Metallipuuride teritamine
#41

Han. Kahju, et seda teemat varem tähele pole pannud. Ostsin paar päeva tagasi laialt tuntud kilide tööriistu müüvast asutusest selle elektrilise teritaja. Hind oli vist 29€ ja sai mõeldud, et hind pole midagi hullu ning võiks proovida. Ostsin asja käigult ja üllatusena selgus, et sobib ainult kivipuuride terituseks. Panin imeriista käima ja see hakkas mõnusalt vibrama laual, kuna kivi tsentrist väljas. No ok - võtsin siis ühe suht nudi nr. 5 puuri ja toppisin vastava numbriga pessa. Veerand tundi jändasin ja lõpuks sai kõrini. Kõigi muude meetoditega saab kiiremini ja parema tulemuse.
Vasta
#42

Korralikku puuride teritamise massinat nägin müügil Stokkeris.
Tõega hästi toimiv asi.Kahjuks on hind ka kvaliteedile vastav.
Vasta
#43

Kui ikka tsentri kõrvale teritad, teeb ka augu jämedama. Vahest olen seda efekti kasutanudki, kui olemasolevast puurist paar kümnendikku jämedamat ava vaja teha. Ja jahutusvedelikku või mõni tilk õli puurimise aeg. Väga head meie laevaehitajate poolt Soomest toodud väiksed 10 ml tropsid pealkirjaga "Roxtec Lubricant, Sweden". Vast kuskil müügil ka. Kui kuuma puuriotsa sellega puutud, lööb lambarasva lõhna üles. Määrib jupiks ajaks puuri ja lõikama hakkab ka paremni -nagu oleks veidi teritanud.See käenõks- vähe kõrgemaks jäetud esiserv paneb ilusat laastu lõikama.
Vasta
#44

Pole midagi keerulist puuri teritamisel ! Karud õpivad jalgrattaga sõitma ja koerad autot juhtima. Mis te , mehed , raiskate mingite terituspinkide peale !

Tervitab Veteran.
Vasta
#45

Meil treial Vasja kasutas masin kermestamisel ja muidu puurimisel oblikhapet... puuris roostevaba nii et surises...vene ajast veel järgi emulsiooni kontsentraati treipingi jahutuseks.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#46

Nende lõiketöötlusemulsioonide mõte on see, et eralduv laast mööda tera kergemini libiseks, ehk siis sisuliselt on tegemist veega segatud õliga. Oblikhape... ma ei tea, tundub natuke liiga väike ja lihtne molekul selleks et töötada, aga noh ega ma muidugi ei tea milleks täpselt seda sinna pandi.

Ma ise olen kasutanud mingit sellist aerosooli: http://www.zep.ee/index.php?page=71&acti...roup_id=63 . Müüakse tööriistapoodides. On küll kallim kui konsentraadist emulsiooni segada, aga hobikasutuses, kus ei ole vaja päevad läbi puurida vaid lihtsalt vahel paar auku teha, oluliselt mugavam. Ja ei lagasta kogu maailma täis, lased sutsaki sinna kuhu vaja.
Vasta
#47

Lõikekiirus legeerimata terase puurimisel 15-25 m/min,sõltub ava sügavusest ,jahutusest,laastu kujust jne.Lõikekiirus meetrit/min=pöörded/min.x pi x puuri diam.,mm/1000
Sideserva paksus rusikareegli järgi 10% puuri diam.
Lõikeserva tagatahu(see,mida teritamisel käiatakse)kalle puuri lõiketasandi suhtes diam. 12-16 8 kraadi 6-12 9 kraadi ,väiksemad 10-11 kraadi.

Iinlased on jõudnud juba kõikjale,nende nägusid näeb isegi postitustes
Vasta
#48

http://www.youtube.com/watch?v=JQ6vUVfIuXI

Kas keegi oskab selgitada mida selle massina juures tähele panna. Ei ole endal seda kunstniku kätt, üks vaevalt kümnest õnnestub. Peab abivahendeid kasutama.
Vasta
#49

(13-01-2013, 20:49 PM)valdy Kirjutas:  h
Kas keegi oskab selgitada mida selle massina juures tähele panna. Ei ole endal seda kunstniku kätt, üks vaevalt kümnest õnnestub. Peab abivahendeid kasutama.
Minu meelest vana nürib,mitte ei terita,sest rakis(puuri pikitelg) liigub käia tasapinna suhtes + (alla 90kraadi)nurgast - (üle 90kraadi)nurgaks ehk nüriks.Kui rakisel oleks piiraja nii,et jääks käia ja puuri vahele nurk ca 80 kraadi oleks OK ja saaks pärast puurida ka.

Iinlased on jõudnud juba kõikjale,nende nägusid näeb isegi postitustes
Vasta
#50

(13-09-2012, 21:44 PM)hendrik Kirjutas:  Leidsin Internetist paar väga head õpetlikku videot ja panin endale pahaks neid Teile mitte jagada:

Need videod on puhas kuld, tuhat tänu!

Teritasin oma puuripargi nende õpetuste järgi ära (varasem kogemus teritamisega oli null), surakas lõikevedelikku aerosoolpudelist ja kõik toimib. Polegi enne suutnud sellist auku puurida kus terve august tulnud materjal on kahe pika laastuna Smile

Ainuke asi et alla 8mm puuride jaoks oleks hea tuua poest väikese läbimõõduga ja peene teraga käiakivi, standartsega kipub "läks liiga vähe" ja "läks liiga palju" vaheline aken maru kitsaks jääma. Aga sai hakkama, tõin küll kivi ära aga see jäi laiskusest paigaldamata.
Vasta
#51

Ainuke asi et alla 8mm puuride jaoks oleks hea tuua poest väikese läbimõõduga ja peene teraga käiakivi, standartsega kipub "läks liiga vähe" ja "läks liiga palju" vaheline aken maru kitsaks jääma. Aga sai hakkama, tõin küll kivi ära aga see jäi laiskusest paigaldamata.

Veel parema tulemuse saamiseks kasutan teemantkäia,sellega annan lõppliku viimistluse.
Vasta
#52

Kuidas teritada koonuspuuri või kes seda teeks ? Sellist nagu pildidl.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#53

Plekule:
Ise teritad. Ketaslõikajaga. Ära ainult unusta pöördeid vähendada.
Kõige peenemat otsa saab teritada ainult täiesti uue kettaga.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#54

Kodukasutuses viilutaja. Proua arvates juba nüri, nuiab teritamist. Pole ülde endas kindel, et ma sellega hakkama saan. Esiteks pole vastavat kogemust, teiseks arvan, et niigi terav ja kolmandaks pole ilmselt abi mingist luisust. Igaks juhuks pilt, et milline välja näeb.
Kas on kellelgi kogemust või soovitusi. Ise arvan, et ei tasu torkida, rikub ära.
No ja sama küsimus ühtlasi nende uute lainelise teraga nugade kohta, et kas leivanuga ka keegi teritanud on.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#55

Ma olen lainelise teraga nuga teritanud, vaja on lihtsalt lainega enam-vähem sama raadiusega (suurem ei tohi olla, loomulikult) ja peene teraga ümarviili. Ilmselt parim oleks ümmargune luisk, anoh selle saadavuse osas ma sõna võtta ei julge, pole isegi tavalist luisku teabmis ajast poes näinud. Sellega siis tõmbad kannatlikult iga laine ükshaaval teravaks. Aega võtab kauakaua...
Vasta
#56

lainelised terad on tavaliselt lainelised ainult ühelt poolt, teine pool on tasapinnaline, sealt siis teritatakse, tera tsenter nihkub küll paigast ära, aga tavaliselt see suurt ei sega. Ümarat lõiketera teritaks nii, kui väga metsas on, et paneks selle treipinki (kui juhtub olema) ja terahoidjasse siis käi või otslihvija, peeneteralise käiaga, ja pärast käiks serva krassieemalduseks peene luisuga üle. Kui tera väga väsinud ei ole, siis kasutaks lihtsalt peenikest luisku(seda kõige peenemat arkansase kivi või kuidas seda kutsutaksegi)
Vasta
#57

Ei, sirgelt poolt teritades terituvad ainult lainete tipud, mis tegelikult lõikamises teabmis rolli ei mängi. Loogika on tegelikult üsna analoogne sae teritamisele, seda sa ju ei tee treipingis?
Vasta
#58

Teritamise juures on üsna head abimehed teemantviil ja teemantkäi. Kõige õigem on teritada laine seest muidugi, samas teise küljega tegelemine annab võimaluse käsitööst hoiduda. Kui on klassikaline ühelt poolt töödeldud hammastega tera, siis tegelikult sirge külje lihvimine teritab ka hammaste põhjasid.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#59

Nojah, selles mõttes muidugi õige et valelt poolt teritatud lainelise noa kohta saab öelda "teritatud", ehk siis sa tegelesid mingi aja teritamisega, ise rahul, naine rahul jne Smile
Vasta
#60

Õige, see ei ole nii halb nagu kääridega, valelt poolt katsud on piiksus aga parem ikka nii nagu tehases tehti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne