Metallipuuride teritamine

Ei ole elu sees ühtegi puuri teritanud ja pole ka plaanis. Rolleyes
Vasta

(04-10-2016, 18:18 PM)veix__ Kirjutas:  Ei ole elu sees ühtegi puuri teritanud ja pole ka plaanis. Rolleyes

Kas Sina oledki see mees,kellel kodus terve kuhi puure ja kõik nürid? Big Grin
Vasta

(04-10-2016, 18:20 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(04-10-2016, 18:18 PM)veix__ Kirjutas:  Ei ole elu sees ühtegi puuri teritanud ja pole ka plaanis. Rolleyes

Kas Sina oledki see mees,kellel kodus terve kuhi puure ja kõik nürid? Big Grin

Ehk siis nii..... Big Grin

https://youtu.be/bah2MO0pGIA
Vasta

Mul on piisavalt head puurid ja piisavalt vähe puurimist, et minu kasutamise juures teritada pole vaja. Toungue Ja kui peaks ka mõni puur nüriks minema (näiteks 2-3 tk aastas), siis odavam on uued osta kui hakata teritamiseks vajalikke riistasid ostma + hulk vaba aega (mida on vähe) sellega tegelemiseks. Rolleyes
Vasta

(04-10-2016, 21:00 PM)veix__ Kirjutas:  Mul on piisavalt head puurid ja piisavalt vähe puurimist, et minu kasutamise juures teritada pole vaja. Toungue Ja kui peaks ka mõni puur nüriks minema (näiteks 2-3 tk aastas), siis odavam on uued osta kui hakata teritamiseks vajalikke riistasid ostma + hulk vaba aega (mida on vähe) sellega tegelemiseks. Rolleyes

Poe järjekorras lähed halliks,puuriteritamine on tõesti köki-möki. Sellega saab igaüks hakkama. Tee proovi. Smile
Vasta

Ma arvan, et teritamise korralikult selgeks õppimine võtab oluliselt rohkem aega kui võibolla aastas paari puuri ostmine (linnas, poed pole kaugel). Eks ise saab igasuguseid asju teha, aga alati pole see otstarbekas. Rolleyes
Vasta

Lihtsalt suhtumise asi.Ilmselt veix koduseid kööginuge kah ei terita, Smileodavam osta uued. Rolleyes Või kuidas.
Vasta

Nugasid teritan sellise seadmega, mille kahe rulliku vahelt tera vaja läbi lükata-tõmmata ja saab hea küll. Ehk siis mingis mõttes võrrleldav puuri teritamisega teritusmasinaga. Big Grin
Vasta

(04-10-2016, 21:50 PM)veix__ Kirjutas:  Nugasid teritan sellise seadmega, mille kahe rulliku vahelt tera vaja läbi lükata-tõmmata ja saab hea küll. Ehk siis mingis mõttes võrrleldav puuri teritamisega teritusmasinaga. Big Grin

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Kui ikka naispool noad ära nüritab nt mustad kraanikaussi hunnikusse koos teiste kahvlite lusikatega siis noa tera sedavõrd tüma,et viidatud teritaja ei tee midagi,aitab ainult käiamine.
Vasta

(04-10-2016, 21:08 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Poe järjekorras lähed halliks,puuriteritamine on tõesti köki-möki. Sellega saab igaüks hakkama. Tee proovi. Smile

Sellega on nii ja on ka naa! Tõesti, puuriteritamine ja puuri teritamine, mõlemad on köki-möki! Omal jarele proovitud! Aga üldjuhul pärast seda köki-mökit selle köki-mökitud puuriga eriti mingeid avasid tekitada pole õnnestunud. Meie ühine tuttav, vanameister Uno, ütles mulle kunagi millegi tegemise kohta, ei mäleta, kas oli see lennuki, auto või mingi muu pisiasja valmistamine, et aega ja tahtmist peab olema! Ma ikka nagu tavaliselt, püüdsin oponeerida ja vaielda, et äkki on mingeid oskusi, teadmisi jms jura ka vaja omada? Aga Uno oli kindel ja konkreetne, et ei, ainult aega ja tahtmist!
Aga Te mõlemad Unoga eksite! Aega on mul piisavalt ja rohkem, samuti nürisid puure, tahtmist aga selle võrra vähem. Ja aega on mul just seepärast, et tahtmist pole üldse! Ja halliks olen ma ka ilma poesabas seismiseta juba läinud! Kokkuvõtteks järeldus - Toomas, Sa ikka ei jaga seda puuriteritamise asja piisavalt, praktikas vb oled tõesti hea, aga teooria on nõrk, ilmselt ikkagi noore mehe puudulik elukogemus annab tunda!  Toungue
Vasta

No Kõuts!
Võta oma nürid puurid kaasa ja tule ükskord mulle külla! Eks siis selgub,et kas oskan või mitte. Big Grin Mina ikka väidan,et oskan. Sellepärast,et viimase teritamise ajal sain augu sisse nagu naksti. Olen ka võimeline alla millimeetriseid puure teritama ilma luubi ja prillideta. Panen umbes-täpselt silma järgi. 
Ja maru rahulik peab olema,pean ütlema,maru rahulik! Big Grin
Vasta

(05-10-2016, 12:26 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ja maru rahulik peab olema,pean ütlema,maru rahulik! Big Grin
Nii huvi pärast küsin - kui palju vedelat rahustit läheb selle 1mm puuri teritamise peale?  Big Grin Seda ma tean, et enne peene töö alustamist peab käte värisemise ära saama, aga doseerimine on tähtis!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mul käed veel ei värise. Hetkel väriseb jalg. Aga see vist ei loe. Big Grin 
Vedelat läheb niipalju,et silmanägemine päris halliks ei tõmba. Big Grin Hetkel ei manusta mingeid õõvastavaid jooke. Saan ka ilma läbi.
Vasta

Õõvastavat sõna kuritarvitatakse meil siin igal sobival ja sobimatul juhul. Sina ka, Brutus...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-10-2016, 10:01 AM)muska71 Kirjutas:  
(04-10-2016, 21:50 PM)veix__ Kirjutas:  Nugasid teritan sellise seadmega, mille kahe rulliku vahelt tera vaja läbi lükata-tõmmata ja saab hea küll. Ehk siis mingis mõttes võrrleldav puuri teritamisega teritusmasinaga. Big Grin

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Kui ikka naispool noad ära nüritab nt mustad kraanikaussi hunnikusse koos teiste kahvlite lusikatega siis noa tera sedavõrd tüma,et viidatud teritaja ei tee midagi,aitab ainult käiamine.

Õnneks seni on saanud kõik, juba 10 aastat. Cool
Vasta

Veix_, sulle-mulle teritajaga saab nuge järgi aidata maksimaalselt kümme korda, siis on kindlasti käiata vaja.
Oleneb muidugi natuke sellest ka, mida noalt tahetakse...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-10-2016, 17:33 PM)veix__ Kirjutas:  
(05-10-2016, 10:01 AM)muska71 Kirjutas:  
(04-10-2016, 21:50 PM)veix__ Kirjutas:  Nugasid teritan sellise seadmega, mille kahe rulliku vahelt tera vaja läbi lükata-tõmmata ja saab hea küll. Ehk siis mingis mõttes võrrleldav puuri teritamisega teritusmasinaga. Big Grin

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Kui ikka naispool noad ära nüritab nt mustad kraanikaussi hunnikusse koos teiste kahvlite lusikatega siis noa tera sedavõrd tüma,et viidatud teritaja ei tee midagi,aitab ainult käiamine.

Õnneks seni on saanud kõik, juba 10 aastat. Cool
Suvel kala vaja puhastada  ja terav nuga vajalik.Naine lasi kah viidatud riistast noa mõne korra läbi ja andis nö terava noa mulle,no sõrme ka haava tekitada polnud võimalik,garaazi käiama ja siis oli naine kah rõõmus terava noa üle.
Vasta

(05-10-2016, 17:13 PM)Marko Kirjutas:  Õõvastavat sõna kuritarvitatakse meil siin igal sobival ja sobimatul juhul. Sina ka, Brutus...

Mina,mina... Big Grin
Vasta

(05-10-2016, 17:33 PM)veix__ Kirjutas:  Õnneks seni on saanud kõik, juba 10 aastat. Cool
Noaga õiendamise eest saabki kümme aastat kui kehv ahvukaat on!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(05-10-2016, 12:26 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No Kõuts!
Võta oma nürid puurid kaasa ja tule ükskord mulle külla! Eks siis selgub,et kas oskan või mitte. Big Grin Mina ikka väidan,et oskan. Sellepärast,et viimase teritamise ajal sain augu sisse nagu naksti. Olen ka võimeline alla millimeetriseid puure teritama ilma luubi ja prillideta. Panen umbes-täpselt silma järgi. 
Ja maru rahulik peab olema,pean ütlema,maru rahulik! Big Grin

Nojah, üks räägib august, teine avast! Aga ma ei kahtlegi, et Sa puure teritada oskad, see aga on praktika. Aga teooria, puuriterituspoliitika ja filosoofia on Sul nõrgad.
Ja imeline asi, Klassikalise auto ekspluateerimine ja metallipuuride teritamine...läbi aastate kuum teema, 157, nüüd juba vast 158 vastust, 2,63 miljonit! vaatamist... ja millest kõik algas...teema autor kurtis, et vaja metallipuure teritada, aga internetist õpetust ei leia...tea, kas peale seda 158-t vastust on olukord paranenud?
Aga, Toomas, tänan pakkumast! On mul siin tõesti mõned puurid, mis oleks vaja teravaks ihuda...

[Pilt: 2mwcpr8.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne