Jalgrattakott
#1

Kas teadjad mehed oskaksid antud tööriistakotti ja mõnda rattamarki omavahel paari panna, või oli tegemist universaalse riistakotiga?

[Pilt: 177954339ff4e2_o.jpg]
[Pilt: 17795435111ac9_o.jpg]

Kuugeldamisel ei leidnud ise midagi, või ei oska lihtsalt otsida.
Vasta
#2

Jalgratast ja Veleda kotti kokku pakkuda ei oska. Veleda - saksa jalgrattasadulate jms tootja firma.
Vasta
#3

Sama küsimus ka selle pauna kohta.
[Pilt: 17803931acdb2d_o.jpg]
[Pilt: 1]
Vasta
#4

Pakun (kuna Valdo ajab praegu rohkem ühes teises foorumis iidseid soome - ja muidu ugrilasi koju), et tundmatu naisterahva teadmata jalgratta äraarvamata tootja poolt valmistatud tööriistatasku, võimalik, et ka kusagil lähikonnas valmistatud. Kunstnik Sorge kindlasti ütleks - see on Taska töö! Cool (mina nii ei ütle).
Vasta
#5

(02-03-2011, 11:02 AM)kass Kirjutas:  ... Valdo ajab praegu rohkem ühes teises foorumis iidseid soome - ja muidu ugrilasi koju...

Ka seda peab tegema. Kui on tekkinud aastatega hüpoteesid, tuleb need välja öelda Wink

(02-03-2011, 11:02 AM)kass Kirjutas:  ... tundmatu naisterahva teadmata jalgratta äraarvamata tootja poolt valmistatud tööriistatasku, võimalik, et ka kusagil lähikonnas valmistatud. Kunstnik Sorge kindlasti ütleks - see on Taska töö! Cool (mina nii ei ütle).

Kardan, et selliseid lopsakaid mustreid kasutasid peale Taska ka Saksa (Taani ja Läti) tootjad. See võib olla Eesti töö, kuid ei pruugi olla. Tõenäoliselt tehti selliseid kotte siiski palju ka Eestis, kuna valmis rataste toll oli suur ja ma olen aru saanud, et palju asju püüti teha kohapeal.

Mis plaan Sul selle kotiga on? Mul on kolm Eesti 1930ndate naisteratast (Saar, Säde, Are), mis on "kotitud" ja mis on mul plaan restaureerida, samuti lugematu hulk Saksa-Taani-Läti sarnast tööd, mis plaan vähemalt komplekteerida.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

See mulle uudiseks, et Taska töökodades ka selliseid tooteid valmistati(muidugi mulle on paljud asjad uudiseks, kuna alles üpris verisulis rattahuviline).Või teete peent huumorit minugaToungue
Kas neid kotte ka meistrimärgiga(Taska) markeeriti?.Endal ei leidnud, kuigi uurisin ja puurisin.
Vasta
#7

Kunstnik Sorge ülekuulamisel selgus,et mooniga kott ei ole kindlasti Taska töö. Tegemist on läti tundmatu nahakunstnikuga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne