Ural-ZIS 355M Eestis
#1

Selle masina kohta üks vana teema siin foorumis ka olemas, aga Uunikumi all hakkab vast paremini silma.
Vahendan nimelt ühte infosoovi seoses selle masinaga. Venemaalt pärit Mihail Sokolov tunneb huvi Ural-ZIS 355M veoautode kohta Eestis läbi aegade. Tal on vist plaanis raamat kirjutada selle mudeli käekäigust ja levikust üle tollase liidu.
Ehk on kellelgi Eestis olnud/olevate autode kohta infot või pildimaterjali kas siia teemasse lisada või talle otse saata (somivl69[ätt]mail.ru).
Vasta
#2

Tõstsin tunamullu UralZis`i uue käigukasti hoiuruumist ära õue kuuse alla. Ruumi vaja. Pärineb endise MTJ lao hämarast nurgast. Mootor võis kombainile (C-4 ? olin nii 10 aastasena kotisiduja sellel)minna. Autona liikus aruharva Abja kandis(vist oli tarbijate kooperatiivil üks).
Vasta
#3

Minu konkreetsed mälestused on 60date keskpaigast ainult ühest isendist. Tuukrist sugulane korraldas töökaaslastega Valgejõe ääres "suvepäevad" ja kogu kraam toodi kohale just sellise masinaga. Kolhoosi GAZ-51 peal turninud poisina märkasin kohe erinevust. Sadamate korrashoiuga tegelenud tuukrite seltskond kuulus siis Merelaevanduse alla ja nii ka see veok. Oli see nüüd ilmsi või hakkan lihtsalt endale ette kujutama, kuid kabiini uksele oleks nagu olnud isegi värvitud ankruga logo. Hiljem märkasin mõnda Ural-ZISi haruharva Tallinnas ja oletan, et need kuulusid ainult mõnele üleliidulise alluvusega ametkonnale.
Vasta
#4

Ma ei oska hetkel täpsustada, mida see M modifitseerimise mõistes tähendab. Küll aga saan kinnitada, et Raplamaal oli üks UralZis 355 alusel tuletõrjeauto - Mahtra Rohelise Metsavööndi kasutuses, kontoriga Sutlemas. Maakonda vähemtundvaile selgituseks - Mahtra on Juuru küle all ja Sutlema Kohila-Hageri külje all - vahemaa umbkaudu 40 kilomeetrit.
Täna on teada auto reg.number ja sassii number, ühtegi fotot pole veel tuvastada suutnud.


Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#5

(14-03-2011, 12:38 PM)peeterpaul Kirjutas:  Mahtra Rohelise Metsavööndi kasutuses, kontoriga Sutlemas.

See peaks siis olema praegune RMK Mahtra jahimaja. Kui see just väga ammu ei olnud, siis vast piirkonna jahimehed teavad masina saatusest?

Vasta
#6

M märkis eelkõige uut mootorit, kabiini ja ninaosa.

Enne seda oli UralZis-355, mis kandis Zis-150 (?) poritiibu ja Zis-5 kabiini.
[Pilt: URALZIS355.jpg]

Neid oli siinkandis ka, minu valduses olev negatiiv andis sellise pildi:
[Pilt: ural-zis-355_196x_tr.jpg]

A.


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne