95

Vea kirjeldusest on puudu sõna "keemine"
Kas läheb keema või tekitab muret ainult see, et radikas alt külm?
Kiire soojenemine ja altpoolt jahedam radiaator on korras auto tunnused, muide Smile
Kas salongiradiaatori voolikud on käega katsudes enamvähem sama temperatuuriga?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#96

Katsun ennast siis veidi täpsemalt väljendada. Mootor otseselt keema ei ole läinud, olen lihtsalt usaldanud armatuuris temperatuuri näidikut, mis läheb punasele. Radika ülemine ots, salongi minevad ja tulevad voolikud ja kõik muud voolikud on kuumad, ainult radika ja termostaadi vaheline voolik on külm. Selline seis oli siis kui termostaat oli küljes, peale termostaadi eemaldamist käib vedelik mühinal ringi. Ei ole veel jõudnud vaadata, et kas seal termostaadi pesas on mingit jama mis avanemist takistab. Kui ei ole, siis ei oska mina enam midagi arvata. Termostaat hakkab avanema kirjade järgi 87c juures.
Vasta
#97

(26-04-2016, 17:52 PM)Toffel Kirjutas:  Termostaat hakkab avanema kirjade järgi 87c juures.

Mul kuskil vist peaks vedelema termomeeter 0 kuni 150 kraadi mõõteulatusega.
Sellisega saab täpselt mõõta.

Föön annab ikkagi max. 600 kraadi ja sellega avanevad poolsurnud ka, mingi termopaisuv möga sinna sisse ikkagi on alati alles jäänud.

Aga, anyway, tundub, et see termostaat on oma aja ära elanud ja odavam on ta välja vahetada. 
(ja ole ka vaimselt valmis: taas välja vahetada, sest poest uus ka ei tööta nagu peab)
Vasta
#98

Kuuma vee termostaadile pealevalamine ilma termomeetrita ei anna piisavalt infot.
Pane see jupp potti keema koos kraadiklaasiga ja saad vajaliku info.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#99

Ei andnud hing ikka rahu ja ajasin end ka täna välja veelkord seda kuumenemise värki uurima. Termostaadi pesas mingit sodi ei olnud. Mõlemad termostaadid, mida ma vaheldumisi proovinud olen, ajasin pliidil keema ja mõlemad avanesid väga ilusti. Kui termostaadi külge panin, siis sain umbes 3km sõita kui näidik punasele jõudis. Mootor ilusa aurupilve saatel keema ei lähe. Minu viimane arvamus asjast on, et temperatuuri andur või näidik paneb segast, muud seletust ei suuda mina asjale leida. Ega ma ei ole kunagi varem ka neid torusid ja radikat katsunud, nii et ma ei teagi kui kuumad või jahedad need normaalselt olema peaksid.
Vasta

Kas kütuseseier näitab õigesti?

Tihti jahutusvee ja bensunäidikut toidetakse läbi pingestabika, mis akupinget pisut alla tõmbab. 11v peale umbes.
Et pisikesed seierid pöördest ja laadimisest sõltuvalt tantsima ei hakkaks.
Kui see stabikas ei toimi, siis tantsivad need mõlemad.

Näeb välja umbes selline, ilmselt tegu mingi meh. lihtsa asjaga ja asub kelladeploki tagaküljel

[Pilt: stabil.JPG]

Kui ainult tempi näit on kahtlane, siis, jah, tuleks selle anduri tempi graafik kuskilt leida ja võrrelda.
Kui ta on FAE 32230, siis ikka infi leiab. (ja vajadusel leiab ka poest uue 4€-ga)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne