Bensiin & muud mootorikütused
#81

Võru-Haanja tee ääres kella kümne paiku igatähes oli 2 ekskavaatoril kapotid üleval ja tavapärast tööd näha polnud.
Vasta
#82

(10-09-2014, 15:26 PM)Envir Kirjutas:  
Tsitaat:Bensiinid vananevad. Ka kõige korralikumad bensiinid vananevad päris kiiresti, selle jaoks on standardid ette antud, millise aja jooksul täpselt. Paar aastat on bensiini säilitamiseks liiga pikk aeg. Samas meil müüdav bensiinilaadne toode laguneb muidugi eriti kiirelt.
Äsjane kogemus kinnitab väidet. Laupäevane elektrikatkestus  
http://parnu.postimees.ee/3995709/paernu...ukatkestus
sundis ka ennast jalgu kõhu alt välja ajama ning genekat käivitama minema. Tirisin nööri kuni mootor hakkas juba soojaks minema, aga käima raibet ei saanudki. Vahepeal anti vool natukeseks tagasi ja lambivalgel märkasin, et bensiin paagis meenutab maksahaige kuseproovi. Lasin vana bensiini voolikust välja ja kallasin pealt uue sisse. Kuna karbussis oli veel solki sees ja lahti ei viitsinud kiskuda, siis võttis käivitumine aega ja oli vaevaline. Algul lubas, siis köhis jne. Kui käima jäi, siis läks järjest rõõmsamaks. Järgmisel päeval proovides käivitus külm mootor teisest tõmbest. Hakkasin meenutama, mis ajast bensiin paagis on ja tuleb vähemalt aasta-poolteist ära. Selle ollusega kõlbab nüüd ehk ainult pintsleid pesta ja lõket teha.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#83

no mina ajasin poolteist aastat õues seisnud hiinlase käima kus samavana bensiin sees, ja läks käima ja käis ka sellega. Proovisin lõigata jõudu oli ka...
Vasta
#84

On vahe kas kasutad 95 või 98. Samuti on vahe talvisel ja suvisel. Loomulikult nendesse seadmetesse, mis pikalt kasutuseta seisavad, peaks panema alkülaatbensiini (näit. Aspen). Smile
Vasta
#85

Küllap on benzaini kvaliteet seinast seina. Vahel on selline värvilahusti hais juures et ... Üldiselt on selle konkreetse mootori käivitumine alati veits kapriisne olnud ja sõltunud eelneva seismise ajast. Olen mitu korda mõelnud, et peaks iga kuu vähemalt korra käivitama, aga liha on laisk, ei veni järele. Kui siis vool ära läheb, teed vandudes aasta-paari jagu nööritõmbamisi takkajärgi ja viisaastaku jagu ette ka. Eks ta ole nagu katuse remondiga - kui saab teha, siis ei ole vaja teha ja kui vaja on, siis enam ei saa.  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#86

Mul tuttaval juhtus selline lugu: sulased valasid kogemata veoauto paaki 20.a vana bensiini vist 1l ja see keeras ülejäänud paagi sisu ka tukis. Asi hakkas siis pihta,kui tahtsin autot liigutada pumpan kütet üles ja lõi sellise ebameeldiva aroomi üles. Mõtlesin,et see ei ole õige värk,et õhupuhasti vahelt tuleb sellist rääsunud õli ja bensiini haisu. Lasin siis paagist üle 10l kütet välja. Värvuselt tõmmand kollakas ja haises nagu 10.a vana bensiin. Hiljem selgitasin välja,et sulased olid tahtnud sõitma minna ja mingid vanad riiulist leitud pudeli/kanistri täie sisse kallanud aga sellest piisas,et tekitada miski reaktsioon.
Käima nad ei saanud,sest aku andis sabad. Küll aga oli omanikul vandesõnu selliseid,mida ei tahaks siin korrata.
Nüüd peab kogu süsteemi läbi loputama. 10l on väike kadu, kütte mõttes aga krt palju tööd on selle vana solgi välja loputamisega.


Vasta
#87

Ei tundu nagu usutav... Pangu paak korralikku bensiini täis ja elu läheb edasi

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#88

(02-02-2017, 12:12 PM)kopraonu Kirjutas:  Hiljem selgitasin välja,et sulased olid tahtnud sõitma minna ja mingid vanad riiulist leitud pudeli/kanistri täie sisse kallanud aga sellest piisas,et tekitada miski reaktsioon.

Ilmselt polnud seal riiulis siis kütus, bensiin sõltumata vanusest seguneb hästi ja antud segu (5%) ei muuda suurt midagi.

Olen kasutanud vana bensiini ka puhtalt (A76 seal hulgas) ning siiani on kõik masinad elus.

D.
Vasta
#89

Pole ju legendis kirjas palju oli paagis algul korras bensiini?

Võib vaid eeldada et ca 10l + 1l sulaste poolt lisatud vana bensiini, kuna välja lasti üle 10liitri. seega solgi konsentratsioon sai olla maksimaalselt 9% Big Grin

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#90

Mis bensiinidega siin tegemist on, et ei põle kui veits vanemad on? Ma jätan iga aasta sae bensiini metsa "kuuse" alla pärast küttepuude tegemist. See talv samamoodi otsisin riida vahelt kanku üles, valasin bentsu paaki  ja tuld. Ei mingit märki, et kütus ei taha põleda.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#91

Ja muruniiduk jääb sügisel suvalise suurema tankla bensiiniga kuuri talvituma, kevadel nööri ja tuld

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#92

(02-02-2017, 12:12 PM)kopraonu Kirjutas:  ... 20.a vana bensiini vist 1l ja see keeras ülejäänud paagi sisu ka tukis...
... Käima nad ei saanud,sest aku andis sabad. Küll aga oli omanikul vandesõnu selliseid,mida ei tahaks siin korrata...
Võib öelda et omamoodi vedas veel isegi. Hea aku korral on kurvem ja kallim variant see, et starter kärssab lõpuks ära suure käiamise peale. Ikka üsna mitu veoauto starterit ära vahetanud sellise tegevuse tagajärjel, küll diiselmootoritel kas siis eelsüüte mittekasutamise või suvise kütte tõttu.

Aga vana bensiiniga (15-20) aastat seisnud (suures vaadis) on selline kogemus, et põlluralli BMW e21 originaalkarbussi tihendid/kummijublakad surid selle tõttu ära. Läks Lada karpa peale ning sõitis sama "solk-bensiiniga" edukalt kuni auto ise otsa sai.
Vasta
#93

Asi pole legendis,sest kui uurima hakkasime,kes selle autoga toimetas,siis üks neist sulastest,tunnistas üles,et valas suvel midagi paaki. Täpselt ei tea siiani,mis ta valas aga võimalik,et see kütus oli juba hapuks kiskunud ennem. Kuna riiulist on A76 ´bensiini pudel kadunud siis ju ilmselt selle lasi sisse. Aga hea,et käima ei pannud. Üks asi on maha kärssanud starter. Teine asi on see,et kummi tihendid ja karpa tihendid võtab selline vanaks läinud ollus ruttu ära. Tagist ja vaigust ei hakka rääkima toite süsteemis. Nüüd tuleb värske kütusega puhtaks pesta ja karpa juba on laiali võetud ja ära puhastatud,kuid see hais mis sealt tuli oli küll päris jube. llma maskita seda puhastuse tööd teha ei saa.
Viimati tangiti suurem kogus bensiini veoautosse kevadel 2016 Statoilist. Siis võeti 50l ja sellega siis toimetati. 
Ma arvan,et mis võis juhtuda on see,et bensiinis olnud kergemad ühendid aurasid ära suvel ja pole välistatud,et keegi vaikselt nohistas paagist ka kütet endale. Ning alles jäänud raskem ollus läks ruttu hapuks ära. 
Üldiselt see tänapäeva kütus on selline,et vanatehnikal seda saab vaid lühiajaliselt tarbida isegi paagi täis ostmisel pole mingit pointi enam. Kütus vananeb nii ruttu ära.


Vasta
#94

Olen siin foorumis mitmeid kordi lugenud kaasaja bensiini nn vanaks minemisest juba lühikese aja vältel. Huvitav, endal pole nagu kunagi midagi sellist samuti juhtunud. Kui ehk kord oli lehepuhuril mingipärast 98 käsitsi tehtud segu sees ning üle hooaja kuuris seisnud pooliku paagiga, siis sügisel käima ei saanud, ainult lubas. Aspen peale ja läks koheselt käima. Ei teinud sellest nagu mingit numbrit. Bensiini kanistrites pikalt ei ladusta, aga olen täiesti probleemideta saanud käima nii auto kui tsiklimootoreid mis on julgelt 2+ aastat seisnud, kaasaja kütus paagis. Pigem küsimum selles, kustkohast mida tangitakse. Nn juhutanklatest ei ole rohkem võtnud kui hädapärase.
Vasta
#95

Minu meelest pole vahet eriti,kas juhu tankla või mingi firmakett. Neid juhutanklaid on nüüd aina vähem,sest nende suured firmad,neelavad väiksed alla. Küll aga olen juba aastaid tähele pannud kahte asja:

- Lõuna osariikides müüdud bensiin on kohati väga kehva kvaliteediga,lausa selline mulje jääb,et mingit "aafrika bensiini" segust lurri müüakse. 98 solgitakse natuke vähem aga 95 küll. Lisaks on näha,mitme lahti võetud karburaatori ja pritse pealt,kuidas see solk on teinud 1:0 kummi osadele ja tööpindadele.

- Tankla mahutitesse kogunenud sitta ei puhastata(või tehakse seda valesti) ja seda roostepuru ja keemilist solki on mahitite põhjas küllaga.
Mul mitu auto toitesüsteemi nahka läinud,kapitaalselt. Olgugi,et olen võtnud kütet vaid kindlatest kohtadest ja firma kettilt. 
Põhja osariigist ostetud kütusega seda nalja pole olnud,et haiseb ebameeldivalt või aegub rutem,kui selleks tootja ettenäinud aja.


Vasta
#96

Mahutite puhastamise küsimus on endalgi peast läbi käinud. Kas seda tehakse. Pole justkui trehvanud nägema. Töö asjus juhtusin olema ninapidi juures kui üht välismaist tanklat lammutati, mis pärines 90date lõpust. 30t mahutite väljatõstmisel ja nende ohutuks tegemisel võeti sealt põhjast ämbrite viisi  roostesegust sodi välja. Väljastpoolt küll igati uueväärsed.
Vasta
#97

(02-02-2017, 17:12 PM)kopraonu Kirjutas:  - Tankla mahutitesse kogunenud sitta ei puhastata(või tehakse seda valesti) ja seda roostepuru ja keemilist solki on mahitite põhjas küllaga.
Mul mitu auto toitesüsteemi nahka läinud,kapitaalselt. Olgugi,et olen võtnud kütet vaid kindlatest kohtadest ja firma kettilt. 

Rääkige lähemalt, pool kohalikku sõiduautoparki liigub endiselt bensiiniga, pole nagu kuulda olnud et suurem toitesüsteemide remont käiks pidevalt, ja Teile õnn koguaeg naeratab, ma prooviks lotot mängida Smile
Kuidas saab tankla mahutis olla põhjas keemiline reostus kui mahuti täitmisel lüüakse tünni sisu kõik segi?

Vahetan oma igiliikur TDI-l iga sügis kütusefiltrit ca 15 000 km tagant, tankimine käib suuremas tanklaketis poole või täispaagi kaupa. Filtril on all kork mida olen vahetuse käigus vanal filtril ära keeranud - ei tule sealt ei vett ega muud müstilist sodi, filtripaber mis pealtpoolt paistab on kollakasvalge nagu uuel filtril. Roostepuru kütuses on ehk plekist paagiga autode mure?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#98

Bensiini vananemine on ilmselt mingi kokkulangevuste küsimus. Endal on olnud au käima lüüa tsiklit, mis 15 aastat seisnud, koos tsikliga ka bensiin. Läks käima paarist vändalöögist. Teiseks kasutasin muruniidukil teadmata aja (5 aastat ja rojkem) kankus seisnud bensiini, käivitamisega mingit häda küll pole olnud.

Do'nt panic
Vasta
#99

Kanistril ja kanistril on arvatavasti ka vahe bensiini säilimis suhtes, näiteks metall vs. plastkanistrid. Kui bensiin on kütusepaagis, siis tõenäolislt vananeb kiiremini, mõned kuud säilitab oma omadused. See, et näiteks ka aasta pärast mootori käima saab ja justkui midagi viga pole, ei ole mingi näitaja. See ei tähenda, et bensiin on ikka sama hea kui uus.  Rolleyes
Vasta

Histori peal näitas kus pandi tsikkel käima, mis oli seisnud 20aastat ja bensiin paagis oli sama vana. Toossas küll hirmsasti algul, kuid hiljem töötas ilusti... Mõni masin pirtsakam kui teine. Selle uue bensiiniga millega mootorsaag ei töötanud läks hiinlase paaki ja nagu miilenki käis, polnud häda miskit Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne