Metallipuuride teritamine
#81

Rein ütle palun, kui tavalisest elektrimootorist tehtud käiale külge panna teemantkausid, kas siis saab hea? Kas tavalise elektrimootori kuullaagrid on piisava täpsusega teemantkäia tegemiseks?
Vasta
#82

(09-09-2016, 08:42 AM)_rein_ Kirjutas:  Sedasi võivad teritada kes need puurivad nn. plekki paksusega kuni 5mm. ja ava diameeter ei ole oluline.Tõsisema metallitöö puhul nii ei saa.

Tõsises tehases tõsise töö jaoks ei terita puure,freese keegi kurat käsitsi.Selleks väga asjalikud pingid olemas.
Vasta
#83

(09-09-2016, 09:00 AM)Envir Kirjutas:  Rein ütle palun, kui tavalisest elektrimootorist tehtud käiale külge panna teemantkausid, kas siis saab hea? Kas tavalise elektrimootori kuullaagrid on piisava täpsusega teemantkäia tegemiseks?

Pane sinna mistahes käiakivi otsa,kui teritad käsitsi,siis võlli 100 ne loks on ju olematu RolleyesEnnem loobib kõik muu staff.(kätevärinast rääkimata Big Grin )
Vasta
#84

(09-09-2016, 14:49 PM)linnuke Kirjutas:  
(09-09-2016, 09:00 AM)Envir Kirjutas:  Rein ütle palun, kui tavalisest elektrimootorist tehtud käiale külge panna teemantkausid, kas siis saab hea? Kas tavalise elektrimootori kuullaagrid on piisava täpsusega teemantkäia tegemiseks?

Pane sinna mistahes käiakivi otsa,kui teritad käsitsi,siis võlli 100 ne loks on ju olematu RolleyesEnnem loobib kõik muu staff.(kätevärinast rääkimata Big Grin )
Võib ju panna aga käia puhul on oluline joonkiirus.Et saada head tulemust ja käi ei kuluks liigselt peaks joonkiirus olema lubatud maksimumi lähedal.
 ps.Kätevärina puhul aitab teinekord 2x4cl.
Vasta
#85

Envirit huvitas rohkem laagriteema,tont teab mis pöördad Ta mootoril on. Rolleyes
PS.See joonkiirus on kah libe teema.400 mm.kivi kuludes 200 a.peale Sa seda ju minema ei viska(ehk)joonkiirus aga topelt aeglasem.(Niiet,varugem kive)
PS.Envirit huvitas nimelt teemantkauss,sel pole kuluda kuhugi.
Vasta
#86

(09-09-2016, 18:06 PM)_rein_ Kirjutas:  
(09-09-2016, 14:49 PM)linnuke Kirjutas:  
(09-09-2016, 09:00 AM)Envir Kirjutas:  Rein ütle palun, kui tavalisest elektrimootorist tehtud käiale külge panna teemantkausid, kas siis saab hea? Kas tavalise elektrimootori kuullaagrid on piisava täpsusega teemantkäia tegemiseks?

Pane sinna mistahes käiakivi otsa,kui teritad käsitsi,siis võlli 100 ne loks on ju olematu RolleyesEnnem loobib kõik muu staff.(kätevärinast rääkimata Big Grin )
Võib ju panna aga käia puhul on oluline joonkiirus.Et saada head tulemust ja käi ei kuluks liigselt peaks joonkiirus olema lubatud maksimumi lähedal.
 ps.Kätevärina puhul aitab teinekord 2x4cl.

.... Sedasi võivad teritada kes need puurivad nn. plekki paksusega kuni 5mm. ja ava diameeter ei ole oluline.Tõsisema metallitöö puhul nii ei saa.

Ja kuidas on seotud omavahel käia joonkiirus ning eriti paksu metalli puuride teritus mille diameeter on oluline?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#87

(09-09-2016, 19:52 PM)linnuke Kirjutas:  Envirit huvitas rohkem laagriteema,tont teab mis pöördad Ta mootoril on. Rolleyes
PS.See joonkiirus on kah libe teema.400 mm.kivi kuludes 200 a.peale Sa seda ju minema ei viska(ehk)joonkiirus aga topelt aeglasem.(Niiet,varugem kive)
PS.Envirit huvitas nimelt teemantkauss,sel pole kuluda kuhugi.

400 kivil on ava 203 või 127mm.Õigem on kasutada 203.Kui diameeter väikkseks jääb on tõsisem käiamine paras tolmu tekitamine.
Viplalale:ma pidasin silmas seda, et kehvasti teritatud puuriga täpse diameetriga ava ei puuri.Kui on vaja et polt läbi läheb on OK,aga keerme alla?
Vasta
#88

(09-09-2016, 21:32 PM)_rein_ Kirjutas:  
(09-09-2016, 19:52 PM)linnuke Kirjutas:  Envirit huvitas rohkem laagriteema,tont teab mis pöördad Ta mootoril on. Rolleyes
PS.See joonkiirus on kah libe teema.400 mm.kivi kuludes 200 a.peale Sa seda ju minema ei viska(ehk)joonkiirus aga topelt aeglasem.(Niiet,varugem kive)
PS.Envirit huvitas nimelt teemantkauss,sel pole kuluda kuhugi.

400 kivil on ava 203 või 127mm.Õigem on kasutada 203.Kui diameeter väikkseks jääb on tõsisem käiamine paras tolmu tekitamine.
 Viplalale:ma pidasin silmas seda, et kehvasti teritatud puuriga täpse diameetriga ava ei puuri.Kui on vaja et polt läbi läheb on OK,aga keerme alla?

Selle kivi mõõdu võtsin lihtsalt lambist.Asja point oli küssa,Mil moel Sa saavutad püsiva joonkiiruse Rolleyes(muidugi võib panna asja sagedusmuunduriga mootori otsa..Kivi kulub,pöörded suurenevad .jne.jne
PS.No pole see keerme alla teritamine nüüd küll mingi raketiteadus.Saaks veel aru,et mingi tihvti,puksi jaoks ava vaja.
Vasta
#89

(09-09-2016, 21:42 PM)linnuke Kirjutas:  
(09-09-2016, 21:32 PM)_rein_ Kirjutas:  
(09-09-2016, 19:52 PM)linnuke Kirjutas:  Envirit huvitas rohkem laagriteema,tont teab mis pöördad Ta mootoril on. Rolleyes
PS.See joonkiirus on kah libe teema.400 mm.kivi kuludes 200 a.peale Sa seda ju minema ei viska(ehk)joonkiirus aga topelt aeglasem.(Niiet,varugem kive)
PS.Envirit huvitas nimelt teemantkauss,sel pole kuluda kuhugi.

400 kivil on ava 203 või 127mm.Õigem on kasutada 203.Kui diameeter väikkseks jääb on tõsisem käiamine paras tolmu tekitamine.
 Viplalale:ma pidasin silmas seda, et kehvasti teritatud puuriga täpse diameetriga ava ei puuri.Kui on vaja et polt läbi läheb on OK,aga keerme alla?

Selle kivi mõõdu võtsin lihtsalt lambist.Asja point oli küssa,Mil moel Sa saavutad püsiva joonkiiruse Rolleyes(muidugi võib panna asja sagedusmuunduriga mootori otsa..Kivi kulub,pöörded suurenevad .jne.jne
PS.No pole see keerme alla teritamine nüüd küll mingi raketiteadus.Saaks veel aru,et mingi tihvti,puksi jaoks ava vaja.
Raketiteaduses peaks rääkima mikronitest aga kuni M10 võiks tolerants 0,1mm.olla.Tahaks näha kui keegi puurib relagaga teritatud 6mm puuriga ava, et tulem oleks 6,00...6,1
Vasta
#90

rein ära võta asja nii südamesse.Rellakaga teritatakse ju ikkagi hetkel parema võimaluse puudumisel. SadKeegi ei ole siin ju väitnud, et KÄI persse, RELLAKAS on parem. Big Grin
Vasta
#91

Ootoot, mis vahet seal on kas ketas on tasapinnaline või ümar?
käe vahel teritades on erinevus olematu.
Mõttetut tümitamist on siis olnud ennegi, katsuge olla....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#92

(09-09-2016, 22:56 PM)Marko Kirjutas:  Ootoot, mis vahet seal on kas ketas on tasapinnaline või ümar?
käe vahel teritades on erinevus olematu.
Mõttetut tümitamist on siis olnud ennegi, katsuge olla....

Mis ketast Sa silmas pidasid(tasapinnaline või ümar Sad )
Vasta
#93

to linnuke
lõikeketas on tasapinnaline küljelt
saab puuri teritada küll

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#94

(09-09-2016, 23:09 PM)Marko Kirjutas:  to linnuke
lõikeketas on tasapinnaline küljelt
saab puuri teritada küll

Asi selge.Minu jaoks on samuti  rellakaga puuri teritamine tavaline asi.Lihtsalt kfl rein püüab seda kuidagimoodi,noh ütleme võimatuks pidada. Rolleyes Täpsus on aga alati nn.tihendis kinni.
Vasta
#95

Ähh, ma olen siin rellaga keti teritamise eest piisavalt peksa saand, õnneks on mul paks nahk.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#96

Minu MOTO,ära kunagi ütle,et ei saa,kuidagi.........(puur sai teravaks,ega kettki nürimaks läinud)
Vasta
#97

(09-09-2016, 22:56 PM)linnuke Kirjutas:  rein ära võta asja nii südamesse.Rellakaga teritatakse ju ikkagi hetkel parema võimaluse puudumisel. SadKeegi ei ole siin ju väitnud, et KÄI persse, RELLAKAS on parem. Big Grin

Big Grin "Käi persse" on ju noateritajale tervitus nagu pollarile "sau persse" ehk meile "nael kummi"   elumehed... Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#98

(09-09-2016, 22:41 PM)_rein_ Kirjutas:  
(09-09-2016, 21:42 PM)linnuke Kirjutas:  
(09-09-2016, 21:32 PM)_rein_ Kirjutas:  
(09-09-2016, 19:52 PM)linnuke Kirjutas:  Envirit huvitas rohkem laagriteema,tont teab mis pöördad Ta mootoril on. Rolleyes
PS.See joonkiirus on kah libe teema.400 mm.kivi kuludes 200 a.peale Sa seda ju minema ei viska(ehk)joonkiirus aga topelt aeglasem.(Niiet,varugem kive)
PS.Envirit huvitas nimelt teemantkauss,sel pole kuluda kuhugi.

400 kivil on ava 203 või 127mm.Õigem on kasutada 203.Kui diameeter väikkseks jääb on tõsisem käiamine paras tolmu tekitamine.
 Viplalale:ma pidasin silmas seda, et kehvasti teritatud puuriga täpse diameetriga ava ei puuri.Kui on vaja et polt läbi läheb on OK,aga keerme alla?

Selle kivi mõõdu võtsin lihtsalt lambist.Asja point oli küssa,Mil moel Sa saavutad püsiva joonkiiruse Rolleyes(muidugi võib panna asja sagedusmuunduriga mootori otsa..Kivi kulub,pöörded suurenevad .jne.jne
PS.No pole see keerme alla teritamine nüüd küll mingi raketiteadus.Saaks veel aru,et mingi tihvti,puksi jaoks ava vaja.
Raketiteaduses peaks rääkima mikronitest aga kuni M10 võiks tolerants 0,1mm.olla.Tahaks näha kui keegi puurib relagaga teritatud 6mm puuriga ava, et tulem oleks 6,00...6,1
No mis vahe on sellel mis masina küljes see abrasiiv ketas on?Sõber hoiab rela kinni ja ise teritad puuri ja terituse kvaliteet sõltub ikkagi teritaja vilumusest silmast ja käe tundest ei millegist muust.
Vasta
#99

(09-09-2016, 23:53 PM)Marko Kirjutas:  Ähh, ma olen siin rellaga keti teritamise eest piisavalt peksa saand, õnneks on mul paks nahk.

Relagaga ketti teritanud pole, küll aga terituspingi peal.Eelnevalt teridades käiakettatipu R 2,5...3mm.Minu meelest on tulemus parem kui viiliga.Terituspingi all pean silmas metallitöökodades levinud freeside jne.teritamiseks mõeldud pinki.
  Ühe sellise pingi spindlipea tõin vanamettallist ära ja tahan garaaži teha sellise käia ,kus oleks joonkiirus enamvähem õige ning käia lihtne vahetada.Sinna spindlisse saab paigaldada kaks käia.Käiad kinnituvad spindlisse morse 3 koonusega.
Vasta

(10-09-2016, 11:52 AM)_rein_ Kirjutas:  
(09-09-2016, 23:53 PM)Marko Kirjutas:  Ähh, ma olen siin rellaga keti teritamise eest piisavalt peksa saand, õnneks on mul paks nahk.

Relagaga ketti teritanud pole, küll aga terituspingi peal.Eelnevalt teridades käiakettatipu R 2,5...3mm.Minu meelest on tulemus parem kui viiliga.Terituspingi all pean silmas metallitöökodades levinud freeside jne.teritamiseks mõeldud pinki.
  Ühe sellise pingi spindlipea tõin vanamettallist ära ja tahan garaaži teha sellise käia ,kus oleks joonkiirus enamvähem õige ning käia lihtne vahetada.Sinna spindlisse saab paigaldada kaks käia.Käiad kinnituvad spindlisse morse 3 koonusega.

Aga seda ma kuskil eelnevas sõnavõtus ju mainisin,et korralik tehas,korraliku puuri teritamiseks omab korralikku masinat.Sama siin..ketid jne
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne