Metallipuuride teritamine
#21

(05-03-2011, 00:01 AM)Ranno Kirjutas:  Teritameine on raamatu järgi arusaadav. Aga millist käiakivi tuleks kasutada teritmisel?

Teritamisel võid kasutada ükstaskõik mis käiakivi,pea-asi,et teritada saab. peenemate asjade juures kindlasti peenemateralist käiakivi. Treiterade teritamisel on hea rohelist värvi käiakivi. Samuti teemant. Valgega pole eriti treiterade juures midagi teha. Treitera keha muidugi saab,kuid plaadile eriti peale ei hakka. Igasugustel laatadel ja turgudel käiakivide sortiment lai. Eks vene ajal iga mees pistis midagi hõlma alla,kui kodu poole astus. Kui ei oleks pannud,oleks tuul minema viinud....Big Grin
Vasta
#22

Puuride teritamiseks soovitan valget käiakivi, sellega ei aja puuri otsa siniseks. Käiakivi viskamist saab ära kulutada teemantpulgaga, neid saab osta tööriistapoodidest.
Vasta
#23

(05-03-2011, 11:59 AM)MANKS Kirjutas:  Puuride teritamiseks soovitan valget käiakivi, sellega ei aja puuri otsa siniseks. Käiakivi viskamist saab ära kulutada teemantpulgaga, neid saab osta tööriistapoodidest.

Jutt õige. Vaesematele meestele sobib käiakivi rihtimiseks ka vana käiakivi tükk.
Vasta
#24

(05-03-2011, 12:48 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(05-03-2011, 11:59 AM)MANKS Kirjutas:  Käiakivi viskamist saab ära kulutada teemantpulgaga, neid saab osta tööriistapoodidest.

Jutt õige. Vaesematele meestele sobib käiakivi rihtimiseks ka vana käiakivi tükk.

Isegi kasutamiskõlbmatu klaasinoaga olen proovinud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#25

(05-03-2011, 13:48 PM)aavu Kirjutas:  
(05-03-2011, 12:48 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(05-03-2011, 11:59 AM)MANKS Kirjutas:  Käiakivi viskamist saab ära kulutada teemantpulgaga, neid saab osta tööriistapoodidest.

Jutt õige. Vaesematele meestele sobib käiakivi rihtimiseks ka vana käiakivi tükk.

Isegi kasutamiskõlbmatu klaasinoaga olen proovinud.

Ma olen aru saanud,et selleks kasutatakse ka siukest käegahoitavat toru mille otsa on pandud käiakettast laiem kuullaager. oskab keegi kommenteerida?
Vasta
#26

Puuride teritamine vajab lihtsalt natuke harjutamist ja head silma. Peamine reegel, et lõiketera keskosa ikka tsentris oleks ja lõiketerad võrdse kraadi all ja käiasmisel jälgida, et lõiketera kand oleks ikka tiba tera servast madalam. See tekib juba vilunud teritajal juba eelnevais postitustes kirjeldatud salapärases käenõksus teritamise ajal. Siis puur lõikab hästi. Puurid nürituvad kiiresti näiteks, kui suure läbimõõduga puuril on suur pöörlemiskiirus, liialt nõrk surve puuri poolt puuritavale pinnale, jahutamiseta puurimine.
Vene puurid on reeglina väga kvaliteetsed.
Pehmed puurid on puidupuurid ja need metallile ei sobi
Vasta
#27

Leidsin ühe klipi, kus näitab puuri teritamist.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=woC2Pp5x8Ec
Tekib küsimus, kas selline võte ei tee puuri tipu mitte ümaraks?
Vasta
#28

Oi jah, ikka teritate.....andke tuld.....Hea oleks veel Talveralli tagajärgdega ühildada see teema...
Vasta
#29

(02-03-2011, 11:28 AM)isandpauk Kirjutas:  Mul see tööriistamarketi aparaat olemas. Ostsin selle peale seda, kui igasugu hiina puuridest siiber sai - ostsin Tagadi laadalt peotäie eri mõõdus vene puure ning lasin sellest aparaadist läbi. Tulemus sai väga hea ning teritamine ise ka väga lihtne.
Aparaati saab kasutada ainult mingis kindlas vahemikus olevaid puure, mu mälu järgi vist ~2-12mm diameetriga. Aparaadi peal terve ports eri diameetriga auke, otsid teritatavale puurile kõige lähema üles ja topid sinna sisse niikaugele, et selle ots fikseerub. Seejärel keerad nupust käiakivi vastu puuri, ootad pisut, keerad puuri 180 kraadi, ootad pisut veel ning ongi valmis.

ma selle ka ostsin, aga ma ei oska sellega midagi peale hakata. Kuidas sa selle saavutad, et embakumba poolt teise suhtes üle ei lase?
Vasta
#30

keeruline neh, ja abinõu lahendus veidi poolikuks ka jäänd.
a üldiselt ärge kartke teritamist, see pole raketiteadus.
puur näppu ja proovima.
ja eespool küsitud tsentri paikajäämist ei tasu ka väga peljata. nö. tava mõõdus puuride juures pole see teemaks kui üks pool teisest karvavõrra pikem jääb. tõsiste ja täpsete peenmehhaanika rakenduste juures nagunii tehakse vajalikud mulgud nagunii veidi teise tehnoloogiaga.
Vasta
#31

Ei hakanud uut teemat tegema, kuigi viimasest postitusest on ütlemata palju möödas.

Leidsin Internetist paar väga head õpetlikku videot ja panin endale pahaks neid Teile mitte jagada:




Sealt tekkis küsimus, et millises poes Eestis müüakse sarnase tööpõhimõttega riistapuud:

[Pilt: 571535_ENPPIPRO1.JPG]

Taolistel puuriteritajatel on üks suur puudus - nimelt puudub neil puuri sügavuse piiraja, ehk on oht puuri pea tsentrist välja lihvida. Lisaks olen lugenud, et taoliste aparaatide sees olevad lihvelemendid kipuvad kiiresti kuluma, ega anna sellist tulemust, mille saab tavalist käia kasutades.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#32

Teritusabinõu: http://nagi.ee/photos/tafcka/21472747/
Sry, ei saanud kuidagi pilte väiksemaks tehtud, et otse siia riputada.
Kivi ees "liigutatav" magasin. Oluline, et magasini horisontaaltelg oleks käia teljest allpool.
Muidugi on teritamisel vaja "tunnetust". Smile
Vasta
#33

eee, nüüd olen mina vist millestki väga valesti aru saanud. abinõu on ju igati tore, aga oma lolli peaga paneks asja küll peegelpildis püsti. minu võhikliku arusaamise järgi peaks ikka lõikepinnale vastu lihvima.
parandage mind, kui ma eksin.
Vasta
#34

(02-03-2011, 01:05 AM)kaasik Kirjutas:  Tööriistamarketis aga müügil huvitav aparaat, puuride teritaja-polnud varem sellist näinud, maksis ka vist mingi paarkümmend eurot ainult, kui kellelgi sellisega kogemusi, siis võiks kommenteerida...

see riiist ei kõlba kassisaba allagi.
Ma ei oska käia peal teritada, aga sellega saab veel viletsamBig Grin
Vasta
#35

(24-09-2012, 12:59 PM)diesel Kirjutas:  eee, nüüd olen mina vist millestki väga valesti aru saanud. abinõu on ju igati tore, aga oma lolli peaga paneks asja küll peegelpildis püsti. minu võhikliku arusaamise järgi peaks ikka lõikepinnale vastu lihvima.
parandage mind, kui ma eksin.
Ei ole. Kõik teritamised tehakse niiöelda vastu karva, eht vastu lõikkeserva. Vastasel juhul hakkab materjal kaasa venima ja jääb selline lipendav serv. Metalli puhul polegi väga suureks takistuseks, kui jõudu piisavalt, siis aga surud ja kulubki ära. Puidu puhul on asi aga täitsa p....s, sedasi teritatud puur või mis iganes lõikeriist ei lõika.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#36

(24-09-2012, 13:22 PM)pannkook Kirjutas:  
(02-03-2011, 01:05 AM)kaasik Kirjutas:  Tööriistamarketis aga müügil huvitav aparaat, puuride teritaja-polnud varem sellist näinud, maksis ka vist mingi paarkümmend eurot ainult, kui kellelgi sellisega kogemusi, siis võiks kommenteerida...

see riiist ei kõlba kassisaba allagi.
Ma ei oska käia peal teritada, aga sellega saab veel viletsamBig Grin
Lugupeetud pannkook`il on õigus - proovisin ära ja ei tule sellega mitte essugi. Kes tahab, võin ilma rahata anda ära selle sheisse (fekaal-saksa keeli)


Vasta
#37

(24-09-2012, 18:19 PM)metsakohin Kirjutas:  Ei ole...

oh, süda rahul kohe. a eelpool viidatud uhke abinõu on siis ilmselgelt valesti käia külge installitud.
Vasta
#38

jep, veidi jääb kidasi peale teritamist lõikeservale aga kuna töötan valdavalt alumintsi/ terasega siis ei ole probleem.
Vasta
#39

(25-09-2012, 16:46 PM)tafcka Kirjutas:  jep, veidi jääb kidasi peale teritamist lõikeservale aga kuna töötan valdavalt alumintsi/ terasega siis ei ole probleem.
Veel hullem ju, seda paremini jääb alumiinium puuri külge kinni, mina jätaks teritamata, pole vahet, kuidas läbi pressida. Peale kauba saab ilusad kõrged servad avale.
Terita parem ilma rakiseta, lihtsalt käe vahel. Pole hullu, kui puuri tsenter natuke viltu läheb, sest sedasi vägistades ei tasu ka täpsusest rääkida.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#40

[Pilt: 571535_ENPPIPRO1.JPG]

Antud riistapuud on võimalik tellida Stokkerist, maksis vaid 3,5 € Smile

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne