Jalgratta haagis ehk käru
#41

olemas selline alumiiniumkäru originaalratastega (ühel vist on mõni kodar katki) ka rehvid on originaalid. Olemas on ka jalgratta sadula toru külge käiv "haakeseade".
Vist peaks ära müüma, kel huvi annab teada. Asub Mulgimaal. Näha saab augusti esimesel nädalavahetusel. Lisainfi 5O229I2.
Vasta
#42

(19-07-2019, 11:19 AM)pen.skar Kirjutas:  Kui  plaan aiakäruna edasi kasutada, aga rattad otsas, siis tasub osta 4,oo-8 hiina  rattapaar mõnest -hofist.  Seesolevad ebamaised hiina  plekkvõruga laagrid saab asendada 60202 laagriga, (eriti kui võetud vana segukäru esirattad). Kaks juppi 16 mm keermelatti.  Rummumineval osal tuleb keermeharja  15 mm-ni treida või lihvpaberiga   nühkida. Ka cum pilo `ga saab tehtud. Ratas M16 mutrite vahele. Pikendada  originaal pooltelje pikkuseni kahe 25 mm nurkraua 270 mm  juppidega. Vanad teljed minema. Väga stabiilse käru saab, just aeg küüslaugud üles võtta. Lasnakoski minu jaoks teises vabariigi ääres, muidu töörõõmu pärast juba tooks ära.

 Tänan siiralt, ksf! pen.skar täpse juhendi eest.
Vasta
#43

(19-07-2019, 10:17 AM)h2rra Kirjutas:                  1.Tõmbamis- lükkamis toru on erineva kujuga, 
               2. toru kinnitus on erinev 
                3.ja aiakärul puuduvad punased helkurid        
                  4. ratta rummud võivad olla eri aastakäikudel erinevad.

 Pildil olevad käru osad on realiseerimisel Lasnakoskis.

Alumiiniumkärudest oli olemas veel üks versioon, "ümara" sangaga.
Mu vanaisa ostis sellise millalgi väga 90.-date alguses. Sang kinnitus üsna kastinurkadesse nagu käsikärul ja oli ühtlaselt kaarja kujuga kuid keskel oli jalgratta külge kinnitamise koht olemas. Seda käru sai väga mugavasti ka lihtsalt pakiraami taha "visata" ja selliselt lahtisena vedada.
Vasta
#44

Meenus sellise käru ekstreemsemast kasutusest. Kartulivõtuaeg. Kartulikotid tarvis põllult keldrisse toimetada. Vedukiks oli Jawa. Tagaistmel istuv mees hoidus kärusangast. Kärus kotid kartulitega. Töö sai tehtud.
Ise olen käru Gauja järel vedanud.
Vasta
#45

Silmasin täna ühte alumiiniumkasti koos porilaudadega. Ilmselt saaksin selle kätte kui huviline oleks. Muud ei ole, ainult kast, traktori alla pole jäänud Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#46

(01-09-2019, 18:57 PM)Marko Kirjutas:  Silmasin täna ühte alumiiniumkasti koos porilaudadega. Ilmselt saaksin selle kätte kui huviline oleks. Muud ei ole, ainult kast, traktori alla pole jäänud Smile

Mis sa selle kasti eest soovid? Mul üks mustast metallist käru on, millel kast on ära riknenud, ilmselt saaks käepideme ja rattavõllid ringi tõsta selle kasti külge. Või ei klapi kohe üldse?
Vasta
#47

(02-09-2019, 12:05 PM)Mahno Kirjutas:  ilmselt saaks käepideme ja rattavõllid ringi tõsta selle kasti külge

Ilmselt saab selle kasti 4 poldiga olemasolevale raamile kinnitada. Võid järele tulla.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne