Metallipuuride teritamine

kogu see puuride teritus ja üldine teritus nõuab kogemusi ja silma.Mina võtan puurikarbist puuri millega vaja puurida,vaatan tõtt hetke ja pilt selge kas läheb kohe puurpinki või saab enne käia kurjaks ajada.Olid ajad kui treitera enda arust ära teritasin,aga kurjam mitte ei lõiganud.Nüüdseks teema ikka endine vaatan tõtt enne pinki panekut  ja kui ikka mulle ei meeldi siis käi kurjaks.Nüri tööriistaga ei tee tööd,treitera lihtsalt kulub,näsib küll kuidagi ,aga töötegemine see pole.Isiklikult tunnen puudust teritusabinõust peenete puuride puhul ja kui on vaja täpses mõõdus auku siis peab olema tsenter õiges kohas ja käsitsi alati ei õnnestu.
Vasta

(06-10-2016, 19:22 PM)muska71 Kirjutas:  kogu see puuride teritus ja üldine teritus nõuab kogemusi ja silma.Mina võtan puurikarbist puuri millega vaja puurida,vaatan tõtt hetke ja pilt selge kas läheb kohe puurpinki või saab enne käia kurjaks ajada.Olid ajad kui treitera enda arust ära teritasin,aga kurjam mitte ei lõiganud.Nüüdseks teema ikka endine vaatan tõtt enne pinki panekut  ja kui ikka mulle ei meeldi siis käi kurjaks.Nüri tööriistaga ei tee tööd,treitera lihtsalt kulub,näsib küll kuidagi ,aga töötegemine see pole.Isiklikult tunnen puudust teritusabinõust peenete puuride puhul ja kui on vaja täpses mõõdus auku siis peab olema tsenter õiges kohas ja käsitsi alati ei õnnestu.

Selleks on rohi olemas,Osta kõige väiksem pingi spesial tsentripuur.Sellega lased ainult täkke ette,ja kestab igavesti(kui lihtsalt kärnist ei piisa)
Vasta

Tsentripuur on tõega hea asi, tema see "sissepressitav" ala lõikepindade vahel on sisuliselt olematu, läheb sinna, kuhu asetati.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(06-10-2016, 18:02 PM)Marko Kirjutas:  Noateritajate Rolls Royce:

https://www.youtube.com/watch?v=k3SbEWFSA8s

Tõenäoliselt Venemaal väikeseerias toodetud, tsipa isegi liiga keeruline aga tööpõhimõte just see, mis vaja.
Sulle-mulle abimehed on eranditult kõik liiga nüri nurgaga, see võimaldab peaaegu iga pees noa korraks aktiveerida (turundus!) aga tegeliku teritamisega nad ei konkureeri.

Minu isa ei lubanud höövlit isegi laua peale püsti panna. Kujuneb harjumuseks ja paned naelakasti ka püsti.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(06-10-2016, 21:29 PM)aavu Kirjutas:  
(06-10-2016, 18:02 PM)Marko Kirjutas:  Noateritajate Rolls Royce:

https://www.youtube.com/watch?v=k3SbEWFSA8s

Tõenäoliselt Venemaal väikeseerias toodetud, tsipa isegi liiga keeruline aga tööpõhimõte just see, mis vaja.
Sulle-mulle abimehed on eranditult kõik liiga nüri nurgaga, see võimaldab peaaegu iga pees noa korraks aktiveerida (turundus!) aga tegeliku teritamisega nad ei konkureeri.

Minu isa ei lubanud höövlit isegi laua peale püsti panna. Kujuneb harjumuseks ja paned naelakasti ka püsti.

Ja haamri kahBig Grin Big Grin Big Grin
Vasta

(06-10-2016, 19:33 PM)linnuke Kirjutas:  
(06-10-2016, 19:22 PM)muska71 Kirjutas:  kogu see puuride teritus ja üldine teritus nõuab kogemusi ja silma.Mina võtan puurikarbist puuri millega vaja puurida,vaatan tõtt hetke ja pilt selge kas läheb kohe puurpinki või saab enne käia kurjaks ajada.Olid ajad kui treitera enda arust ära teritasin,aga kurjam mitte ei lõiganud.Nüüdseks teema ikka endine vaatan tõtt enne pinki panekut  ja kui ikka mulle ei meeldi siis käi kurjaks.Nüri tööriistaga ei tee tööd,treitera lihtsalt kulub,näsib küll kuidagi ,aga töötegemine see pole.Isiklikult tunnen puudust teritusabinõust peenete puuride puhul ja kui on vaja täpses mõõdus auku siis peab olema tsenter õiges kohas ja käsitsi alati ei õnnestu.

Selleks on rohi olemas,Osta kõige väiksem pingi spesial tsentripuur.Sellega lased ainult täkke ette,ja kestab igavesti(kui lihtsalt kärnist ei piisa)

Muska71 mõtles puuri teritamise tsentrit,et tahud oleksid ühepikkused.Tsentripuur vajab ka teritamist.
Vasta

Vastan
Tserntripuuri kasutamisel sihtotstarbeliselt on tema teritamisvajadus minimaalne(kui just masstööd ei tee)
Kui tsentripuuri nn.koonus on ees(või kärniauk)on üleüldse võimalik nihu teritatud millise puuriga midagi teha.Ilma selleta oled puurist ilma(egas ometi üllatus kellelegi) Big Grin
PS.kuidagi justkui imelik vihjata sellele,mida Muska71 silmas pidas.
Vasta

Puuride ja trei terade teritamine teadus oma ette Piirituse tehases treialil oli isegi teritus käi lukus
et kivi keegi ära ei rikuks ....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Eks hea teravuse saamiseks ja ka selle pikemaajaliseks säilimiseks on vaja heast materjalist nuga. Mis näiteks taskunugadest/kokkupandavatest nugadest võiks selline olla? Kalli hinnaga nugasid on internet täis küll, kas aga reaalselt tera materjal neil kõigil ülim on?
Vasta

Selle firma nn.kokkulapitav komplekt on mul aastaid autos olnud,ja nii mõnegi olukorra lahendanud.
Samas väga huvitav asi nende poolt(mitte just tööriist aga nn.patentvõtme,ehk bolse,mense rubriiki käib küll)
[Pilt: Leatherman-Tread-Multi-Tool-Bracelet-and...-Black.jpg]
sEAL KEERAJAID MITUKÜMMEND
Vasta

(06-10-2016, 20:05 PM)Marko Kirjutas:  Tsentripuur on tõega hea asi, tema see "sissepressitav" ala lõikepindade vahel on sisuliselt olematu, läheb sinna, kuhu asetati.

Ka würt needipuurid väga hääd läheb sinna kus paned,nurga all muidugi tahavad meelitamist.Ok tsentripuurid jah,aga paegu mõtlen kes müüb?Vana narvakal üks pood kus mega valik igasugu treipingi inventari ja lambist muud nagu ei meenu.Angaar oü ka äkki.
Vasta

(06-10-2016, 23:15 PM)impreza Kirjutas:  Puuride ja trei terade teritamine teadus oma ette  Piirituse tehases treialil oli isegi teritus käi lukus
et kivi keegi ära ei rikuks ....

Nhjh,mu taat oli kunagi ammu ammu instrumentaal luksepp ja põhi tegevus alaks oligi teritamine,millega väga paljud hakkama suurt ei saanud.Vähe aega niikui lõikasid ja vsjoo,aga taadu teritatud lõikeriistad kestsid kordades kauem,no ikka tükitööliste käes,kus suur jõud ja tootlikus taga.Kõik kivid,teemandid igasugu rihtlatid,klotsid jne.olid luku taga,mis ei meeldinud peris paljudele.

http://www.elfadistrelec.ee/et/step-dril...simi=87.48

See ka peris kaval asi
Vasta

Palju teemantkäial kiirust olema peaks?
Vasta

Leidsin õpetliku pildi(erinevad teritused,erinevateks otstarveteks)

[Pilt: attachment.php?aid=35203]
Vasta

(07-10-2016, 15:44 PM)muska71 Kirjutas:  
(06-10-2016, 20:05 PM)Marko Kirjutas:  Tsentripuur on tõega hea asi, tema see "sissepressitav" ala lõikepindade vahel on sisuliselt olematu, läheb sinna, kuhu asetati.

Ka würt needipuurid väga hääd läheb sinna kus paned,nurga all muidugi tahavad meelitamist.Ok tsentripuurid jah,aga paegu mõtlen kes müüb?Vana narvakal üks pood kus mega valik igasugu treipingi inventari ja lambist muud nagu ei meenu.Angaar oü ka äkki.

Tean Vana Narvakal ühte kohta kus treivärki on, Kepstom nimeks. Linna poolt minnes peale kepiabi poodi. Tsentri puuride valik algas minu mälu järele 4 mm. Vanasti liikus seal ka korralikke puure (P9 ja P18) ja keermelõikureid. Nüüd hakkavad varud vist otsa saama ja Hiina lõhn on tuppa tulnud.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

Kui ikka odavalt,siis Kepstom hea.Neil olemas ka HRD tsentripuurid.Nüriks ajada kodus pole võimalik.Lolli peaga ainult puruks.Hind odavam,kui kohalesõit. Smile
Vasta

(04-10-2016, 15:11 PM)muska71 Kirjutas:  
(04-10-2016, 08:31 AM)Basilio Kirjutas:  Olen juba ammu tahtnud teada, kas tasub sellist puuriteritusmassinat osta? Silmanägemine, raip, hakkab tõesti vähehaaval järele andma ja peenikeste puuride tunde järgi teritamine kipub aia taha minema.  Sad  Spetsiaalset teritajat aga pole juhust olnud oma käega katsuda.
Saeketi teritaja juba ostsin, sest viiliga nühkimisest sai siiber. Odav hiinakas, aga abi on temast küll. Vähemalt on nüüd hambad peale teritust ühesuguse nurgaga, mis on eriti oluline kõige kitsama keti puhul. Sellel ju saetee pea olematu. Nii kui kübe kõverdi saeb, on latt puu sees kinni. Näpu vahel teritades püüad küll õiget nurka hoida, aga pikapeale läheb asi käest ära. Masina vastu ikka ei saa... 
Kui teaks, et puuriteritaja sama asjalik abiline on, ostaks ära. Mida korüfeed ütlevad?

Minul üks seisab kodus,pakkisin paki lahti,ilus kena asjandus.torkad puuri sobivasse auku siis sõrmega suht raske keerata.Ühte puuri üritasin teritada,aga tilulilu mängukann ja seisab riiulis ja teritan endiselt käsitsi kuna saab 10 korda kiiremini.Lisaks teritad käsitsi vaatad puurile näkku ja silm ütleb kohe kas on terav või mitte.Masinas kruttisid puuri,mootor nõrguke aega läheb ja tulemust pole.Käsitsi ei saa tsentrit täpselt maika kuigi lihtsalt,aga teravaks saab küll.
Kunagi nägin mingit teritajat mille kinnitasid käia külge,regullisid nurga paika ja siispuur rakses keerasid puuri,alt kruvist sai puuri käiale peale keerata.Seda riistapuud tahaks,aga pole kusagil näinud müügil.
Nüüd pean küll vabandama ja sõnad tagasi võtma.Eile k pada kokku ladudes keerasin ühe poldi pooleks,välja puurides läks puur pooleks ja siis toast garaazi minna ei viitsinud ja võtsin selle teritaja ja pisut harjuda ja teritab küll.Mu ostetud an tehnikast ja teritab kuni 13 mm.
Vasta

Osta.ee müügil aparaat, mis teritab igasuu terasid ja puure nii teemantiga kui ka ilma ja nii kukladusega kui ka ilma. Niipalju kui videodest näha siis pannakse mööda puuri soont fiksaator nöel  jooksma mida mööda keeratakse jne. Ole ainult mees ja oska masinat kasutada.  Hind ka muidugi vastav Smile

https://osta-ee.postimees.ee/bernardo-u3...src=search
Vasta

Võibolla saab sellega isegi tööd teha. Aga tegelt saab näpu vahel pea kõike teha ja siiani mitu põlvkonda puurinud. Big Grin Siiani kõik hästi läinud. Võibolla suurtes tehastes õigustab selline aparaat ennast ära. Kui muidugi sellega üldse midagi teha saab. Tehakse ju palju asju ainult selleks,et saada raha kätte inimese käest. Ja videode pealt vaadata..... no petab ka silma. Võid isegi petta saada lahtiste silmadega. Big Grin 

T.
Vasta

Janere saatis mulle kirjakese:

Väga põnev äri. Millimeeter siia-sinna nagu unustatud. Big Grin Huvitav kaua aega ja vaeva kulub nende millimeetrite mõõtmiseks ja kirja panekuks.


[Pilt: 1521493682.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne