Minu 4x4 uaz baasil traktorike
#21

(01-11-2013, 09:12 AM)v6sa Kirjutas:  Tuletan meelde, et jõud ja kiirus on pöördvõrdelises suhtes.Cool Ehk piisavalt aeglaselt roomates peaks jaksama küll.
Justament. Olen kuulnud ühe mehe võrri mootoriga künniadra projektist, kus tehti ka mehine aeglustus et ikka jõudu oleks. Jõudu oli! Jõudu oli kohe nii, et tõmbab või raami pooleks! Aga veoratas pöörles kellaosutiga võidu... Sinnapaika see projekt jäigi. Keegi ei jõudnud ära oodata, kuni agregaat pool päeva unnates peenramaale venib ja tund aega ühte vagu ajab. Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#22

Võrri mootori paigaldamine on selline huumorinurga projekt.
Izusu 2,2 l diisel on ikka teisest puust mootor, Nissani sama ajastu analoogmootoriga kastikaga sai Jumz koppa esimese käiguga mööda kruusateed pukseeritud.Ei usu, et Izusu mootor oluliselt nõrgem on.
Kui tahta nii kiirust kui ka jõudu, siis on vaja täiendavat jaotuskasti või käigukasti jõuülekandesse.Ühesõnaga summaarne ülekandearv peab olema suurtes piirides muudetav.
Vasta
#23

(01-11-2013, 10:44 AM)raulex Kirjutas:  ...
Kui tahta nii kiirust kui ka jõudu, siis on vaja täiendavat jaotuskasti või käigukasti jõuülekandesse.Ühesõnaga summaarne ülekandearv peab olema suurtes piirides muudetav.

Sääasel juhul saame kas kiiruse või jõu. Mõlema üheaegseks saamiseks peab lihtsalt suurema mootori paigaldama.

Mul on kuurinurgas säärekamootoriga "mutt" ehk ühesahaline muldamispriboor. Kiirus nii 3-4 km/h ja jõudu piisavalt. Poole tunniga üle ei kuumene, kauem pole olnud vajadust pruukida. Ehk saab küll, kui tahtaToungue

Neljarattalisele liikurmasinale, millega tahetakse ka midagi lükata/tõmmata, ma muidugi alla 15 kW muidugi ei paigaldaks. Varu peab ka ikka olema...Toungue
Vasta
#24

Hetkel mootorit peal pole kuna too izusu pada puhuri projektis ja tüütu kavade ja sügise seda peale maha tõsta.Meenutada siis seni kõik sõidud läbi aeglusti tehtud sest kiirust põllul vaja pole ja kehva tee peal lihtsalt viskab istmelt sohvri minema.Asja eesmärk on lastel sõitu õppida ja miks mitte isegi meelt lahutada,vedamiseks ja muuks tööks traktor ja ka sõitev uaz.4X4 ja kerge masin just selleks,et saaks so peal ja suvalises kohas sõita.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne