5 X TALUPOJA iseliikuv šassiitraktor ДВСШ -16 1959 a.

Viimasel pildil on näha viimase otsa traktor- armatuur koos kelladega viidud juba poritiiva külge. Näha ka küünarnuki toed (padjad).
Neid 16 haakeriistu on ikka väga napilt saada. Mul on mingi vikati jäänus ja rihmaseib.... kardaani pole veel leidnud.
Vasta

Tegu on siis Läti maanteelaste nö paraadalbumiga, kuhu on osa lehtede peale kapitaalselt tušiga kirjutatud "nabor dopolnitelnogo oborudovanija k DVSŠ-16". Ju siis nad tol ajal ei teadnud, mis traktoril sõitsid  Big Grin

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta

Eksisteerivad ka sellised masinad nagu "üleminekumudel", mis võis tähendada segu vanadest ja uutest osadest, seda enne nime lõplikku vahetamist.

Mis dateeringuga see album on?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(15-07-2015, 12:23 PM)Aspelund Kirjutas:  Eksisteerivad ka sellised masinad nagu "üleminekumudel", mis võis tähendada segu vanadest ja uutest osadest, seda enne nime lõplikku vahetamist.

Mis dateeringuga see album on?

A.

Jah,mõtlesin ka mina sellest. Selge on see,et tegu on varase T-16-ga. Miks ma aga ei leia kuskilt üle ilma ühtegi samasugust traktorit...... ju siis ei ole. Välja arvatud see teine,see teine. Big Grin
Kirjandusest ka ei loe midagi välja. Sinnamaani kui keegi seda mõtet ümber ei lükka,jään oma arvamuse juurde. Vaja oleks siis tehase muuseumisse kirjutada..kui selline üldse olemas. Võibolla kunagi võtan uurimise ette.
Vasta

(15-07-2015, 12:23 PM)Aspelund Kirjutas:  Eksisteerivad ka sellised masinad nagu "üleminekumudel", mis võis tähendada segu vanadest ja uutest osadest, seda enne nime lõplikku vahetamist.

Mis dateeringuga see album on?

A.

See album oli ette valmistatud Balti maanteelaste III teaduslik-tehniliseks konverentsiks 1961, nõuka ajal loeti vaid nõukaaegseid, mitte ennesõjaaegseid (http://erb.nlib.ee/?kid=11416221)
Seega peaks need lisaseadmed olema konstrueeritud ja paigaldatud traktorile natuke enne 61. aastat, kuna fotod on suvised, T-16 justkui aga hakati välja laskma 1961?

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta

Et tehti vana mudeli jaoks ja esitluse piltide tegemise ajaks saadi uhiuus traktor, mis käivitus ja ei tilkunud õlist, mis polnud veel tsemendipritsmeid ja plekimõlke täis. Mark unustati vahetada või polnud koostajal (ajalehefotograaf) markidest aimu.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(11-07-2015, 18:52 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mõned päevad tagasi: In memoriam- Tupsu

[Pilt: 2416977368f565_l.jpg]

Oli kõva jahimees ja laste sõber. Nime sai ka sellise naiseliku.... aga kõva poiss oli. Pidas suuri lahinguid võõraste kassidega siin õuepeal.....
Loodan,et sõbrad mäletavad veel seda,et iga auto mis talu hoovi tuli sai hea sortsu mustsõstralõhnalist õukat. Vahet ei teinud,oli see uus või vana. Peale seda pani Londu omalt poolt lisa,sest sellest jäi väheks. Sõber ütles kunagi mulle,et kass tahaks ka mulle sääre peale sortsu lasta aga ta ei julge.....
Pildile sain ta viimane kord Jaanipäeval lõkke kõrval.
Heinaniitmisest rohkem sellel päeval välja ei tulnud........ tuju enam polnud .Pea pool kilomeetrit kodust oli kõrge rohu sees ja teha polnud mul midagi......

Langetan ka oma pea Tupsu mälestuseks! Tegi mulle paar kingitust  autoistmele... RiP

Veel pole maha löödud
Vasta

No nii. Tänase vihmase heinailma peletamiseks tegin oma laovarudes mõned klõpsud. Mõned aastad tagasi sain omale sellised kummid:

[Pilt: 24185103450cad_l.jpg]

[Pilt: 24185111f2ef24_l.jpg]

[Pilt: 24185109fad1eb_l.jpg]

[Pilt: 241851054ab46e_l.jpg]

No ja kui panna selle uuema tüübi T-16 M kummi kõrvale HTZ-7 kitsas kummmike.......:

[Pilt: 241851136e81bb_l.jpg]


Täitsa jalgrattakummi moodi paistab. 
Aga eks panen need kummide kenasti lattu uut aega ootama,sest igapäevasteks jalavarjudeks ei tasu neid kulutada,pigem ikka siis kirikus ja kõrtsis käimiseks.... Big Grin

Kas kellegil sellised kummid hetkel ka traktori all?


Mark- Л 67  Minuarust peaksid need välimuse poolest küll minu traktori alla sobima ja olema ajastutruud. Kas ma kunagi saan veel vanemaid,pole teada. Tänu ühele tublile mehele olid need kummid heades tingimustes säilinud.
Vasta

(18-07-2015, 19:36 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Aga eks panen need kummide kenasti lattu uut aega ootama,sest igapäevasteks jalavarjudeks ei tasu neid kulutada,pigem ikka siis kirikus ja kõrtsis käimiseks.... Big Grin

Eks neil jah kütteväärtus ole ka suht kehvake võrreldes nende laiematega...  Big Grin  Rolleyes

Mersuniidukile klapisääre tihendiks paras maha müüa, see mees ostab kõike kokku...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Ei tihka,ei tihka. Läheb endal vaja. Wink 

Nüüd palve kõigile,kõigile,kõigile!!!

Otsin taga inimest,kellel on traktori peal vanatüübi mootor millel silindri hülsid alt kraega,malmist plokikaaned ja klapikambri kaaned kinnituvad ühe mutriga. Kunagi jooksis kuulutus kuskil ajalehes,et vanatüübi või omaehitatud traktor müügil ja nägin seal peal seda otsitavat mootorit. Järsku teab keegi juhatada teed omanikuni... Rolleyes  Või on kellegil lausa pakkuda midagi?

Tänud ette!
Vasta

Mul sellised,veel kitsamad (4x16) Massey Harrise kombaini jaoks.Vean Vissuveres lubatud raamatut Su jaoks autos kaasas.Täna oli Alatskivil tore vanavaralaat,järgmine Viljandis,küll saab.Või kui mul valgapoole asja,tulen läbi. Vanaain.
Vasta

oot-oot, millal ja kuskandis Viljandi vanavaralaat toimuma saab? Muuhulgas otsin harilikku 30 mm hõõritsat. Ikka on 28 mm`ni , siis auk ja edasi 32`st.
Vasta

(19-07-2015, 09:08 AM)pen.skar Kirjutas:  oot-oot, millal ja kuskandis Viljandi vanavaralaat toimuma saab? Muuhulgas otsin harilikku 30 mm hõõritsat. Ikka on 28 mm`ni , siis auk ja edasi 32`st.

Otse Google'st:
Viljandi vanavara ja käsitöölaat 2015.

Laat toimub Viljandi vallas
Jämejala külas,linnapiirist 2 km Tallinna poole
Laat toimub 25.07.2015
Vasta

(18-07-2015, 19:36 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  [Pilt: 241851054ab46e_l.jpg]
See kolmnurk peaks viitama ühele kindlale tehasele, võib olla Leningradi rehvi tehas??? Mul on tark raamat,kus on selle kohta juttu aga ma ei leia seda momendil üles. Tundub,et see rehv on ka üle protitud? 
Talupojale võin öelda,et Hiinas toodetakse samasuguse mustri ja mõõduga rehve veel praegugi aga ise asi,kuidas neid sealt siiapoole toimetatakse!


Vasta

Kas see kolmnurk ei tähendanud mitte põllumajanduslikku rehvi. Minu väide ei pruugi olla absoluutne tõde vene rehvide kohta aga Barumi rehvidel oli  samasugune kolmnurk mis tähendas just seda, et tegu on PM rehviga ja neid ei tohtinud kasutada masinatel mille tehniline kiirus ületas 30 km/h. Mingit pull käis ka ülevaatustel ümber selle kolmnurga. 

Aquila captas non muscas.
Vasta

Otsing: З-д красный треугольник annab vastuseks: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%...%BE%D0%B4) ja palju muud. Tehas oli Leningradis, kummi- ja sünteetilise kautšuki tooted.
Link oli vigane.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(19-07-2015, 10:06 AM)MAZ Kirjutas:  
(18-07-2015, 19:36 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  [Pilt: 241851054ab46e_l.jpg]
See kolmnurk peaks viitama ühele kindlale tehasele, võib olla Leningradi rehvi tehas??? Mul on tark raamat,kus on selle kohta juttu aga ma ei leia seda momendil üles. Tundub,et see rehv on ka üle protitud? 
Talupojale võin öelda,et Hiinas toodetakse samasuguse mustri ja mõõduga rehve veel praegugi aga ise asi,kuidas neid sealt siiapoole toimetatakse!

Tuleb kodustada üks hiinlane.... Big Grin  Ja kumme hakkab virnade viisi liikuma.
Tähelepanek õige.
Vasta

Vaata sõber Talupoeg, ainult kodustamisest on vähe tolku, vaja on leida üles vabrik ja pood,mis neid tooteid müüb. Aga selle leidmine juba on kust,kuid mitte võimatu. Kui M72 järelturu juppidega äritsejad oma "kulla kaevanduse" leidsid siis küll leiab selle vabriku ka üles,kus neid vanamalli HTZ rehve toodetakse! 


Vasta

Tere!

Vaatan,et Ostasse on müüki paisatud vanatüübi kast:

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=...d=68718845
Tore vaadata,et samasse kohta tehtud luuk .
Vasta

Nii,niitmise hooaeg siis selleks korraks läbi. Varsti võtan vikati traktori kõhu alt ära. Aitab küll. Suvel sai niidetud kõvasti. Tervislikel põhjustel hulga vähem,kui eelmisel aastal. Kõige toredam oli muidugi see,et jõudsin jälile siis lõpuks põhjusele,et miks siis ikkagi vikati rootsud ära murduvad. Kolm korda võite arvata..... Smile 
Viga on selles,et minu poolt ära kasutatud vanade hobuniidumasinate vikatite rootsu materjal on ajast ja arust. Hobumasinal ju teadupärast on lati pikkus hulga lühem. Neid pikemaks tehes langeb ka kannale ja rootsule suurem koormus. Lühidalt,rootsu materjal on nadi ja kitsas! Mulle sattus kätte tutikas kombaini vikat. Võis olla DON kombaini oma. Tegime sellest mitu vikatit. Neetisin kanna järgi,teritasin üle ja minu käes niitis jutti 25ha. Andsin traktori edasi järgmisele mehele ja too niitis ikka edasi vähemalt 50 hektarit ja vikati roots on jätkuvalt terve. Seega on asi selge-tuleb otsida uued rootsud. Vanadega võib ju veel mässata ja keevitusega kokku lasta. Teinekord on vaja tundmatusse padrikusse kihutada ja siis oleks heast vikatist kahju. Teeäärte niitmiseks ja piiripostide mahavõtmiseks sobivad ikka oivaliselt! Big Grin 
Peale suurt piinamist jõudis traktor ikka ühes tükkis koju tagasi,ei pidanudki ise järgi minema. Sumbutaja oli suurest solgutamisest mõrad sisse võtnud,käivitades mootor paukus,sest silindri ja plokikaane vahelt peksis tossu välja. Plokikaan oli juba eelmine kord pisut läbi lasknud aga tookord oli veel asi kuidagi kontrolli all. Soojemaks minnes mootor töötas ilusti,kuigi kõik kõlises. Plaan oli viga otsida ja selle ma ka leidsin. Kuna nookurite õlitus oli kinni pandud pimeda poldiga,jäi selle suure palavaga ülemine korrus kuivaks. Kõik tolmas.... Nookurite telje otsast oli ka ära kukkunud üks kork. See tuli uus treida. Plaan oli ka korraks silinder maha tõsta. Seest kõik õline,seega oli näha,et rõngad enam ei pese korralikult seda maha. Selle vastu on saadud rohtu nii,et panin Volga õlirõngaste lainelised plekid kolvirõnga soone põhja. Tänu sellele surub rõngad rohkem vastu silindrit. Päris uute kolvirõngaste puhul ei ole neid võimalik panna aga kulunud rõngaste alla saab ikka. Hülssi  tagasi pannes peab maru ettevaatlik olema,sest väga kerge on õlirõngaid ära lõhkuda. Ei tohi jõuga hülssi alla suruda vaid kergelt keerates ja koguaeg jälgides,et rõngas ikka soonde läheb. Peale seda kui sain hülsi üle rõngaste,oli tunda ka,et ei liigu kolb enam nii kergelt nagu ennem. Järelikult peaks ka õlitarbimine vähenema. Plokikaane ja hülsi vahele tegin 0.45mm. vaskplekist rõnga,igaks juhuks. Klapid lasin ka Viljandis Jüri juures korda teha. Vanat kaant tagasi enam ei pannud,sest näha on,et vajab pinna silumist. Riiulis ikka neid vanu kaani on,eks näis kuidas asi seekord õnnestub.
Töö jätkub...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne